k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


Brutalismus

publikováno 25. 2. 2018 od k47

Nahý pohledový beton je krásný. Není to doména jen moderních výstřelků jako NTK nebo FIT, ale brutalistické architektury, která přísahá, že stavba musí být celá z litého betonu a spíš než budovu určenou pro živé bytosti, musí připomínat jakýsi kryt připravený pro dny, až spadnou bomby.

SSD jsou moderním zázrakem, který nás osvobodil od čekání a pomalého bootu. Ale má i svou sinnou stránku: Poměrně vysokou cenu za gigabajt ve srovnání s rotujícími disky. Ty stále kralují ceníkům a my smrtelníci bez bezedných bankovních účtů, jsme zůstali, vyplaveni SSD revolucí na pobřeží reality, s relativně malými disky, uvěznění v malém operačním prostoru. Z toho důvodu si čas od času musím na disku zcela okupovaném fotkami uklidit. Jako správný fotograf-diletant fotím do kombinace jpeg+raw, 30 mega na jedno cvaknutí závěrky, to nejlepší z obou světů, pokud tedy nepočítám datový objem, plné karty a čekámí, až se vyklidí buffer. Těchto 30 mega si vynásobte zatraceně hodně snímky a výsledkem je disk plný velice blízko 100%.

Na druhou stranu, když si v tom dělám pořádek, najdu nějaké obrázky, které jsem zatím na k47čku nedal, jako třeba ty, které jsou rozprostřeny kolem tohoto paragrafu, z brutalistické enklávy na Strahově, pořízené někdy koncem roku 2016, krátce potom, kdy jsem se bez placení dostal na rallysprint závody v tom konci města.

+1: Za pozornost taky stojí tohle.


vstoupit do diskuze    sdílet na facebooku, twitteru, google+

««« 26. 2. Krysy 📷
»»» 24. 2. Stěhování

příbuzné články:
Proti komunistům dneska protestuje každej 📷
Eurokarneval 3 📷
Protestní sezóna 📷
Česko-slovenské jaro 📷
Eurokarneval 2 📷
Eurokarneval 📷

sem odkazují:
Výhled 📷

píše k47 & hosté, kontakt: ascii@k47.cz