k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Přerůstá mi to přes hlavu

— k47

Hmm, mám takový dojem, že začínám chápat, jak si asi musejí připadat kompulzivní hoardeři, když se nemůžou pohnout z místa pro všechny ty krámy, které si natahali do bytů.

Sám tu mám poněkud dlouhou frontu polo-rozpracovaných nápadů, které bych chtěl zhmotnit do podoby článku. Vím, že jen malou část z nich skutečně rozepíšu, ale přesto nechci nic vyhodit. Nechci se s ničím loučit, co kdyby se někdy hodilo…

A tak se mi tu fragmenty hromadí, jeden za druhým, často ve formě jedné věty nebo několika bodů (momentálně dohromady mají celkem 7500 slov) & zlostně pozorují moji nečinnost.

Témata jsou třeba tyto:

Ale když už jsem v tom, napálím sem malou hudební vsuvku.

Ponořil jsem se zas pod hladinu nezměrného hudebního archivu (který obsahuje povětšinou post-rock + přilehlé žánry) a narazil na pár dávno zapomenutých zajímavostí.

Jednou z nich je track Hechicero del Bosque od Hrsty. Tohle uskupení má překryv s legendární kanadskou experimentální/post-rockovou silou Godspeed You! Black Emperor (která se na poslední nahrávce příliš nevyznamenala). Většina tvorby Hrsty mnou příliš nerezonovala, ale tahle jedna věc funguje—pomalý start, buduje napětí a energii, dává si na čas, a jako každá oddálená gratifikace, je i tohle finále silnější, než kdyby přišlo hned.

To jen tak na okraj…

Jo a taky jsme si opět připomněl, jak moc je Malabar Front od If These Trees Could Talk skvělá věc.

Ale to je všechno z malého hudebního okénka, teď musím dělat něco užitečného & to je buď psát načrtnutá témata nebo číst Marxovo dílo, když teď uplynulo těch 200 let od jeho narození.


+1: Jo a ještě Swallow's Tail z alba Stem Stem In Electro je docela fajn.

+2: Sakra, vypadá to, že pg.lostRosetta mají koncert ve stejný den – 21.5.

píše k47, ascii@k47.cz