k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Genealogie viru

— k47

Jsem nemocný & nechce se mi dělat nic jiného, než ležet v posteli & litovat se. I když popravdě to se příliš neliší od běžného dne, jen se u toho necítím tak mizerně.

Jako vždy to jde přesně podle plánu, a to znamená, že jsem to chytil v sobotu, buď dopoledne od jednoho z 12 apoštolů nebo odpoledne od jednoho z asi 12 tisíc lidí, které jsem potkal v Praze. Jeden z nich je zodpovědný za tohle příkoří a můj současný politováníhodný stav je na jeho hlavu.

Nachlazení se říká nachlazení, protože se původně mělo za to, že jde o chorobu z chladu. To samozřejmě není pravda, i když se zdá, že podchlazení organismu nebo chladné počasí pomáhá šíření nákaz, jde o jeden z mixu stovek různých virů. Ten nepřišel na svět ex nihilo, ale dostal jsem ho od někoho, kdo ho dostal od někoho, kdo se nakazil od někoho, kdo olizoval kliky na které sáhl někdo nakažený, který ho dostal od někoho jiného a tak tisíce let nazpět až k prvnímu případu, kdy rhinovirus zmutoval a přeskočil na člověka.

Ale dobrá zpráva je, že se pomalu blížíme efektivní metodě očkování proti virům způsobujícím nachlazení. Možná za pár (desítek) let bude těch pár otravných dnů, kdy ležíme v posteli a litujeme se, minulostí.

píše k47, ascii@k47.cz