k47.cz

mastodon twitter RSS
bandcamp explorer
««« »»»

Brutalismus

25. 2. 2018 — k47

Nahý pohledový beton je krásný. Není to doména jen moderních výstřelků jako NTK nebo FIT, ale brutalistické architektury, která přísahá, že stavba musí být celá z litého betonu a spíš než budovu určenou pro živé bytosti, musí připomínat jakýsi kryt připravený pro dny, až spadnou bomby.

SSD jsou moderním zázrakem, který nás osvobodil od čekání a pomalého bootu. Ale má i svou stinnou stránku: Poměrně vysokou cenu za gigabajt ve srovnání s rotujícími disky. Ty stále kralují ceníkům a my smrtelníci bez bezedných bankovních účtů, jsme zůstali, vyplaveni SSD revolucí na pobřeží reality, s relativně malými disky, uvěznění v malém operačním prostoru. Z toho důvodu si čas od času musím na disku zcela okupovaném fotkami uklidit. Jako správný fotograf-diletant fotím do kombinace jpeg+raw, 30 mega na jedno cvaknutí závěrky, to nejlepší z obou světů, pokud tedy nepočítám datový objem, plné karty a čekání, až se vyklidí buffer. Těchto 30 mega si vynásobte zatraceně hodně snímky a výsledkem je disk plný velice blízko 100%.

Na druhou stranu, když si v tom dělám pořádek, najdu nějaké obrázky, které jsem zatím na k47čku nedal, jako třeba ty, které jsou rozprostřeny kolem tohoto paragrafu, z brutalistické enklávy na Strahově, pořízené někdy koncem roku 2016, krátce potom, kdy jsem se bez placení dostal na rallysprint závody v tom konci města.

+1: Za pozornost taky stojí tohle.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz