přihlásit se
k47.cz
Už deset let na vašich monitorech.

Pixel dump

autor: kaja47 - CC by-nc-sa - publikováno: - sekce novinky
štítky:
předchozí: Říkal tady někdo hejt? (12. listopadu 2008) - následující: "Tak nám zabili Ferdinanda" (17. listopadu 2008)

Původně jsem teď chtěl postnout něco jiného, ale něco se stalo a vyskytlo se tu něco úplně odlišného a to dostalo přednost. Pointa téhle šifry je v tom, že mám předmět MGA neboli Multimediální a grafické aplikace (teď pomiňme fakt, že ho neslavně opakuji pro nedostatek chuti se do něčeho pouštět). Během semestru se musí odevzdat čtyři kontrolní body, z nichž se každý nějakým způsobem dotýká multimédií. Tématem prvního kontrolního bodu, který už mám za sebou, byla práce s bitmapovou grafikou. A jelikož jsem na tom pár chvil strávil, byla by škoda, kdyby výsledek zůstal na disku a pak za čas odešel společně se svým nosičem. Přeloženo do srozumitelné řeči: přibyly dvě nové položky do sekce grafika. A to jednak OBEY RAZR a druhak RAZR ve spárech robota. Asi jste pochopili, že téma se také točilo kolem telefonů a já jsem digitálně opracovával svojí Motorolu V3i, která se už sice trochu rozpadá, ale pořád se s ví dají dělat ty véčkovité tríčky.
Navíc se ke každému kontrolnímu bodu musí vyhotovit dokumentace, což byla ta nudnější část, ale musela být. A i tu jsem přibalil. Takže jsou tu další dva článku: Návod na OBEY RAZR a pak Postup pro Motorolu v robotické ruce.

A zajímavost nakonec: kdysi dávno jsem psal povídky a všechny ostatní texty na Windows v Office nějaké prastaré verze (a tím pádem jsem používal jejich doc formáty), pak jsem přešel na Open Office, které mi nabízely stejné pohodlí a obsahovaly ty funkce, které jsem potřeboval (psaní textu a kontrola pravopisu). Pak jsem před rokem a něco migroval na linux, OOfice a formát odt zůstaly. A teď po pěti letech psaní jsem opustil všechny ty hrůzo-editory a začínám povídky generovat do obyčejných textových souborů.
Gedit mi nabízí taky možnost psát a kontrolovat pravopis, což je pro mě stěžejní. A navíc startuje mnohem rychleji než nejnovější Office na drogách! Formátování zastane přirozená Texy! syntaxe a navíc takový texťák upravím všude (je tu sice ten trabl s různými konci řádků). Tomu se říká progres, co? Ostatní jdou po tom nejnovějším a instalují všechny ty super Office 20000k XP Extra Extended Professional Ultimate Leet Edition. Já jdu úplně na opačnou stranu.
Úplný vrchol a dosažení bodu omega samozřejmě nastane, až zahodím i všechny ty GUI fidlátka a budu psát ve VIMu. Víme?


komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.
Komentář bude formátován pomocí Texy! syntaxe.
Např: **tučný text**, *kurzíva*, "text odkazu":adresa.
Na ostatní komentáře můžete odkazovat pomocí [čísla komentáře].

Napište komentář!

 

o autorovi:

K. Jmenuji se Karel Čížex, v síti také známý jako kaja47 - tak trochu spisovatel, trochu programátor, trochu webař, milovník divné hudby atd atd.
mail:
jabber: kaja47@jabbim.cz

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

živě z twitteru

N/A

tadá

poslední články

Příběhy zpoza Proxy
| 28. února 2015
Terminalita #9 - Proxy
povídka | 28. února 2015
T8
| 17. února 2015
Terminalita #8 - Gilotina času
povídka | 17. února 2015
T7
| 7. února 2015
Terminalita #7 - Doktor Browback
povídka | 7. února 2015
Terminalita #6 - Hertzmann
povídka | 28. ledna 2015
Terminalita - Poznámky
reference | 27. ledna 2015

poslední komentáře

Temná a vágní fantasy
Michy | 16. února 2015
Meč, který ukončí dějiny
Marty | 28. ledna 2015
Meč, který ukončí dějiny
adam | 21. ledna 2015
Google je Zlo
Hrc Prc | 19. prosince 2014
MySQL group by trik
mrsa | 20. března 2014

největší kecalové

mrsa mrsa
Michy Michy
Severák Severák
adam adam

K47i © 2002 - 2015 K. aka Kaja47