přihlásit se
k47.cz
Už deset let na vašich monitorech.

Pozáruční servis

autor: kaja47 - CC by-nc-sa - publikováno: - sekce novinky
štítky: , , , a
předchozí: Dneska nepromítáme, jděte domů (4. února 2010) - následující: Nepochopení problému (25. února 2010)

K47čka poslední dobou nějak zahnívá. Inu, stane se. Pár minulých večerů jsem vylepšoval kód stránek, aby asymptoticky směřoval ke světlým zítřkům a mému zatraceně velkému projektu. Všechny změny pravidelně dávkuji v malých balíčcích. Agilní vývoj musí iterovat. Víme? Moje metodika vývoje by se dala nejlépe popsat jako fail driven development – cesta dílčích neúspěchů a chybových verzí, která občas vyústí v něco použitelného. Kdykoli se může cokoli rozbít, kdykoli se může všechno předělat, testování je jenom pro ty, kteří si nevěří. Hlavně když se nepoškodí data. To potom vidím rudě.

Ale na tom nesejde, nic z toho není teď důležité. Teď jsou podstatné následující věci:

  1. Zase jsem rozjel svoje dva staré a víc jak měsíc neaktivní twitter-roboty: stripbota a twitt_vtipy. Stripbot pravidelně twitoval o nejčerstvějších stripech, které se objevily na internetech a robot twitt_vtipy denně vybral několik vtipů ze své rozsáhlé databáze.
  2. Znáte konferenci TED? Já taky dlouho nevěděl, o čem je řeč. V podstatě je to událost, kdy se jednou za čas sejdou významní lidé a představují svoje vize, jak se světa udělat o trochu lepší místo. Viz podtitul Ideas worth spreading. Zajímavé na celé věci je, že se to všechno nahrává a je dostupné na stránce ted.com a za těch pár let, co se TED koná (od roku 1984) se tam nashromáždila veliká spousta zajímavého/in­spirativního materiálu na dlouhé zimní večery. Namátkou vybírám z poslední doby třeba The paradox of choice, Surviving a nuclear attack nebo Michael Shermer on strange beliefs.
  3. Nedávno jsem si uvědomil, že jsem se díky pirátství dozvěděl o neuvěřitelné skupině kapel, o které bych jinak ani nezavadil. Tak třeba nedávno jsem na Youtube slyšel (ano Youtube používám jako rádio) nahrávku Medusa od španělské post-něco skupiny Toundra, která zněla zcela neuvěřitelně. Kdyby ji nějaký pirát nenahrál, nikdy by se o ní nedozvěděla celá řádka lidí. Je to docela morálně ambivalentní situce: pirátství je na jedné straně (v principu) špatné, ale na druhé straně je to vlastně reklama. Na jedné straně neztrácet tržby na pirátech, na druhé straně vyvolat zájem, který může později přinést mnohem větší hodnotu. Ani jeden přístup není absolutně správný. Vezměte si třeba moje milované SID-metalové mágy Machinae Supremacy. Dozvěděl jsem se o nich prostřednictvím hry Jets'n'guns, kde se postarali o soundtrack, ale opravdu jsem si je zamiloval až díky třiceti trackům, které od roku 2000 zveřejnili na svých stránkách zcela zdarma. Kdyby se členové MaSu nerozhodli k tomuto kroku, nepodařilo by se jim získat tolik pozornosti.

Cory Doctorow říkal něco ve smyslu, že pro spisovatele není největší hrozbou pirátství, ale to, že ho nikdo nezná. Asi to tak bude.

  1. Zase nějaké ty stripy. A rovnou čtyři, ať nežeru: 669.305, 669.306, 669.307 a 669.308.

komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.
Komentář bude formátován pomocí Texy! syntaxe.
Např: **tučný text**, *kurzíva*, "text odkazu":adresa.
Na ostatní komentáře můžete odkazovat pomocí [čísla komentáře].

Napište komentář!

 

o autorovi:

K. Jmenuji se Karel Čížex, v síti také známý jako kaja47 - tak trochu spisovatel, trochu programátor, trochu webař, milovník divné hudby atd atd.
mail:
jabber: kaja47@jabbim.cz

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

živě z twitteru

N/A

tadá

poslední články

Terminalita - Poznámky
reference | 27. ledna 2015
Hledání ztraceného času
| 22. ledna 2015
Temná a vágní fantasy
| 13. ledna 2015
Meč, který ukončí dějiny
povídka | 13. ledna 2015
Kulturní vsuvka
článek | 19. prosince 2014
Slunce je vždy nové
povídka | 29. listopadu 2014
H. P. Lovecraft
článek | 20. listopadu 2014
Hororoskopy
projekt | 29. října 2014

poslední komentáře

Meč, který ukončí dějiny
adam | 21. ledna 2015
Google je Zlo
Hrc Prc | 19. prosince 2014
MySQL group by trik
mrsa | 20. března 2014
Vodník
cbvcxy | 22. února 2014
Rozdělení velkých tříd ve Scale
JeLiTo | 11. ledna 2014

největší kecalové

Okurka369 Okurka369
cbvcxy cbvcxy
Anonym Anonym
adam adam
mrsa mrsa

K47i © 2002 - 2015 K. aka Kaja47