k47.cz

NaNoWriMo - další kapitola šílenství

autor: kaja47 - CC by-nc-sa - publikováno: - sekce novinky
štítky: , a
předchozí: Pár srandovních skutečností o prasečí chřipce (21. listopadu 2009) - následující: Groovy Stripbot (25. listopadu 2009)
Corporal Cortex - #2
Corporal Cortex – #2
NaNoWriMo 2009 - počet slov

Předevčírem v půl čtvrté ráno jsme se s povídkou Corporal Cortex dostal na 25600 slov, tedy těsně za polovinu a zbývá už jenom sedm dní. Situace nevypadá nijak vesele a pokud se nestane zázrak (nebo na těch prvních 25 tisíc slov neudělám kouzlo Ctrl-C Ctrl-V) tak letošní NaNoWriMo nevyhraju. Ale pořád mě to nějakým zvráceným způsobem baví. Můžu si psát co mě napadne, nejsem vázaný nějakým cílovým dojmem, nemusím si to po sobě kontrolovat, tempo a stylistické prostředky jsou zcela libovolné, na konzistenci nikdo nehledí, nemusím pilovat jednotlivé věty a co víc, stále mám co psát.

A abych jenom nemluvil od větru dávám online druhý a třetí kousek povídky Corporal Cortex. Každý z nich má opět přibližně 2500 slov a opět neprošly žádnou kontrolou. Kdyby někdo mermomocí chtěl povídku opravit, zkontrolovat pravopis a překlepy. Může. Je to na něm.

PS: mojí neslavnou kariéru grafomana si můžete prohlédnout na přiloženém grafu.


publikované články

  • „Na čem pracujete teď? Máte v plánu nějaký další podobně neobvyklý a ambiciózní projekt?“

    „Samozřejmě,“ odpověděl jsem bez meškání. „Připravuji pokračování mé knihy, ale nejsem pod tlakem vydavatelů nebo čtenářů. Samozřejmě by si někteří rádi přečetli co nejdříve pokračování a hlasitá menšina to po mě dokonce vyžaduje. Říká, že je to moje povinnost vůči nim. Neposlouchám je, protože příběh musí mít svůj čas, musí vznikat pomalu, aby se v něm mohlo nahromadit dost dějových linek, aby mohla vykrystalizovat skutečná brutální pravda současnosti, abych přišel na to o čem ten příběh ve skutečnosti je a abych měl čas skutečnost dostatečně maskovat a utopit v náznacích, moři vzájemně propojených odkazů a narážek na věci úplně mimo příběh knihy. Možná to bude trvat jeden rok, možná deset let a možná taky žádné pokračování nikdy nevyjde.“


  • Tohle všechno jsem chtěl nějak dostat do své knihy, psal jsem spontánně, rychle, automaticky, musel jsem zachytit ty všechny pocity na jejich neodvratné spirálovité trajektorii napříč mozkem. Musel jsem. Nešlo vzdorovat. Drobnosti jako příběh, nebo nějaká logická návaznost přišla později, ve chvílích, kdy jsem měl mysl natolik čistou, že jsem se v tom chaosu dokázal zorientovat. V té době jsem se nestaral, že do dvaceti literárních rolí jsem obsadil muže, většinou mladé pohledné introvertní studenty mezi 17 a 24 roky, z nichž se každý prohýbá pod svou dávkou problémů.může vás taká zajímat:

komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.

Napište komentář!

 

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47