k47.cz

Archiv novinek listopad 2012

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


It's time for science. 4chan science!

29. listopadu 2012 2:28 | sekce novinky

I když o projektu Chanminer – snahy zarchivovat celý 4chan a z výsledných dat extrahovat Čistou Krystalickou Vědu – nepíšu, stále běží a už více než rok a půl od spuštění pořád vesele archivuje.


V poslední době mi moot poněkud usnadnil scrapovací práci, když na 4chanu začal poskytovat JSON API. I když tohle rozhraní má nějaká omezení (maximálně jeden požadavek za vteřinu), tak jde o překážky čistě teoretické (už jsem vám říkal, jak jsem robotoval Reddit s pomocí 400 proxy serverů, jenom abych obešel velice podobný limit?).

Naštěstí pro moje scrapperské know-how pořád mám uplatnění, protože nearchivuji jenom matku všech chanů, ale i mnoho dalších imageboardů (420chan, 7chan, krautchan, 2chan, ponychan, nějaké polské chany, jeden ruský a ještě pár menších kousků).

Projekt už běží dost dlouho, stál mě dost úsilí, nervů a místa na disku na to, aby přinesl nějaké měřitelné výsledky. Za rok a půl by měl vytvořit tolik Vědy, že by se dala stáčet do lahví, žejo?

Ne tak docela, ale nějaké ty výsledky už přinesl.

Už dříve jsem psal o tom, jak jsem potvrdil zákaz doubles na /b/ a /v/, zjišťoval odkud jsou lidi z /int/ a z /sp/ a sestavoval seznam nejčastěji postovaných obrázků.

K této trojici teď přidávám další dvě Zcela Zásadní Vědecké Studie:

 • První >mfw no face zkoumá kolik postů, obsahujících >mfw (neboli my face when) skutečně obsahují obrázek a kolik jich jenom předpokládá, že si u postu sami představíme nějakou vtipnou vizuální kreaci.
 • Další Vědecké Bádání pic (un)related se snaží zodpovědět jaký je poměr mezi related a unrelated obrázky.

(Přiložené grafy se nesnažte rozluštit, nemůže se vám to nikdy podařit; berte je jenom jako lehce nevkusnou dekoraci.)

V následujících dnech a týdnech bych si chtěl posvítit na obrázky a jejich reposty. Je známo, že kolem 30% postů má přiložen obrázek z nichž 60% jsou reposty. Poměrně snadno by se dalo zjistit, kolik obrázků jdou přímé reposty z tumblru nebo z DeviantArtu. Kdybych do dat šťoural dostatečně dlouho, dalo by se zjistit, kolik obrázků je repostnutých z nějakého chanu a hlavně jak staré jsou jednotlivé reposty – neboli, kdy přibližně uživatel repostovaný obrázek původně uložil. Po tom bych se chtěl věnovat četnosti slov a n-gramů v průběhu času. Z toho by se daly (možná) zjistit nějaké (možná) zajímavé trendy (možná).

Oba nové Zcela Zásadní Vědecké Články jsem napsal englicky. Je to jednak proto, že budou hlavně zajímat cizojazyčné publikum a také proto, že čeština jednoduše postrádá slova, která by dokázala popsat kulturu chanů (a české překlady vždycky zní divně a nepatřičně). A dlouho před publikací tady na k47čce jsem je zveřejnil na /r9k/ zaštiťující se identitou Institute for pointless internet studies (archivovaná vlákna jsou tady a tady) /r9k/ proto, že 4chan nemá nějaký meta board a robot se zdál jako místo pro obecnou diskuzi, kde se moje vlákno neztratí v propadlišti dějin do deseti minut.

publikováno

 • nezařazený článek >mfw I have no face

  You (as sophisticated gentleman who browse 4chan erryday) may wonder: how many posters actually post image of their face with riveting greentext story ending with >mfw and how many of them have no face. This question is completely useless and serves no purpose to humanity, but nonetheless it's marginally interesting and as such should be answered by the power of science.

  And guess what? I have massive 4chan archive and now I have also the answer.

  číst dál…


 • nezařazený článek Pic (un)related

  Another graph form Institute for pointless 4chan studies. číst dál…štítky: , , a | 0 | komentovat | #

O bestii

26. listopadu 2012 0:00 | sekce novinky

Nějakej ten stand-up...

25. listopadu 2012 13:52 | sekce obsah » kultura

Asi takhle: Já jsem milovník britské stand-up comedy. Jména jako Bill Bailey, Dylan Moran, Eddie Izzard, Sean Lock, Dara O'Briain, Sarah Millican, Greg Davies, Lee Mack, Frankie Boyle, Ross Noble, Omid Djalili, Johnny Vegas, Al Murray, Jack Dee, Stewart Lee, Andy Parsons, Ed Byrne, Rhod Gilbert, Kevin Bridges, Gary Delaney a Richard Herring jsou mému srdci velice blízká.

A to je asi tak všechno, co jsem chtěl říct.

Teď abych nějak vyplnil zbývající místo, napíšu pár řádků o několika stand-upech, které donutily moje chladné srdce aspoň na okamžik pookřát.


Milton Jones: Lion Whisperer

Milton Jones není žádný showman, který by připravil divokou, hlasitou show. To ani v nejmenším. Na pódiu působí jako duchem lehce nepřítomný, roztěkaný a zmatený neurotik, který na diváky pálí kanonádu surreálných onelinerů deadpan stylem. Ale není tak mrtvý jako Steven Wright, rád si s vtipy a pointami víc hraje. Některé se táhnou celým vystoupením (jako třeba: „Your houses stink.“ nebo „My other grandfather…“) a aspoň symbolicky svazují jednotlivé vtipy, které se předhánějí ve svojí absurditě, dohromady. Někdy člověka donutí se smát ještě předtím, než dojde k pointě, protože scény jsou tak neuvěřitelně bizarní, že posluchač nemá nejmenší tušení, jak v nich může být schovaný vtip, ale výsledek je vždycky perfektní.


About a month before he died, my grandfather, we covered his back full of lard – after that he went downhill very quickly.

I was mugged by a man on crutches, wearing camouflage. Ha ha, I thought, you can hide but you can’t run.

So I phoned up the spiritual leader of Tibet, he sent me a large goat with a long neck. Turns out I phoned dial a lama.

I was walking along the road the other day and on the pavement I saw a white baby ghost. However, come to think of it, it may have been a tissue.

If they make it illegal to wear the veil at work, bee keepers are going to be furious.

Sometimes I wonder what my grandfather would think of what I do, he spent his whole life in the kebab business, was buried with all his equipment, probably turning in his grave.

 • na jůtůbech se můžete podívat na kompletní záznam vystoupení Lion Whisperer

Sarah Millican: Chatterbox

Saru Millican jsem nijak moc neznal, párkrát jsem jí viděl v několika panel-show, ale to bylo tak všechno. O to větším překvapením pro mě bylo její představení Chatterbox, které mě doslova dohnalo k slzám. Její stand-up je klasická observational comedy, která se tematicky točí kolem jídla, sexu, vztahů, rodiny, drbů, životu o samotě a jejím nepříliš rafinovanému příteli

„My mother told me, you don't have to put anything in your mouth you don't want to. Then she made me eat broccoli, which felt like double standards.“

I bought a cross-trainer to keep fit. I suppose that it’s not enough to just buy it.

Carrot cake plus Rohypnol, THAT equals passion cake.

… he spiked my drink with speed. I didn’t mind so much, got loads of hovering done.

Dylan Moran: Yeah, Yeah

Poslední turné Dylana Morana Yeah Yeah (a jeho DVD záznam) je stejně skvělé jako jeho předposledního turné What it is. Jeho cynický observační humor opět exceluje.

My granny always used to say: It doesn't matter how big the fucker is, they all have a neck.

Greg Davies: Firing Cheeseballs At A Dog

Greg Davies je obr, bývalý učitel a zatraceně vtipný člověk.

Své představení Firing Cheeseballs At A Dog otevírá vyprávěním, jak s Markem Larwoodem na týden jeli do opuštěné chaty ve Španělsku zásobeni jenom pytlem sýrových zákusků a katapultem a pak svoje zásoby stříleli po psovi, který je úplně ignoroval. Odtud Greg Davies vyráží na cestu spletenou z historek svého života a pozorovacího humoru a pokouší se shrnout celou dobu svého bytí, všechny památné a vtipné okamžiky, vyzbrojen jenom flipchartem a zápisníkem book of pity tales. Následuje manická smršť témat: soutěž ve vrhání trpaslíků, bizarní přezdívky, které si dávali ve škole (a přihodí pár dalších z publika), pokračuje osobními příběhy o své rodině, učitelské kariéře a svých žácích, thajských masážích a dalších a dalších.

To put ladies at ease, I'm of no sexual thread whatsoever. Sex with me these days is kin to thuming marshmallow in to anus of a cat.


Sean Lock

Seana Locka jsem znal už dlouho, ale nijak zvlášť jsem si ho neoblíbil. Teprve nedávno, kdy jsem se znovu díval na jeho představení Lockipedia, jsem zjistil, co je vlastně zač. Naprosto mě uchvátilo, jak je neuvěřitelně veselý a srdečný, jak to z něj sálá. Svým stylem v mnohém připomíná Eddieho Izzarda nebo Billa Baileyho. Na rozdíl od Billa nehraje na žádný nástroj a jeho příběhy nejsou tak surreálné, ale mají k sobě blízko chaotickou prezentací a podáním.

I was killing this pig with a hammer and I thought: I need holiday.


Ross Noble

Ross Noble je další chaotický stand-up komik, kterému je blízký absurdní, lehce surreálný humor. Jeho představení jsou z velké části improvizovaná, jednotlivé scény vytváří na místě interakcí s publikem nebo reakcí na pokřikování z hlediště. To nahrává jeho nepředvídatelnému stylu, kdy pořád odbíhá od tématu, znenadání se vrací nečekanými spojováky. Někdy odbočí natolik, že historku, kterou začal vyprávět na začátku představení, dokončí až na samotném konci, chvíli před tím, než spadne pomyslná opona. Od ptáků emu se může dostat k náboženství, odtud k Stevenu Irwingovi, pak začne předvádět scénu, jak mu na hlavu padá kachna, zatímco on je na kolečkových bruslích, s burkou, cylindrem a se zavázanýma očima a posluchač si není úplně jistý jaká cesta ho sem vlastně zavedla.

Na Youtubech se dají najít záznamy turné Randomist, Unrealtime a Fizzy Logic. Za zmínku také stojí jeho oficiální Youtube kanál


štítky: , a | 3 | komentovat | #

NaNoWriMo: 4. pokus, den první

1. listopadu 2012 22:00 | sekce novinky
NaNoWriMo: 4. pokus, den první

Literárního šílenství NaNoWriMo, jehož cílem je během měsíce listopadu vyplodit román na 50000 slov, se účastním již čtvrtým rokem.

V roce 2009 jsem s elánem začal psát Corporal Cortex, povídku která byla postavená na premise, že Terminalita vyjde knižně, stane se velkým hitem a sám autor sestaví tým, který Termilalitu netradičním způsobem zfilmuje. A celé to mělo 25 tisíc slov.

Roku 2010 jsem měl na svědomí End-time, která zapadl do příběhového oblouku DMM/Terminali­ta/Dark night of the soul a měl dohromady 10 tisíc slov.

O rok později jsem chtěl napsat povídku pojmenovanou Monstrum, ale nikam jsem se s ní nedostal a zůstaly z ní jenom poznámky (které pořád čekají na zpracování a sloučení s jiným podobným torzem Mad World).

No a letos se budu snažit napsat něco, čemu říkám Horečka. Zatím jsem napsal 2400 slov – o něco více než magické tempo 1667 slov denně. Detailně se o všem rozepíšu někdy příště, až budu informovat o projevech šílenství, které se s největší pravděpodobností začne brzo projevovat.

Tahle novinka má 186 slov, které si nemůžu započítat, sakra!štítky: a | 0 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47