k47.cz

Archiv novinek červen 2010

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


This was a triumph. I'm making a note here: HUGE SUCCESS

19. června 2010 4:49 | sekce novinky

Asi takhle: minule zveřejněný článek o stand-up komicích jsem měl rozepsaný snad půl roku. Jenom říkám. Některé věci můžou trvat zatraceně dlouho aniž by k tomu byl nějaký pádný důvod.

Ale to teď nechme stranou. Nashromáždilo se tu několik věcí, které jsou hodny zmínky.

Tak předně: Internety na mě vyplivly trailer Portalu 2 spolu s jeho ukázkami na letošní E3. Takže tady to je: 1. část, 2. část, a 3. část. Musím říct, že zdevastované, ale samo-opravující se laboratoře Aperture Science vypadají zatraceně lákavě. Co dodat? Snad jenom, že se těším, až to v roce 2011 vyjde.


Pak jsem taky v Perlu napsal jednoduchý skript pro hromadné stahování mangy z onemanga.com a 1000manga.com. Hodil jsem to na github. Takže kdyby měl někdo zájem… K chodu požaduje jenom Perl 5, všemocný curl a pravděpodobně taky Linux. Tím jsem omezil cílovou skupina na cirka 4 a půl člověka. Pěkné.

A musím říct, že Perl je zatraceně divnej jazyk, amébický slepenec všemožných konceptů a přístupů, který se mi příliš nelíbí, ale jednu věc zvládá naprosto brilantně – regulární výrazy. To se musí nechat.

Když už jsem v tom, musím zmínit tenhle zdivočelý hack, kterak od PHP 5.2 dostat get_calling_class() a late static binding. Aneb když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou. Koho nezajímají tyhle věci kolem programování mohl teď klidně vypnout a o nic by nepřišel.


Co se prozaické tvorby a přilehlých oblastí týče, mám teď v hlavě nápady na dvě povídky. O jednom jsem se už zmiňoval a nebudu se zbytečně opakovat. Další mě napadl během filmu. Když jsem se díval na Zombieland, dostal jsem najednou strašnou chuť napsat nějakou post-apo zombie-akci, pokud možno se vyhnout všem klišé, zbavit se jakékoli love-story linky a vylíčit příběh čtyř bláznů, kteří se snaží přežít ve světě, se kterým to jde neodvratně do háje. Je to jeden z takových těch velkých nápadů, kterých se nedá zbavit. Něco z toho nakonec vzejde, to se nebojte.


Ještě jednu otázečku. Nějakou dobu jsem tady na k47čce měl aktivní facebookovské like tlačítko. Paradoxně jsem si v opeře nastavil, aby bylo blokováno, takže jsem ho sám skoro nikdy neviděl. A proto se ptám: klikl na to někdy někdo? Nejenom tady, ale i na ostatních internetech?


A nakonec 2 stripy jako za starých časů: 669.317 a 669.318 zase o mě a mém dávno ztraceném identickém dvojčeti.
Stand-up comedy: Bill Bailey, Eddie Izzard a Dylan Moran

14. června 2010 15:39 | sekce obsah » kultura

Pár slov o záznamech tří vystoupení tří anglických stand-up komiků: Billa Baileyho, Eddie Izzarda a Dylana Morana.


Bill Bailey - Tinselworm

Představení Billa Baileyho Tinselworm vyšlo na DVD už v listopadu 2008, ale ke mě (respektive na YouTube) se dostalo až mnohem později. Bill Bailey je známý svým stylem, kdy kombinuje svůj hudební talent s post-moderními gagy a vytváří tak typicky potrhlý a nesourodý proud vtipů, který byl už jasně patrný na jeho prvním sólovém vystoupení Cosmic Jam (1995). Od tématu vždy odbočuje naprosto nečekaně a není pro něj problém se dostat například k tomu, jak by osel na kokainu naprosto změnil křesťanskou ikonografii. Na následujících turné Bewilderness a Part Troll se od tohoto přístupu postupně odkláněl a nepatrně vážněl. Na turné Tinselworm v této trajektorii pokračuje. Bohužel. I když Tinselworm není tak dobrý, tak nabitý chaotickým humorem, je to skvělý stand-up. Bill Bailey sype vtipy z rukávu, ale tak nějak to už není ono.

Od Tinselworma stihl připravit další vystoupení Bill Bailey's Remarkable Guide to the Orchestra, ve kterém mísí svůj vtip s (víceméně) vážnou hudbou. Velice zajímavé. Nějakou dobu byl záznam na YouTube, dnes už není dostupný. Nicméně jsem tam našel Bill Bailey at the Eden Project Sessions Cornwall. Přeskočte první 4 minuty, teprve pak se ukáže Bill a teprve potom to stojí za to. Materiál tohoto vystoupení pochází hlavně z Tinselwormu, něco pak z Part Troll a všechno doplňuje velkou dávkou momentální improvizace.

--

Eddie Izzard - Stripped

Další na řadu přišel záznam turné stand-up transvestity Edieho Izzarda – Stripped, na něž vyrazil šest let po posledním turné Sexie.

Eddie sice odložil dámské šaty, ale pořád pokračuje ve stylu typickém pro britské komiky: chrlí na diváky neustálý proud drobných vtipů se zálibou k častým absurdním odbočkám. Hned prvními slovy představení vytyčil nesnadný cíl:

„Tonight I'm gonna talk about everything that ever happened.“

A pak spustil lavinu vtipů o wikipedii, Pavlovovi, pečení dortů, updatech systému, licenčních ujednání, počítačích, opeře, stvoření světa, bibli, náboženství,

„If there is a God, his plan is very similar to someone not having a plan.“

nacistech, dinosaurech, Ježíšovi, pornu pro raptory, pravěku, jazycích, scrabble,

„Scrabble was invented by nazis, to piss off kids with dyslexia. Word dyslexia was invented by nazis, to piss off kids with dyslexia.“

vrazích, kteří kouří hašiš, válkách, lovcích, vývoji lidstva, zvířatech, kravách, které řídí auta, biblické potopě, civilizaci, pohanství a křesťanství, starověkém Řecku a Římě, latině,

„And all Roman died in chariot crash.“

Britské monarchii, rybách, evoluci,

„I have two problems with inteligent design. The intelligent part, and the design part.“

kravích žaludcích, Mojžíšovi, žabách, které hrají kanastu, deseti přikázáních, přistání na měsíci a spousta dalších věcech. Jak je vidno, mluvil skoro o všem, co se kdy stalo. Někdy rozjel skeč, aniž by měl nejmenší ponětí, jak se to bude vyvíjet dál. Ale jako vždy se několik motivů táhne celým představením a propojuje jednotlivé gagy a odbočky odboček – například jazzové slepice, deník velryby a tak podobně. Na Eddiem je vysloveně vidět, že si svojí show užívá. Někdy i víc než diváci. Pořád je to starý dobrý Eddie, o něco málo slabší než posledně, ale stále plný absurdního humoru.

Na Youtube bývalo několik jeho vystoupení, ale všechny časem zmizely. Teď se tam dá najít jen větší část Definite Article a pár ukázek Live from Wembley – jedné zastávce na turné Sexie z roku 2003.

--

Dylan Moran - What It Is

A to nejlepší nakonec.

Dylan Moran svým vystoupením What it is dokázal oba již zmíněné kolegy strčit do kapsy. What it is je naprosto skvělé a nezklamalo v žádném ohledu. Je to přesně ten Dylan Moran, kterého mám rád. Zase na nás opileckým hlasem chrlí proud surreálných vtipů a sarkasmu a není na něm znát, jestli je skutečně nasraný, nebo tak přesvědčivě hraje svoji roli. V jednom kuse trefně komentuje současnost, naváží se do lidí, do politiky, jazyka, náboženství, technologie, vědy, konzumerismu, reklamy, vztahů a mladých lidí. Zkrátka do všeho, co mu momentálně přišlo pod ruku.

Čím je Dylan Moran starší, tím ironie a sarkasmus jeho vystoupení nabývají na intenzitě. What it is bylo mnohem lepší než minulé Like, Totally a to zase překonalo Monster a tak dál. Jako kdyby následoval trajektorii slavného stand-up komika George Carlina, který absolutního vrcholu dosáhl až na sklonku života, kdy už všechny vtipy stavěl na velice drsné kritice společnosti. Popravdě, těším se na další Moranovo vystoupení, protože jestli bude pokračovat ve vyjetých kolejích a ještě trochu přitlačí na pilu, pak to bude něco nezapomenutelného.

What's wrong with us? We're the only organism the planet is actively asking to fuck off! By burning things and freezing things and melting things on us. It's like going past the ocean and seeing it spit out whales! „Fuck off, I've had enough of you!“ Passing the eucalyptus tree as the koalas hang on, the tree's going [vehementně se zakymácí ze strany na stranu] „Get the fuck away from me!“

You have a very important, early decision to make in your life. Are you going to be alone, or are you going to be with somebody else? Are you going to be sane, or not lonely?

Religion is organized panic about death.

Two young, fit, healthy, attractive people in love! There's nothing worse to look at in the world! Going around going, „I can't believe I met you, ‚cause I‘m amazing, and you're amazing, and we're surrounded by shitheads, it's just amazing! Hey, I know this really good bar, let's go and make it better.“

And we all think that we're very rational and very secular. But we make gods all the time. Everybody went apeshit when Barack Obama got elected. I was delighted. Everybody was thrilled. A sane, rational, intelligent human being in an important office. Great. But his biggest problem is everybody else! Is us! ‘Cause everybody's in love with him! He stands up there, he's very convincing and commanding, and makes sense, he says, „It's a difficult time, everybody needs to work together and be realistic about what we do,“ and all that stuff, and everybody's looking at him going “No! You do it! You are Super Jesus! You're so handsome when you're serious. Do you work out?

Tequila, it's not even a drink. It's just a way to get the police around you without using the phone.

--

Na YouTube se dají najít záznamy starších vystoupení Like Totally a Monster dokonce s českými titulky (bohužel úroveň překladu je velice slabá, ale lepší než nic).

Nějaké ty odkazy. Pro legály je tu Eddie a Dylan Moran na Amazonu. Ostatní zkuste poškádlit Wyhledawacz tady, tady nebo tady. A ještě přihodím k dobru dva odkazy na záznamy legendárního George Carlina: Religion is bullshit. a Saving the Planet.


štítky: , a | 3 | komentovat | #

Čtyři zajímavé TED-talky

4. června 2010 1:37 | sekce novinky
Čtyři zajímavé TED-talky

Mám tu nějaká zajímavá videa z několika ročníků konference TED. Všechny spojuje jedno téma: budoucnost a veliké změny, které přinese. Budoucnosti se nemůžeme vyhnout, přijde, ať se nám to líbí nebo ne a nikdo neví, jaká vlastně bude. Můžeme tipovat, můžeme odhadovat, ale jisté je jenom to, že se přibližuje čím dál rychleji.

Na úvod: What I'm worried about, what I'm excited about. Futurista a technolog Bill Joy mluví o největších hrozbách a nadějích pro lidstvo, které přinese rozvoj vědy a technologií.

How technology will transform us vynálezce a vizionář Ray Kurzweil barvitě vysvětluje proč se nám po roce 2020 podaří plně rozluštit funkci mozku reverzním inženýrstvím a jak budou nanoboti ovlivňovat naše vědomí. Tato přednáška je podle mě docela zásadní a naznačuje některé rysy post-humanismu. Ray Kurzweil ukazuje neustále se zrychlující tempo rozvoje technologií. Tento umělý vývoj je vlastně přirozeným pokračováním evoluce – avšak mnohonásobně zrychlené a stále akcelerující.

Kurzweil například ukazuje, že lidská těla (a vlastně těla všech organismů) nejsou ani zdaleka optimální. Uvedl příklad robotických červených krvinek, kdy stačí, aby nahradily 10% krevních buněk a člověk vydrží 4 hodiny pod vodou bez nadechnutí nebo dokáže běžet olympijský sprint po dobu patnácti minut bez nadechnutí). Uměle vyrobené náhražky biologických tkání by mohli být tisíckrát efektivnější. Jde o další stupeň evoluce.

Fúze člověka s technologií a úpravy nás samých se v tomto světle jeví jako nevyhnutelné. Jedině tak se budeme neustále vyvíjet a nemůže se vyskytnout něco, co nás předčí, nemůžeme uváznout v pasti technologické singularity. Kurzweil tak předjímá teorii o homo evolutis – novém druhu hominidů, aniž by ji vlastně zmínil.

BTW: O tomhle, posthumanismu a dalších příbuzných tématech, bych se někdy v budoucnu chtěl rozepsat trochu víc.

Aubrey de Grey says we can avoid aging – Výzkumník Aubrey de Grey tvrdí, že stárnutí je pouhá nemoc, kterou je možné léčit a prakticky tak dosáhnout nesmrtelnosti. Zajímavé jsou také morální otázky, které toto tvrzení rozpoutává.

A nakonec jedno video lehce mimo dnešní futuristické okýnko: Lawrence Lessig: Re-examining the remix.
graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47