k47.cz
foto Praha výběr povídky kulturatwitter FB


25. 2.

Brutalismus 📷


Nahý pohledový beton je krásný. Není to doména jen moderních výstřelků jako NTK nebo FIT, ale brutalistické architektury, která přísahá, že stavba musí být celá z litého betonu a spíš než budovu určenou pro živé bytosti, musí připomínat jakýsi kryt připravený pro dny, až spadnou bomby.

SSD jsou moderním zázrakem, který nás osvobodil od čekání a pomalého bootu. Ale má i svou sinnou stránku: Poměrně vysokou cenu za gigabajt ve srovnání s rotujícími disky. Ty stále kralují ceníkům a my smrtelníci bez bezedných bankovních účtů, jsme zůstali, vyplaveni SSD revolucí na pobřeží reality, s relativně malými disky, uvěznění v malém operačním prostoru. Z toho důvodu si čas od času musím na disku zcela okupovaném fotkami uklidit. Jako správný fotograf-diletant fotím do kombinace jpeg+raw, 30 mega na jedno cvaknutí závěrky, to nejlepší z obou světů, pokud tedy nepočítám datový objem, plné karty a čekámí, až se vyklidí buffer. Těchto 30 mega si vynásobte zatraceně hodně snímky a výsledkem je disk plný velice blízko 100%.

Na druhou stranu, když si v tom dělám pořádek, najdu nějaké obrázky, které jsem zatím na k47čku nedal, jako třeba ty, které jsou rozprostřeny kolem tohoto paragrafu, z brutalistické enklávy na Strahově, pořízené někdy koncem roku 2016, krátce potom, kdy jsem se bez placení dostal na rallysprint závody v tom konci města.

+1: Za pozornost taky stojí tohle.


sledujte nás na twitteru nebo na facebooku


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 26. 2. Krysy 📷
»»» 24. 2. Stěhování

příbuzné články:
Proti komunistům dneska protestuje každej 📷
Eurokarneval 3 📷
Protestní sezóna 📷
Česko-slovenské jaro 📷
Eurokarneval 2 📷
Eurokarneval 📷

sem odkazují:
Výhled 📷

píše k47 & NEVERYOUNG, kontakt: ascii@k47.cz