k47.cz

Stalker číslo 47

autor: kaja47 - CC by-nc-sa - publikováno: - sekce novinky
štítky: a
předchozí: Holky na FELu? Nahé? No si děláš srandu! (30. listopadu 2008) - následující: Něco je špatně (3. prosince 2008)

Tak! Zase po nějaké době uveřejňuji novou povídku.
V poslední době se moje myšlenky točí kolem stalkingu a legálního získávání soukromých informací, které neměly být určeny vám. A je jasné, že nová povídka Stalker číslo 47 není výjimkou a taky se točí kolem sledování. Povídka sama zapadá do post-série Deníky mrtvého muže a hlavními postavami je tedy trojlístek: Adam K., Peo a Ruby.

Stalker číslo 47 je rozsahem jenom minipovídečka, která si název vypůjčila z románu Josefa Kopty. A není to fikce. Všechno, co jsem napsal, jsem buď sám někdy dělal nebo jsem to chtěl udělat a přemýšlel jak na to (ale jelikož by byla realizace příliš složitá, tak jsem toho nechal). Přesně tak jak píšu lze postupovat při sledování i když je to někdy náročné. Přece jenom kompletně sledovat chaty nebo mít falešná sociální síť (i když něco takového tu už bylo) není úplná trivka a většinou stačí google.

Nicméně, moje fascinace stalkingem je nesmírná a kromě Stalkera číslo 47 jsou v plánu ještě dvě věci na podobné téma.

Odškrtneme si povídku a jdeme dál.


S literární činností souvisí ještě jedno moje zjištění, které se vám nemusí zdát, že je pravdivé, ale je to tak: Píšu strašlivě stručně. Napadlo mě to při čtení Little Brother, kde Cory psal o hrubém zásahu policie proti ilegálnímu protestnímu koncertu. Jemu to zabralo několik stránek, ale já bych to popsal slovy „…a pak nastaly protesty, které byly tvrdě potlačovány.“ Tečka. To je všechno. Ale trvalo by mi to několik měsíců (narážka na nové díly Arytmie included)


A pak si odfajfkujeme kolonku (skoro pravidelný) strip. Číslo 669.245" na to jde zostra a přitlačí na pilu, ale i tatérskou jehlu.


Dál: na stránky vtipy.k47.cz jsem přidal možnost vtip odeslat mailem, takže odteďka můžete potěšit (nebo naštvat) své kamarády.


Poznámka pod čarou: kopírování polí pomocí memcmp nebo memmov je mnohem rychlejší než kopírování přes cyklus. Takže kdyby se někdo ptal, tak mu to řekněte.


A pak mě taky napadá, že jsem na deviantArt, vystavil nějaké nové věci/fotomontáže, které zatím nejsou na k47čce. Jmenovitě jde o The three of us are dying a Blood. Kdyby byl čas, nechte koment.


publikované články

  • Každého lze vystopovat.

    Na internetu není soukromí a neexistuje anonymita. Každý krok, každá navštívená stránka, každé klikutí je zaznamenáno a uloženo. Každý, kdo se vyskytne na síti, chtě nechtě zanechává stopy a nepřímá vodítka. A právě tyto indicie mohou být použity pro sledování osob a získávání informací o jejich soukromí, aniž by byl porušen jediný zákon a prolomeno jediné heslo.

    A to je podstata internetového stalkingu – legální získávání informací, které nejsou určeny vám.


publikované stripy


může vás taká zajímat:

komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.

Napište komentář!

 

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47