k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Prej oprav si to kolo sám, je to jednoduchý

— k47

Asi takhle: Začal jsem s funkčním kolem a po nějaké době oprav a údržby jsem skončil s kolem nefunkčním. Z ambiciózní renovace se postupně stávala jen snaha zachránit, co se dá a nenapáchat víc škod, než se mi do té doby povedlo.

Ale na svojí obranu musím říct toto: 1) učím se (a hrubá síla nenahradí zkušenosti), 2) neměl jsem potřebné nástroje (a hrubá síla pořád ještě nedokáže nahradit zkušenosti a povědomí o tom, jak něco udělat) a konečně 3) aroganci, že to zvládnu ve mě nejspíš vyvolal Mehdi Sadaghdar – elektrický inženýr, který na internetu získal slávu tím, že přežil velké množství elektrických šoků – když se bez předchozích zkušeností pustil do čalounictví s tím, že přijde na to, jak se to dělá. A nakonec (o pět hodin a jednu židli později) byl úspěšný.

Tak proč ne já?

Teoreticky všechno vypadá velice jednoduše: Stačí díly postupně rozkládat a pamatovat si, jak patřily dohromady. Když si dám pozor na sled úkonů a nic neztratím, tak s pomocí moudrosti internetu zvládnu všechno. Bohužel mi chyběly potřebné specializované nástroje nutné k tomu, abych uskutečnil nutnou údržbu.

Zadní kolo (ukradené vypůjčené z jiného bicyklu) se začalo nepříjemně viklat. Bez problémů můžu rozebrat jednu stranu a dostat se k ložiskům, vyčistit je a zamáznout vazelínou. Rotující část kola je od té nerotující oddělená jen kuličkami ložiska, jejichž vůle je udávána jen tím, jak moc to utáhnu matky na ose. Už dřív jsem zjistil, že se kolo buď viklá nebo se netočí. Dlouho jsem řešil přesnou úroveň utažení, abych docílil ideálního kompromisu mezi oběma kvalitami.

Na druhé straně osy (té u kazety) byl šroub beznadějně zaseknutý. Abych dostal lepší úhel útoku, bylo třeba se dočasně zbavit kazety. A tady nastal problém, protože jsem začal nedostatky v náčiní kreativně vynahrazovat hrubou silou. Zkusím zabrat, sakra, zkurvil jsem závity, teď to nejen nemůžu vyndat, ale ani není možné všechno poskládat, jak to bylo. No nic, zkusím víc síly za pomoci svěráku, jen abych se zbavil téhle osy. Situace se překvapivě nezlepšila. No nic, zítra musím koupit potřebné pomůcky pro zákrok.

A když by ani tihle nevyšlo, mohl bych koupit vypletené zadní kolo s kazetou. Nevypadají, že by byly zas tak drahé. Ale to by nebylo ono, tady jde o princip. Stále mám jedno kolo jako rezervoár náhradních dílů pro transplantace toho, co se pokazilo.

píše k47, ascii@k47.cz