k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


12. 2.

Eurokarneval 3 📷


Tohle je poslední várka z Eurokarnevalu & přehlídky Guggemusik ansámblů, další přijde až za sedm let.

#Eurokarneval

Tedy asi takhle, celá ta estráda masek & hudby se koná roční frekvencí, jen se mění místa. Technicky vzato by se to celé mohlo opakovat zase za rok, kdybych chaosu v ulicích vyrazil vstříc. Proč ne? Všichni budeme co nevidět mrtví (aspoň z pohledu geologického času), tak proč nevyrazit? Nebyla by to nejhorší věc, která by se mohla udát. Když by to bylo někde v Německu, tak to skoro za řeč, je to jen pár hodin vlakem & zbytek dne můžu strávit konzumací piva. Jak říkám: Proč ne? Pokud se tak ale stane, bude to nejdřív za rok.

Celý ten spektákl se mi zamlouval jako jen máloco, to musí být patrné z mnoha minulých textů & pomalu dávkovaných fotek. Šlo o sebranku pestrou & chaotickou jako barvy na Pollockových plátnech. Průvodem pochodovali nejen hudební ansámbly, ale také lidé v maskách & kostýmech. Jedny z prvních byly "babičky" v černých starosvětských šatech s paraplátky a košíky, které rozdávaly bonbóny pro nejmenší a maličké lahvičky jakýchsi germánských pálenek pro odrostlejší klientelu. Dostal jsem pár vzorků, jako vždycky jsem se snažil být co nejblíž epicentru, tak blízko, že přese mě téměř přepadávají & tak došlo k výměně hořlavin. Jedna nezbedná "babička" mi něco podala. "What is this?" ptám se a otáčím v rukách malou lahvičku. "Oh." Jakási Altenburger Klarer, 40%, nápis vyvedený gotickým písmem. "That you very much," usmál jsem se.

Po nich přišla strašidla, babizny v překrásně groteskních maskách vyřezávaných ze dřeva, divoká prasata, rozverní stařečci nebo různé jiné lesní přízraky, které si průvod naplno užívali a strašili malé děti. Už jen ta pestrost & snaha, která byla nutná, aby se tohle celé událo. Průvodem proteklo třináct stovek účinkujících z různých zákoutí Evropy, každý v perfektním kostýmu, většina z nich ještě k tomu hrála na nějaký hudební nástroj. Wow. Jo, jak jsem už řekl: Bylo to fajn.

#Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval #Eurokarneval

+1: Na ghetto foťáku, který jsem používal k bleskování, jsem měl napevno nastavené ISO 100, takže pár lidí nejspíš skončilo oslepených.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 13. 2. Zmizet beze stop
»»» 11. 2. Armáda Trabantů 📷

příbuzné články:
Eurokarneval 2 📷
Eurokarneval 📷
Svoboda, demokracie, katastrofa 📷
Svoboda, demokracie, fotografie 📷
Signal festival 1 - Jsem tady u tý hromady skla a je to marný. 📷
Tři tisíce mrtvých Číňanů na Václaváku 📷

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz