k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB

««« »»»

Svině z telekomunikačního giganta se snaží nalomit odcházející zákazníky

14. 4. 2018 — k47

„Podnikáte?“ zeptal se mě přisluhovač telefonního giganta poté, co jsem vešel do stánku O2.

„Do toho vám nic není,“ odpověděl jsem a rychle dodal: „Jak jsem řek', jsem tu jenom proto, abych odhlásil internet. Nic víc.“ Bylo jasné, o co mu šlo. Snažil se mě udržet v sítích jejich prohnilé společnosti a ještě k tomu mi prodat něco, co jsem nikdy nechtěl. V newspeaku korporátních sviní se tomu říká upsell.

Dal jsem svůj záměr jasně najevo, toužil jsem po jediné věci, odejít už nikdy o nich neslyšet – ale pořád do mě ryli. „Tady máte výpovědní lhůtu třicet dnů. Můžu vás dát na náš bezdrátový internet.“ Zkoušel na mě, jako kdybych si ho měl teprve zařídit potom, co vypadnu od Bublin. To mě snad neposlouchá, nebo co?

„“Já už mám bezdrátový internet":[p], už funguje a jsem s ním spokojený. Chci od vás odejít. To je všechno."

Zavolal nějaké ženě a předal mě. S ní se celé kolečko opakovalo. Ptala se, proč od nich odcházím. Když jsem ji zase vysvětlil, že pevnou linku nikdo nechce a ADSL je sračka, nadhodila: „Kolik platíte? Můžu vám nabídnout něco lepšího.“

Odpovídám, že tři kila.

„Můžu vám nabídnout bezdrátový internet za tři sta devadesát.“

Na chvíli jsem ztratil slova. To číslo, které mi řekla, bylo větší než to, které jsem jí právě sdělil. Jsou snad všichni obchodníci O2 naprosto šílení? Po vteřině ticha říkám: „To je víc, než platím teď.“

Okamžitě změnila taktiku. Navrhla, že můžu převést telefonní číslo na někoho jiného, který by pak dostal stejný tarif.

„A co kdybyste šli do prdele,“ pomyslel jsem si.

„Nemáte děti? Když se naučí volat z pevné linky, může vám to hodně ušetřit.“

Říkám, že děti nemám, nikdy je nechci a kdyby se u mě v Cele vyskytlo dítě, znamenalo by to, že brzo potom půjdu do vězení.

To ji nejspíš zlomilo. Pak už se nesnažila mi nic střelit, nikam mě převést nebo něco takového. „Konečně, děkuji.“

Pak po mě chtěli občanku. Tady jsem čekal problémy, protože technicky vzato internetové připojení nebylo napsané na mě, ale jiného člověka. Adresa se shodovala, to bylo důležité. Ale i tak jsem byl připravený ze sebe vysypat sračky o tom, že původní předplatitel byl postřelen a teď ochrnul na polovinu těla a není s to něco vyřizovat, protože mu nezbývá moc času a tak podobně. Žádné komplikace, už ztratili naději, že si udrží klienta a přestali dělat vytáčky. Díky bohu.

Jak je vidět, O2 zaměstnává výhradně úlisné svině, ale co by člověk čekal?


Můj současný poskytovatel ke mně přivedl internet do druhého dne a kdybych jim zavolal ráno, mám dojem, že by to zvládli ještě ten den. To jsem měl uvést jako důvod, proč jejich korporaci nechci ani vidět.

Současný ISP měl nějaké výpadky a poté, co se situace vysvětlila, poslal velice detailní mail s vysvětlením, co se stalo. Šlo o útok na sít firmy, která jim poskytovala konektivitu. Popsali princip útoku a jak to vyřešili. Šlo o docela technické čtení pro běžného záhazníka, ale takhle se mi to líbilo.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz