k47.cz
mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Charita

5. 12. 2018 — k47

Nadešel ten čas roku – prosinec – a jako každý jiný prosinec ██████████ začal s charitativním streamem. Já, jako dávný closeted ██████████, který pamatuje staré dobré časy léta páně 2010, jsem nemohl propásnout tohle dementní šílenství. Proč ne? Je to čas se naládovat ███████████████████████████████████, a sledovat dva Brity jak propadají šílenství, lijí do sebe gin a za hodinu vyberou skoro milion dolarů na charitu. Jak říkám, proč ne?

Duo L&S, původní █████, vychovali celou armádu mladých jedinců z náctiletého bahna vstříc dospělosti, zodpovědnosti, disponabilnímu příjmu, jehož část můžou rituálně obětovat na charitu. Jde o perfektní bouři, █████ jsou nějakým způsobem stále s námi, exoti dnů dávno ztracených, sice více méně zapomenutí a bezvýznamní, ale pořád přežívají, zápasí s youtube algoritmy a navěky v srdcích pomatenců, kteří v prosinci vylezou z rutin běžného života, aby ukázali svůj cash a blýskli se hmotnými statky. Lusknutím prstů a kliknutím myši je převedou na účty plejády charitativních organizací, jen aby pozdravili své pradávné hrdiny a idoly, teď ve středním věku, bojující s rozevírajícími se čelistmi neexistence a narůstající irelevancí. Loni se jim podařilo vybrat celkem 5 milionů dolarů a nejspíš šlo o maximum, které už nikdy nemůžou zdolat. I když jejich stopa slábne, stále za sebou zanechávají nějakou brázdu.

A když je ten prosinec, taky na něco přispějte. Pokud nevíte na co, můžete peníze darovat mě. Že nevíte, jak mě najít? Nesmysl, je to jednoduché: Za bezměsíčné noci zajděte do nejhlubšího lesa a peníze v obálce strčte do ztrouchnivělého kmene. Když budete odcházet, uslyšíte zvuk, který připomíná chroptění smrtelně raněného vlka. To je signál, že jsem váš dar přijal. Nebo mi napište, abych si založil patreon nebo tak něco.

píše k47, ascii@k47.cz