k47.cz

Proč ne?

autor: kaja47 - CC by - publikováno: - sekce novinky
štítky: , , a
předchozí: Post-rocková věda (1. října 2013) - následující: The House of Asterion (17. října 2013)
Akademická čtvrthodinka
Akademická čtvrthodinka

Představte si, že se chete zůčastnit literární soutěže. Dále si představte, že tahle soutěž má téma Škola základ života, které spíš než cokoli jiného připomíná zadání slohovky ze základní školy a říká si o nudný, předvídatelný výsledek. Jak byste se s tím vyrovnali? Jak byste přistoupili k problému, aby to za něco stálo? Jak byste pojali celou operaci?

Před pár (tý)dny jsem se v podobné situaci ocitl a už od začátku mi bylo jasné, že je zcela absurdní se pokoušet řešit tuhle záležitost jakýmkoli konvečním způsobem. Byl čas na další tematickou sabotáž, která splní zadání jen tak mimochodem a nechá kolem dost volného místa, abych se mohl věnovat Vlastním Věcem.

Ale jak na to?

Byla jenom jedna možnost: Musel jsem pryč, do přítmí a anonymity města, nechat v intoxikované hlvavě pomalu krystalizovat nápady, jako il hombre invisible vlétnout do jednoho baru se snůškou smyšlených příběhů, za chvíli vypadnout a vydat se zdecimovat další podnik, jenom abych se k ránu vrátil s poznámkami načmáranými na ubrouscích zpod koktejlů.

Proč ne? Byl to plán jako každý jiný a když přinese výsledky, který blázen by se zabýval detaily a hledal těla zakopaná v polích.

Výsledkem těch několik dnů šílenství je kratičká povídka jménem Akademická čtvrthodinka (dohromady má 3150 slov včetně poznámek, soutěžní limit čítal maximálně 5 ne-normo-stránek), která tématu technicky vyhovuje, ale všechno bere z druhé strany. Původně nesla neforemné jméno Škola života základ života, které ačkoli zní otřesně, docela dobře vystihuje postatu věci, potom, jak jsem se minule mezi řečí zmínil, na chvíli získala jméno Minotaurus, pod kterým jsem ji přihlásil do soutěže. Nakonec se ale označení ustálilo na Akademické čtvrthodince, což se přece jenom tématu dotýká víc než příšera z řecké mytologie, která zároveň sdílí jméno s fiktivním nápojem, který Adam K., Peo a další ve čtvrthodince pi­jí.

Jak to tedy nakonec dopadlo? Co bude dál?

To ještě nevím, protže se výsledky vyhlašují právě dnes. Nicméně pořád platí, že škola je základ života. Ale ne škola jako instituce, ale jako proces.

PS: pojem akademická čtvrthodinka jako takový celkem zajímavé pozadí


komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.

Napište komentář!

 

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47