k47.cz

Archiv novinek březen 2010

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Antonín Dvořák (*1841, naposledy spatřen na Hlavním nádraží) stále uniká policejnímu pátrání

24. března 2010 21:50 | sekce novinky
Antonín Dvořák (*1841, naposledy spatřen na Hlavním nádraží) stále uniká policejnímu pátrání

Jenom telegraficky: Minulý pátek se na pražském Hlavním nádraží konal další koncert klasické hudby. Tentokrát se hrála Dvořákova symfonie Z nového světa. Pokud jste tam nebyli, nedovedete si představit, jak je skvělé najít na takhle nehostinném místě naskládaný symfonický orchestr Pražské konzervatoře.

Podle mého skvělý nápad, protože přesně tohle vážná/klasická hudba potřebuje: vymanit se z přepychových koncertních sálů a dojít si za lidmi. Dovolím si tvrdit, že se mezi posluchači nádražního koncertu našlo několik lidí, kteří o klasické hudbě neměli nejmenší ponětí a díky téhle akci se dozvěděli, že je celkem fajn.

Pro představu dvě fotky z prvního koncertu, který se konal někdy kolem vánoc + 4. věta symfonie Z nového světa (začátek je naprosto epic) a její turbo verze.štítky: a | 2 | komentovat | #

Nejlepší filmy všech dob (část druhá)

17. března 2010 3:16 | sekce obsah » kultura » filmy

Nadešel čas na další várku nejlepších filmů všech dob (samozřejmě nejlepších z mého pohledu). Tu minulou doplním třemi pozoruhodnými filmy, které mi silně utkvěly v paměti, což je zároveň také jediné kritérium pro zařazení do tohoto seznamu.

Budu rád, když v komentářích napíšete své oblíbené filmy.

Takže…


Synecdoche, New York

Synecdoche, New York je mystérium Lychovského kalibru. Přestože ani zdaleka není tak složité, nerozluštitelné ani napínavé jako běžné Lynchovy filmy, má svoje kouzlo, upřímnost a podivnost a rozhodně stojí za shlédnutí. Synekdocha je ve zkratce život o životě a o smrti. Stárnoucí divadelní režisér si uvědomí, že jeho život bude neodvratně zapomenut a poté, co dostane prestižní grant, se rozhodne připravit divadelní hru, která postupně obsáhne celý život. A tam začíná série scén, kdy se snaží do svého představení dostat co nejvíc aspektů života, staví čím dál tím větší kulisy, až samotná hra začne žít vlastním životem a proto i ji samotnou musí obestavět kulisami a obsáhnout něčím větším.


Apokalypsa

Apokalypsu režiséra Francisa Forda Coppoly jsem nemohl vynechat. Jedná se o jeden z nejděsivějších a nejpůsobivějších filmů o válce, které jsem kdy viděl. Nejde o válečný film v pravém slova smyslu, válku vykresluje tak nějak snově, nepřítomně, jenom jako hrůzostrašné pozadí na němž se odehrává výprava Kapitána Willarda do nitra džungle za démonickým a šíleným plukovníkem Walterem Kurtzem.

Během sledování tohoto kolosu (Redux verze má stopáž asi 3 hodiny 15 minut, což je hodně, ale podle wikipedie existuje ještě Extended bootleg version, která trvá neuvěřitelné 4 hodiny a 50 minut) jsem měl asi čtyřikrát chuť film vypnout a jít pryč, protože jsem neunesl tíhu drásavých scén.

Právě z Apokalypsy pochází slavná scéna vrtulníkového útoku za zvuků Wagnerovy Jízdy Valkýr.


The Man From Earth

Zajímavý minimalistický film (většina se odehraje v jediné místnosti), který se točí kolem předpokladu, že by jeden člověk dokázal přežít 14000 let.štítky: , a | 4 | komentovat | #

Částečně potěšen, částečně zhnusen

14. března 2010 22:39 | sekce novinky

Asi takhle: soubor s rozepsanými články se pomalu blíží hranici 100kB plaintextu a to už je moc. Zatraceně moc. A do toho nepočítám povídky. To je kategorie sama pro sebe. Proto se něco muselo stát.

Takže, abych ulevil archivům, otevřel jsem sekci rychlovky, kam budu házet povětšinou to, co ze mě vylezlo v rámci SASPI rychlovek (jedno téma, 24 hodin a maximálně 777 slov) nebo jiné krátké, nedokončené nebo jinak méněcenné texty, které si přesto z nějakých důvodů nezaslouží, abych je sušil na disku. Kdo chce seriózní čtení, ať se rychlovkám raději vyhne a svoje zraky směřuje směrem na regulérní povídky.

Na začátek tam dám dvě opravdu miniaturní rychlovky z poslední doby.

Dále mám na programu anoncování úvahy/hejtu/bra­indumpu, který se vykrystalizoval kolem prvních kapitol knihy S elegancí ježka. Jmenuje se to Knihy, sebevraždy, apatie, činy, goonové a další a za žádných okolností to nečtěte!

--

Kdyby vás zajímalo, jak vznikl ten průměrně nonsensický nadpis (vím, že nezajímá, ale stejnak to napíšu), tak se váže k mému one line bio na Twitteru, které se zase váže na jeden komiks, který jsem četl a tento komiks se váže na… atd atd atd.

--

Taky jsem objevil Yahoo pipes, což je celkem fajnová věcička, takové grafické programování. Můžete snadno pracovat s RSSkami a jinými webovými zdroji dat a všechno si sdrátovat, jak je libo. Tak třeba RSS pro kuřecí stripy přes pipes: žádný problém

--

Nakonec dva stripy. Klasika. Číslo 669.309 se tematicky váže k ekonomické krizi a číslo 669.310 je zase o složitém světě licencí.

--

A málem bych zapomněl: založil jsem první postmoderní Quake live klan League of failed superheroes (clantag LoFsH). Všichni jsou vítáni.


publikovánoDalší Terminalita

7. března 2010 22:53 | sekce novinky

Stručně: je tady čtvrtá Teminalita s podtitulem David Baran & Petr Balabán. Zase se line starým známým chaotickým tempem, ale do pitoreskního kolotoče se nepozorovaně dostávají (staro)noví lidé, nové věci, nové skutečnosti. Party pokračuje.

Přiznávám, že způsob vyprávění je poněkud převrácený. Na povrchu leží zdánlivě všední příběh o třech (teď už vlastně jenom dvou) studentech. Ten „skutečný“ a zásadní děj se odehrává někde jinde, na jiných místech, není přímo zmíněn ani pořádně vysvětlen, je doslova zakopán v textu, skrytý v jednotlivých vrstvách vyprávění a hlavní hrdinové do něj jenom pomaličku nahlíží. Dějových linek, které se vzájemně proplétají a ovlivňují, je přibližně šest. To jenom, aby bylo jasno.

Podobně jako David Lynch nabízel deset klíčů k rozluštění svého filmu Mulholland Drive, také nabídnu postupně několik vodítek/otázek k Terminalitě.

Takže první vodítko: Kdo všechno sleduje Pea a Adama K.?


publikovánograf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47