k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Šílenství incelů přetéká přes Hory do Republiky

15. 5. 2018 — k47

Řeknu vám, že je zvláštní, číst na českých novinových serverech to, co se na mě před lety valilo z /r9k/. Nejspíš to znamená, že to Anon dokázal - stál u zrodu alt-right a neo-neo-nacistů a teď z té díry internetové nenávisti povstali incelové - muži bez přítelkyň, kteří se litují tak silně, že se rozhodli napravit společnost, podle nich znetvořenou feminismem, která je nespravedlivě nastavená tak, že si v ní za žádnou cenu nemůžou vrznout, a začali zabíjet lidi. Dává to smysl? Ne. Ale to je podstata selektivní paranoidní agrese.

Článek sice začne zabředávat do sraček & připomínat kolekci levných zásadních životních pravd + na konci má kompletní fikci o termínu "alfa samec", ale co bych nechtěl, ptali se odborníka na psychologii masových vrahů. Jeho soudy o společnosti působí jako "ta dnešní mládež".

Nejlepší na celé věci je, že nevyhnutelně konzervativní incelové jsou "SJW". Nemyslím tím hanlivý termín pro liberální sortu, které jde o rovnost příležitostí. Incelové jsou jiní "SJW", ale přeci tolik stejní - sexual justice warriors. Z článku:

Někteří se vnímají jako oběť genetické loterie a jsou přesvědčeni o tom, že vstupní podmínky do života byly pro ně diskriminační. Dožadují se svým způsobem toho, aby měli stejná práva i ve výběru sexuálního partnera jako ti, kteří v jejich očích mají lepší predispozice.

Je příjemně ironické, že se chovají stejně jako karikatury, které vytvořili ze svých pomyslných oponentů.

Jinak termín "SJW" je skvělý, protože když ho někdo použije, jasně vytyčí, jaké jsou jeho pozice, a já vím, že s ním nechci mít nic společného. (Stejně jako s libertariány, jednou jsem ████████████████████ uvízl v konverzaci s jedním z nich a jedinou možností jak vybruslit na svobodu, byl manévr: "Už vím, proč libertariány nikdo nemá rád. Nikdy nezavřou hubu.")

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz