k47.cz    — každý den dokud se vám to nezačne líbit
foto Praha výběr povídky kultura | twitter FB


««« »»»

Absolutní ztráta času

23. 1. 2018 — k47

Celý ten den byla dokonalá ztráta času. Kdybych se ráno neprobudil, jen pramálo by se změnilo.

Děsír pořádal klasické prosincové Rybičky, rybičky, rybáři jedou v ulicích metropole. Po minulé komorní operaci ve dvou se ukázalo víc lidí a celá akce tedy měla větší potenciál. Počasí se ale záhy rozhodlo, že začne vznášet námitky.

Jen, co všechno dalo do pohybu a rybáři s transparentem počali pohlcovat své vodní oběti, začalo hustě sněžit, z kočičích hlav hrací arény v ulici Na Příkopech se stalo nebezpečné kluziště a záhy byla akce odvolána. Navíc jsem většinu propásl z důvodu biologické nezbytnosti. Ukázalo se, že den před tím konzumovat jen pálivé papričky a ██████████ nebylo strategicky vhodné rozhodnutí.

Hned potom, co utichly zvony recese, nastal čas plánovaného photo raidu. Když jsem ohlašoval akci, měl jsem na srdci náhlý a brutální útok na vánoční trhy, takticky zbrklý a provedený s maximální možnou intenzitou. Pár lidí si přečetlo šílené bláboly propozic & řeklo si, že tohle jim zní jako ideální způsob jak strávit jedno odpoledne. Když někdo kývne na to naprosté manické bláznovství psané trhanou angličtinou, která zní jako útržky z deníku psychoticka těsně přes tím, než se zhroutí, zaslouží si všechnu špatnou karmu a kladiva osudu, která na něj dopadnou. Skutečně jsem to tak plánoval, policie by nás vyvedla v poutech v nejlepším případě. V tom nejhorším by se nic nestalo a exkurze by se tvářila jako průvod skutečných fotografů, kteří jsou ve městě za účelem skutečné fotografie a ne jen špatně maskovaného výtržnictví. Síla davu je značná a čím víc lidí je pohromadě, tím větší akční potenciál mají. Doufal jsem, že se dostaneme přes hranu toho, co je v běžných společnostech považováno za slušné a morálně správné chování.

Začal jsem čekat v houstnoucí vánici, ale nikdo se neukázal. Nikdo. Jen moje stopy ve sněhu spletené do uzlů.

Napadlo mě, že bych měl přestat s photo raidy. Zjevně nefungují a sám nemám iniciativu a invenci je naplnit krví a udržovat v chodu. Jde o podnik předem odsouzený k zániku, jen fantaskní přelud, který nikdy nemůže být zhmotněn, jen absolutní ztráta času.

███████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████ Čím dřív to zaříznu, tím dřív můžu začít sčítat škody.

Stejně jako napoprvé jsem byl solo & pohyboval se ulicemi jako free agent, ███████████████████████████████████████████████████████████████████████████ Připadal jsem si bez krve, bez energie a bez naděje, jak to kdysi dávno napsal HST: "no more speed that fueled the sixties." Mluvil o amfetaminu, ale měl tím na mysli metaforu energie, která hnala tu celou dekádu.

Mrznul jsem, procházel ulicemi a cítil se dutý. ██████████████████████████████████████████████████████████████████████ a tohle je to nejlepší, co lze čekat a žádná maska bláznivé aktivity a laxního přístupu k následkům to nemůže změnit, ███████████████████████████████████████████████████████████████████████████ a zabíjím čas.

(Omluvte předchozí odstavce, psal jsem je před pár týdny ve stavu extrémní úzkosti.)

Vzal jsem to za špatný konec. Klíčem k úspěchu je mít nulová očekávání a dělat to, co bych dělal normálně, jen pozvat lidi, pro případ kdyby náhodou — nic neorganizovat pro outsidery, jen to vzít jako vzdálenou možnost poznat pár nových duší. A protože se za organizování meetupu něco platí, dá se na to dívat jako na platbu za nové známosti.

A s tímhle na mysli jsem načrtl další photo raid, který má za cíl festival of Guggemusik ansámblů, hlavně tedy sobotu (jako tuhle sobotu) kdy se bude konat průvod ulicemi města & jak stálí čtenáři jistě vědí, průvody, přehlídky, korza, promenády, pochody, defilování a procesí mám rád.

Takže tak. Bude další photo raid. Všichni přijďte. Nebo taky ne. Je to celkem jedno.

píše k47 & hosté, ascii@k47.cz