k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Majáles #2 (zbytek reportu o šílenství v ulicích)

10. 5. 2018 — k47

Tohle se trochu zkomplikovalo, logisticky & chronologicky. Druhý majáles se uskutečnil prvního máje a teprve teď - o deset dnů později - sem házím pokračování vizuálního záznamu toho dne. Každou velkou akci jsem rozřízl na poloviny a zveřejnil ji nadvakrát, ale zároveň jsem na k47čku nechtěl sypat jen tyto monotematické záznamy. Proto jsem je prokládal vedlejšími články o různých tématech & ty všechno odsunuly o týden a něco přes okraj propasti budoucnosti.

A proto se setkáváme až teď, daleko v temporálních zónách irelevance. Online svět tepe rychlým & neklidným tepem, hlavní měna je aktuálnost & okamžitost. Dump it, get likes, forget, tak zní mantra dělníků, kteří se rozhodli otročit na průmyslových content farmách facebooku a jiných soc-netů—chtějí si připadat ocenění, chtějí vědět, že někomu na nich záleží & proto začali pochodovat podle rytmu obří mega-korporace, stali se masoví producenti contentu, nechají se dobrovolně vykořisťovat, protože jinak si - podle nových pravidel - nepřipadají jako lidé.

Ale to zabíhám do teritorií, které Sherry Turkle zmapovala mnohem lépe, než kdybych já kdy dokázal...

vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

štítky: #foto #Praha #průvod #blesk #Majáles #výběr

příbuzné články: Majáles #1 (Starý Muž pozoruje mladé maso) 📷, Pochod za legalizaci marihuany a důkazy nemorálního chování v ulicích města 📷, Pochod za marihuanu, oslepování pirátů a jiné kratochvíle v ulicích města 📷, Majáles #1 (tohle už nikdy neskončí a vy to víte) 📷, Něco se stalo 📷, Eurokarneval 3 📷

sem odkazují: Prague Pride: Free hugs, free kisses 📷, DIY/blesk 📷, Majáles #2 (Láska, pivo a wifi zdarma) 📷

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz