k47.cz

Archiv novinek květen 2010

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Newsky: wyhledawacz, vtipy, hudba a stripy

26. května 2010 5:24 | sekce novinky

V poslední době jsem se zase věnoval wyhledawaczi. Spravil jsem hledání přes filestube.com, takže teď momentálně dokáže hledat odkazy na soubory a torrenty přes následující služby: ulož.to, filestube.com, isohunt.com a torrentreactor.to. Další dvě nebo tři budou následovat. Také jsem implementoval wyhledawacz jako Search plugin do Firefoxu (viz. obrázek jak na to http://k47.cz/…ensearch.png). Za nápad vděčím zdejšímu štamgastovi Otaku Woodbinovi (na Twitteru jako @W00dbin). Sranda je, že asi o dva dny dřív jsem se s formátem OpenSearch, který tohle vestavění do Firefoxu umožňuje, setkal, ale nenapadlo mě ho použít na wyhledawacz. Zkrátka, čím víc lidí a tím víc nápadů.

Pochopitelně mám s wyhledawaczem další zatraceně velké plány, ale je ještě příliš brzo prozrazovat něco konkrétního. Nicméně tady na k47čce se všechno dozvíte včas.

A ještě takovou perličku na závěr: podívejte se do téhle copyrightové stížnosti, kde se Foxu nelíbí, že se ve výsledcích Google ukazují linky na nelegální soubory. Když sjedete skoro na konec seznamu, hádejte, co uvidíte? Přesně tak, je tam wyhledawacz! Dalo by se tedy říct, že jsme slavní.

--

A teď k dalšímu projektu k47čky – vtipům, respektive robotovi @twitt_vtipy, který z databáze vybírá ty nejlepší kousky a posílá je na Twitter. Ode dneška také působí na facebooku. Takže příjemnou zábavu přeji.

--

Další na pořadu dne je hudba. Díky Wokově blogu moje nočná hudba jsem objevil fantastickou skupinu Daturah, která hraje ten pravý post-rock: patnáctiminutové skladby, které staví na velice pomalé, ale neúprosné gradaci. Na Youtubech jsem sestavil playlist všech skladeb od Daturahu. Jedním slovem: neuvěřitelné.

--

Jo a před nějakou dobou jsem převedl všechny free-form stripy série fel.log ze subdomény fel.k47.cz do zdejší sekce stripů. Samozřejmě jsem je musel trochu zkrotit a natlačit do formálnějších rámečků. Co se s touhle sérií bude dít dál, to se ještě uvidí.

--

A na závěr 2 stripy jako za starých dobrých časů. Tentokrát to budou čísla 669.315 a 669.316 o mě, mém dávno ztraceném identickém dvojčeti a Zalgovi.
Trocha čísel k volbám, zodpovědnost, anarchismus, atd.

23. května 2010 21:47 | sekce obsah » dojmy & názory
Trocha čísel k volbám, zodpovědnost, anarchismus, atd.

Člověk má tak nějak pocit, že na jednom hlasu vlastně nesejde, ale na druhou stranu mu musí být jasné, že kdyby tak přemýšleli všichni, nikam se nedostaneme. Tahle ambivalence se nevyhnula ani mě, ale když jsem si šel nedávno zaběhat, začal jsem o problému přemýšlet v číslech. Takže tedy…

Ve volbách v roce 2006 hlasovalo 5.348.976 lidí z celkového počtu 8.333.305 opráv­něných voličů – tedy celých 64%. Co z toho plyne? Například to, že jedno procento ve výsledném koláči představuje 53500 hlasů – něco přes padesát tisíc lidí a to není zas tak moc. Pětiprocentní minimum nutné, aby se s tou kterou stranou někdo vůbec bavil, přestavuje 270 tisíc volebních lístků. To není málo ani náhodou, ale zase na druhou stranu…

Zkrátka nepřemýšlejte o sobě jako o jednom osamoceném voliči v desetimilionovém moři, ale jako o jednom z 270 tisíc. To už jsou trochu jiná čísla.

Na vůli každého jednotlivce totiž záleží a není to tak, že oni vládnou nám, ale my jsme zdrojem veškeré státní moci, která je prostřednictví nich jenom vykonávána, oni jsou jenom prostředníci, všechna moc je v našich rukách. Ale připadá mi, že si to nikdo neuvědomuje a společnost rezignuje před jakousi virtuální vládnoucí kastou.


A to je špatně. Oni nám nevládnou, oni se o nás nepostarají, oni nejsou něco víc, jsou jenom zhmotněná vůle masy. Uvědomit si, že jsme tady jenom my a je jenom na nás, jaké budou následující roky, chce hodně kuráže. Nemůžeme se poddat iluzi, že stačí jednou za 4 roky hodit lístek do urny a je vystaráno. Ne. Společnost a její kvality se vyvíjejí nepřetržitě. Když lidé stojí za hovno, nevěří politikům – svým zástupcům, nevěří ve zlepšení, jaká může být budoucnost? Kdo se postará o zlepšení? Nikdo a zároveň všichni. Na morálce a síle každého z nás záleží. Co jste udělali vy, abychom se zítra měli lépe? Udělali jste vůbec něco, nebo se jenom pasivně podílíte na pomalé erozi a destrukci příštích generací?

Když už o tom mluvím, jedna věc je mi na anarchismu zatraceně sympatická: ve všech svých variacích staví do popředí jedince, samotného a absolutně zodpovědného. Nemá záda krytá vyššími společenskými strukturami a ani jimi není zatěžován. Není zodpovědný nějaké vyšší moci, ale výhradně sám sobě a tohle nedokáže každý přijmout. Rozhodně ne v téhle době, kdy všichni hluboko uvnitř rezignují. Ale stačí se začíst do prvních slov naší ústavy:

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky

Mimochodem, tohle je věc se kterou všichni, co tu žijeme, implicitně souhlasíme, ale pro většinu je to jako s licenčními ujednáními: nikdo je nečetl a nikdo neví, co tam vlastně stojí. A podle mě jsou to zatraceně silná slova: my občané jsme zodpovědní, nejsme žádné loutky v rukách politiků. A to je důležité si uvědomit, protože všechno souvisí se vším a když je společnost zkažená, nasáklá úpadkovou morálkou, nemá žádné vyhlídky.

Teď se oklikou dostávám k výbornému článku Snižovat dluh, nebo spravit, co je pokažené?, kde se autor ukazuje rozdíl mezi rychlým jakoby-řešením problému a skutečnou změnou, která je mnohem komplexnější, složitější a trvá víc než jedno volební období. Podařilo se mu také jinými slovy opsat stejný problém jako v TEDovské přednášce Juan Enriquez shares mindboggling science.

Změna nepřijde sama, ale musíme se k ní dopracovat. A první krok můžeme učinit už za pár dnů. Záleží jenom na nás, jaká bude budoucnost této země.

--

PS: Ještě na okraj k tématu voleb: Studentské volby dost jasně naznačili neoblíbenost levice. Začal jsem si myslet, že až tahle generace vyroste a bude rozhodovat, pak se teprve něco může změnit. Ale pak jsem našel tenhle animovaný graf ukazující odhad vývoje populace v Česku do roku 2050. Je na něm pěkně vidět snižování porodnosti až téměř k nule. Z toho vyplývá, že ta věková skupina, která volí populistické zlo, nikam nezmizí, pořád tady bude a mladých, kteří by se mohli zasloužit o změnu, nebude nijak moc.


štítky: , , a | 1 | komentovat | #

Feministky - uzlíček stupidity

17. května 2010 19:58 | sekce novinky
Feministky - uzlíček stupidity

Přesně tak jak říkám. Akorát na mysli nemám feministické hnutí jako celek, ale webové stránky feministky.com a ty jsou vážně k popukání. Tam ani zdaleka nejde o nějakou ideologii, je to jenom terárium údajných feministek, které by se nikdy neměly dostat k internetu. Zapamatujte si čtyři základní pravidla: za všechno zlo můžou muži, za všechno zlo můžou muži, jsou to vrazi, násilníci a feťáci a onanie způsobuje vysychání míchy a připravte se na neuvěřitelně luxusní počtení. Říkám to naprosto střízlivý: takhle jsem se už dlouho nenasmál. Skoro až pochybuji, že jde o vážně míněnou věc. Něco takhle pitomého, tolik naprosto absentující logiky, zaslepenosti a paušální nenávisti vůči mužům. Přečtěte si jakýkoli článek a bez větších obtíží v něm najdete spousty argumentů úplně mimo mísu, chybných dedukcí, bezdůvodného plivání špíny na muže, lichých závěrů, tupé omezenosti a hlavně enormní množství srandy.

--

Úryvky, které vyvolaly mnoho ololů (prošly korekcí, protože tamní články nejspíš neviděly žádnou kontrolu pravopisu)

Při masturbaci se uvolňuje teplo, které se šíří do prostoru a otepluje tak vzduch. Tím se zvyšuje teplota na planetě → globální oteplování."

Ze statistik Českého statistického úřadu vyplývá, že právě muži jsou nejčastěji nemocní a přímo tak negativně ovlivňují ekonomickou stabilitu země."

Už ve škole jsme se učili že je rovnoprávnost a proto že by měli muži ze slušnosti nechat nás ženy posadit

Bába v lese chytla onanujícího kluka:

Ze zuřivosti jsem do klávesnice vymačkala 112, zavolala tam a řekla jsem jim, že chci policii, že jsem v lese a že je tu jeden úchyl, co znečišťuje les, sebeprzní se a obnažuje se na veřejnosti, zabíjí miminka a ať si ho jdou zatknout. Ta paní služka, co byla za tím telefonem, mi řekla ať si z ní nedělám legraci a že se kdokoliv může sebeprznit nebo se obnažovat v lese pokud to není před dětmi. A co ty děti, co měl v tom semenu?


Mladíci co onanují, si ničí páteř, mozek, ymunitní systém, ruce a dýchají nezdravý pyl.

A mnoho dalších…

Update:

Další hláška:

Na jednom internetu sem četla, že lidi budou za dvacet let nesmrtelní. Píšou tam, že budeme mít v tělech malý roboty co nahraděj třeba srdce a člověk tak nemusí umřít, na to že by mu odešlo srdce. Dostal by tam malý robotický a mohl by žít nadosmrti bez obav, že by umřel.

Teď jsem na to přišel. Feminismus je jenom zástěrka. Jde vlastně o spolek žen, které mají vážné problémy se sexem a neuznávají existenci takových věcí jako je třeba orgasmus nebo sex bez úmyslu něco počít. Velice smutné.


štítky: , a | 4 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47