k47.cz

Archiv novinek duben 2009

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Bratři moji #2

29. dubna 2009 13:21 | sekce novinky

Přátelé, zase jsem se pustil na šikmou plochu kazatelství. Minule jsem kritizoval jeden z prapodivných zákonů, který by mohl od základů změnit internet. Naštěstí neprošel, ale jsou tu jiné podobně destruktivní nápady, kterými se musíme zabývat (a pak taky tady a tady).

Ve svém dnešním kázání nazvaném Bratři moji, sestry moje, musíme vytrvat promlouvám jednak o soudu s provozovateli Pirate Bay, ale hlavně o tom co se stalo posléze. Protože důsledky jsou v tomhle případě mnohem zajímavější než samotný soud, který je jenom divadýlkem a pokusem uvalit exemplární trest. Vtipné na tom je (ať už jsou kluci z pirátské zátoky vinni nebo ne), že ten rozsudek byl rozbuškou, která donutila k činu všechny lidi, kteří už byli příliš nasraní, než aby mohli jenom sedět a přihlížet.

Nezapomeňte, je to boj a my musíme vytrvat.

publikováno

 • Bratři moji, sestry moje, musíme vytrvat

  Na jednu stranu se situace zhoršuje a oni* se snaží utahovat okovy. Na druhou stranu se něco začíná dít a to je důležité. Navíc každé jejich vítězství nás jen posiluje, bratři moji. Oni nikdy nemůžou vyhrát.

  Před několika dny byli odsouzeni čtyři provozovatelé torrentového trackeru The Pirate Bay k jednomu roku vězení a náhradě škod (v přepočtu asi 60 milionů korun). Byli shledáni vinnými za to, že svým jednáním napomáhali porušování autorských práv.

  Ale o tom psát nechci, bratři moji.

  Chci psát o tom, jaké to mělo následky. číst dál…štítky: a | 0 | komentovat | #

669.268

27. dubna 2009 16:37 | sekce novinky

Jenom tenhle strip… to je všechno, co nám zbylo…


štítky: | 0 + 23 | komentovat | #

Bratři moji #1

26. dubna 2009 11:58 | sekce novinky

Jsem pirát. Pirát ve smyslu inovátor, který chce využívat nové technologie, ale starý svět se mu v tom snaží zabránit. Technologie jako bitTorrent a P2P sítě – nejmocnější nástroj distribuce informací co v současnosti máme. Zároveň ctím autorská práva, ale chtěl bych je přebudovat a znovu dostat do rovnováhy. Jsem pro změnu zastaralé legislativy, která se nedokáže vypořádat se současnými technickými možnosti. Nechci, aby určité organizace dostávali pravomoci, aby ochránily svá práva, všechny nás při tom považovali za vinné a mohli přitom lézt do práv našich. A když říkám našich, myslím nás všech. Jsem pro současnou anarchii na internetu. Síť je nekontrolovaná divočina a to je právě na něm to krásné. Rozhodně nechci aby někdo za mě rozhodoval, co je pro mě škodlivé a co ne. Mám v hlavě mozek a dokážu si to rozhodnout sám.

Je to složité.

A právě proto jsem se pustil do hlubokých vod jímavé rétoriky s článkem Bratři moji, setry moje, situace je den ode dne horší, který se hlavně točí kolem legislativní změny ve Francii, která by umožňovala určitým soukromým organizacím bez přítomnosti soudu odpojoval uživatele od internetu. Ten zákon byl tak strašlivý, že nakonec neprošel, ale, bratři moji, musíme být stále na pozoru.


PS: Nedávno byla založena Česká pirátská strana přesně za tímto účelem a já jí podporuji všemi deseti.

publikováno

 • Ve Francii málem prošel zákon, který by umožňoval bez soudu odpojovat od internetu uživatele, kteří sdílejí obsah chráněný autorským právem. Jediný, kdo by rozhodoval, koho odpojit a koho ne, by byli organizace, které o sobě prohlašují, že chrání autory. K odpojení by přitom stačilo jenom podezření. číst dál…štítky: , , a | 0 + 5 | komentovat | #

Parazit

22. dubna 2009 23:42 | sekce novinky

Dopsal jsem Parazita.

Trvalo mi to dva měsíce, ale stálo to za to.

Parazit je poněkud neprůhledná povídka, kterou jsem začal tvořit v polovině února tohoto roku, když mi z určitých důvodů nebylo do zpěvu. Ve skutečnosti jsem se topil v úzkosti černé jako noc a ta dala vzniknout právě Parazitovi. Jde skoro až o Kafkovský příběh, kde se zdánlivě bez zjevných souvislostí střídají dvě roviny děje se dvěma rozdílnými hrdiny: na jedné straně stojí depresivní student Karr a někde jinde v nitru Metropole pak Bezejmenný. Metropole je silně společensky hierarchizované město, které vypadá na první pohled krásně, ale jeho občané uvnitř krvácejí. Ani jedna z těchto úrovní zdánlivě nedává žádný smysl a nic moc se v ní neděje. Ale to je jenom zdání.

V době, kdy jsem Parazita psal, jsem byl očividně tak v prdeli, že jsem nesebral dost síly, abych dolámal těch několik posledních řádek. Nicméně, teď jsem si chtěl udělat pořádek ve starých záležitostech a tak jsem se na Parazita vrhnul a dopsal konec. Akorát těm současným slovům chybí kontext toho času, ten anx, který jsem cítil tehdy a který časem zmizel.

Konec původního textu jsem dost upravil a vyznění se posunulo někam jinam, ale nevím jestli je to správně a tak mi teď nezbývá než doufat, že ten rozdíl nebude znát.

Ale pravda je taková, že když jsem znova ty řádky vyhrabal temných koutů metaforické Metropole, vtáhli mě do sebe a proměnily krásný den v bažinu duše.

Hlavní motiv, který se táhne napříč Parazitem jako zlatá nit, je touha po útěku a činu a nehybný stereotyp, který požírá všechno kolem. Náladou i dobou vzniku úzce souvisí s Nechtěl jsem nic víc, než několik zkurvenejch momentů štěstí.

publikováno

 • povídka Parazit
  Parazit

  Dvacet dva let jsem ležel bez pohybu v tom sklepě, kam mě hodili potom, co mi uřezali ruce i nohy, oči převázali ostnatým drátem, skalpelem mi z lebky vydlabali paměť a nechali mě krvácet na podlaze toho vězení. Nemohl jsem dělat nic, jenom čekat až umřu. číst dál…štítky: a | 2 + 4 | komentovat | #

Co se stalo + trochu hudby + trochu stripů

16. dubna 2009 21:13 | sekce novinky

Asi jste si všimli, že se na pár dnů nahoře na stránkách ocitl takový modrý pruh. Byla to věc, která by z k47čky dělala součást Google friend connect – jakéhosi virtuálního soc-netu. Lidi se tam mohli přihlásit a označit se jako „člen“ k47čky a případně interagovat se svými frendíky na svých soc-netech a zvát je na k47čku nebo dělat další zbytečnosti.

Teprve, když jsem funkci GFC takhle popsal a měl to před sebou černé na bílém, došlo mi, že je to doopravdy k ničemu. Modrý pruh se tu neohřál ani týden a letěl pryč. Možná příště.

Ale místo toho jsem na k47čku nasadil něco smysluplnějšího: reklamní banner. Můj cíl je jednoduchý: zaplatit aspoň část hostingu, který mě stojí +-1400 korun. Když se to podaří aspoň z poloviny podaří, budu slavit sedm dní a sedm nocí a vyberu sedm svých bratří a ty budou slavit se mnou. Nebo něco na ten způsob.

Na druhou stranu chci, aby reklama co nejméně rušila. Proto jsem nasadil jenom jeden malý usoplený banner, který se navíc, když máte malé okno prohlížeče, skryje se pod obsah stránky.

Svůj první dolar vydělaný za reklamou očekávám někdy na jaře roku 20009.


A teď hudební okénko.

V poslední době se k mým uším (opět) donesla skupina If These Trees Could Talk jejichž Malabar Front je docela pěkná věc (až na ten konec, který by přece jenom mohli trochu vytáhnout).

Pak taky prostorem zavibrovala skupina The Appleseed Cast, která hraje pohodový indie/post-rock. Nic zásadního, ale poslouchá se to dobře.

Na twitter jsem nedávno psal, že finský post-rock v podání partičky Magyar Posse, vůbec nezní špatně. Je to tak. Ale teď dodávám, že se brzo oposlouchá. Jinak běžte na jejich stránky, jsou skoro nečitelné, ale dá se tam stáhnout několik MP3.


O čem můžete říct, že jste to měli rádi, než se to stalo široce populárním? A co na to říkají uživatelé twitteru (before it was cool)?


A aby se neřeklo nasypu sem o sto procent víc stripů než obvykle (669.263 a 669.264). Taky mě napadlo, že bych o stripech konečně mohl přestat psát tyhle věčné veskrze zbytečné úvody, zvlášť když se teď v novinkách ukazuje náhled.


Včera jsem dopsal Parazita – jednu starší povídku. Nechám jí ještě uležet, pak provedu korekci a příště jí vrhnu online. Jde o dost temný a nejasný materiál, který různě souvisí s Nechtěl jsem nic víc, než několik zkurvenejch momentů štěstí, což je shodou náhod poslední věta Parazita.


PS: Svět se zbláznil nebo za to snad může jaro. Počet odběratelů free-form stripů fel.log stále stoupá. No tak plantážníci, ruce nahoru, kdo má fel.log ve čtečce. Ať si udělám sčítání lidu.


štítky: , , , a | 2 + 2 | komentovat | #

špatná povídka + o nic lepší strip

12. dubna 2009 22:22 | sekce novinky

Je to tak, zase jsem obohatil zdejší literární mizérii o novou (a neuvěřitelně špatnou) povídkovou rozcvičkou pro kterou jsem nemohl vymyslet žádný kloudný název a tak jsem jí začal říkat Jaro 20009. Jde o součást post-deníků, ale časově následuje až po poněkud temné (a zatím nenapsané) Terminalitě. Jaro 20009 se odehrává včera, dnes a zítra, takže je v podstatě dost aktuální, he? Ve skutečnosti povídka není tak špatná – jde jenom o absurdní jarní momentku, která obsahuje všechno důležité – nenávist vůči blogerům, rvačku a celkovou pohodu.


+++ Aby se vyrovnaly hladiny, nabízím poněkud vzdáleně znepokojující strip 669.262.

publikováno

 • povídka Jaro 20009
  Jaro 20009

  Potom, co se konečně udělalo hezky, slunce začalo vytahovat špínu z nejzazších hlubin internetu a všichni zavrženíhodní blogeři dostávali touhy se družit IRL – v realitě.

  A to všechno a ještě miliarda dalších drobných příčin způsobila, že jsme se nějakou bizarní shodou náhod dostali na jakýsi sraz anonymních blogerů, kam se slezli individua s přebujelým egem, která jsme začali nenávidět hned od prvního pohledu. Byl to tak neuvěřitelně stupidní nápad, že jsme nemohli odolat a museli se tam jet podívat. Akce splnila naše očekávání – byla to hrůza. Navíc jsme s sebou vzali dva black-haty – hackery na steroidech – se kterými se už dřív znala Ruby. číst dál…štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Rekapitulace pětiletky wyhledawacze

7. dubna 2009 22:59 | sekce novinky

Poslední dobou jsem se trochu vrtal ve wyhledawaczi, opravil jsem pár chyb, něco přidal, něco upravil a při tom pořád plánuji světlé zítřky.

 • Všechno začalo, když jsem v hledání na rapidlibrary.com opravil chybu, která způsobovala, že odkazy vedly jinam, než by měly.
 • Hledání na filestube.com na nějakou dobu přestalo fungovat, ale už je to v pořádku.
 • Přidal jsem vyhledávání na 4shared.com.
 • Pak jsem zprovoznil hledání na torrentových stránkách isohunt.com a torrentreactor­.to, které poskytují jednoduché API pro hledání ve svých katalozích a jedna nemusím parsovat prosté HTML a pak taky obě API fungují velice rychle.
 • S tím souvisí, že si můžete vybrat jestli chcete hledat odkazy jenom na rapidshare, megaupload nebo naopak jenom torrenty nebo obojí.
 • Další malá novinka je funkce právě vyšlo, která načítá informace o čerstvých souborech na síti z " www.releaseinfo.net":[http://www.releaseinfo.net/ri/cz/] a umožňuje je rychle najít. Je to jeden malý krok směrem, jak z Wčka udělat velkou věc.
 • A pak už jenom drobnosti: ve vyhledávacím řádku zůstává posledně hledané slovo a vedle výsledků hledání na Wyhledawaczi jsou odkazy na hledání stejné fráze na české a anglické wiki, na googlu a pak zase na googlu, ale dotaz je uzpůsobený, aby hledal odkazy na rapidshare.

Tyto novinky o wyhledawaczi průběžně píšu na svůj twitter a zprávy označuji tagem #wyhledawacz.

To je minulost a teď budoucnost:

Právě teď připravuji nové a zajímavé funkce, které budou využívat sémantická data z projektu Freebase. Ve finále bych chtěl, aby se wyhledawacz proměnil jenom z obyčejných stránek, kde se dají hledat soubory, v něco víc – aby se z něj stal stroj. Mám na mysli stav, kdy bude hledat, sám stahovat, doporučovat a sledovat, co se kde objevilo. Aby byl pohotový, všudypřítomný a užitečný. Představte si program – klienta, který vám běží doma na počítači, vy jste někde úplně jinde ve škole nebo třeba na cestách, najdete fůru souborů, které byste potřebovali stáhnout, přihlásíte na na wyhledawacz, nasypete do něj odkazy a klient u vás doma začne automaticky stahovat. A když se vrátíte domů, všechno je už připraveno. Není to nádherná představa?

Tohle všechno je možné, tohle všechno je v plánu a k této loupeži století mi poslouží právě Freebase, jejíž možnosti jsou neomezené a jediná její nevýhoda je, že má nastavený docela drsný limit, jak dlouho může položený dotaz trvat a tak komplikované a rozsáhlé dotazy často selžou. Ale i s tím se dá vypořádat.

Na něčem z mých skvělých plánů jsem už začal dělat a něco už dokonce funguje, ale ještě pořád to není dokonalé. Nicméně, až se rozhodnu, že je všechno OK, tak tyhle vymoženosti budou jen pro registrované členy, kteří mi na bibli odpřísáhnou, že vědí do čeho jdou a veškeré porušování autorského zákona je jenom jejich věc a mě se to netýká.

A jenom tak mimochodem: wyhledawacz před měsícem provedl 1600. hledání, teď se mílovými kroky blíží číslu 2000 a popularita stále stoupá.


štítky: a | 2 | komentovat | #

Změna RSS

7. dubna 2009 14:19 | sekce novinky

Pozor, důležité hlášení.

S hlavním RSS kanálem k47čky přecházím pod křídla FeedBurneru a tak prosím všechny, kteří odebírají RSSku novinek (http://k47.cz/feed/news/), ať si ve čtečkách změní url na http://feeds2.feedburner.com/k47. Ostatní kanály zůstávají beze změny, protože se o ně skoro nikdo nezajímá. Konec hlášení.

Na znamení přátelství nabízím usmiřovací strip číslo 669.261, který je celý pravdivý, založený na skutečných událostech a nebylo při jeho tvorbě zraněno žádné zvíře.


štítky: | 0 | komentovat | #

Přechod na betu Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

6. dubna 2009 3:28 | sekce novinky

Před pár dny jsem přezbrojil na novou (beta)verzi Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Měl jsem cukání přejít už od verze Alpha 5, ale to je přece jenom alfa, což může znamenat ještě víc problémů než jsem měl s touto betou.

Ale nebudu předbíhat a vezmu to pěkně popořádku.

Začalo to instalací (přepsání repozitářů + update), která nebyla úplně v pořádku, několikrát se přerušila (ale to se stalo i při minulém upgradu) a na konci selhal balík b43-něco-něco, tak jsem ho promptně, podle hesla: špatné maso musí pryč, odinstaloval. Po rebootu se mi místo Gnome ukázalo jenom nějaké smetí, které na monitor vysypala grafická karta a dál nic. Klávesnice nefungovala a muselo se restartovat natvrdo. Tento problém se vyřešil odinstalováním ovladačů fglrx, které očividně neměly svůj den, nebo prostě vyhlásily válku mému notebooku HP nx6325 s nějakou integrovanou vykopávkou od ATI.

Po překonání této překážky se ukázalo, že dekorátor metacity nedekoruje okna (což je zcela zásadní problém v jeho funkčnosti, ale už jsem se s tím setkal – stávalo se mi to ještě v pravěku při hrátkách s Compizem), na což je jednoduchý lék, stačí nastavit, aby se při přihlášení do Xek, automaticky spustil příkaz metacity --replace (dá se na to nějak doklikat v menu systém->správa). Pak stačí restartovat Xka (Ctrl-Alt-Backspace) a všechno dekoruje.

V nových X.org je defaultně vypnuta tato klávesová zkratka, což nepovažuji zrovna za nejchytřejší rozhodnutí.

Jinak dojmy po nainstalování byly zpočátku celkem pozitivní. Nové Gnome mi přijde opravdu o hodně svižnější a všechno (až na to výše zmíněné) funguje jak má.

I když později se ukázalo, že v ovladačích grafiky je něco shnilého a neakcelerují a zvuk má nějaké problémy.

Inu, betaverze.

---

Ještě poznatek: Ubuntu si při ugradech a updatech na nové verze nechává staré verze jader, což se projeví jednak tím, že při bootu máte na výběr z asi milionu položek a za druhé to pochopitelně zabírá místo. Nemyslel jsem si, že to může zabírat nějak moc, ale za rok a půl se složil kernel s kernelem a nastřádalo se to. Po odstranění všech kernelů (kromě aktuálního, samozřejmě) nástrojem Cruft remover se mi na disku uvolnilo asi 1.5GB místa. No neberte to!

Tolik nové Ubuntu, není nijak zásadně lepší, je to prostě jenom další verze.

---

První betonový roll!

---

Z҉A҉L҉G҉O̚̕̚ ͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝HE ͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝s ̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̚ ̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞̟̠ ̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍̎̏ ̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓ ̔̕̚̕̚ ̔̕̚̕̚҉ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇ ̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓̔̊̋̌̍ ̎̏̐̑̒̓̔̿̿̿̕̚̕̚͡ ͡҉҉ COMES ̡̢̛̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍ ̎̏̚ ̡̢̡̢̛̛̖̗̘̙̜̝̞̟̠ ̖̗̘̙̜̝̞̟̠̊̋̌̍̎̏ ̐̑̒̓̔̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓ ̔̕̚̕̚ ̔̕̚̕̚҉ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇ ̊̋̌̍̎̏̐̑̒̓̔̊̋̌̍ ̎̏̐̑̒̓̔̿̿̿̕̚̕̚͡ ͡҉҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~HE ͡҉ ҉̔̕WHO͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~ ҉̵̞̟ WA͡҉ ҉̔̕̚~ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇ITS BEHIND ͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~ ҉ ͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉ ~ ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇THE ͡҉ ҉̔̕̚̕̚҉WALL ҉̵̞̟̠̖̗̘̙̜̝̞̟̠͇͡҉"

---

Poslední dobou vůbec nepíšu, ale zato dělám na wyhledawaczi a příště zrekapituluji novinky a nastíním budoucí vývoj.


štítky: , , a | 0 | komentovat | #

Sčítání škod + segfault strip

2. dubna 2009 23:23 | sekce novinky

Tak už máme ten apríl za sebou, paní Mülerová a je třeba začít sčítat škody, které napáchal. Zasmáli jste se? Já jenom zpětně u tohoto nového vynálezu Opery a to proto, že tak neuvěřitelně pitomý nápad jsem ještě neviděl.

Včera jsem měl chuť zabíjet, ale zato dnešní den byl pravý opak, jenom kousek od ráje. Do pěti ráno jsem byl vzhůru a psal jsem. Povídka Terminalita (tedy první kus z bloku příběhu Deníků, který mi teď roste pod rukama) je už na cestě i když se její vývoj ubírá nečekanými směry a přibývají nové postavy a nové zápletky.
Vstal jsem před polednem a bylo krásně. Osprchoval jsem se a vyrazil do školy, kde mě čekala jedna opravdu zajímavá přednáška hned následovaná cvičením z toho samého předmětu. Cestou jsem potkal Jirku. Poklábosili jsme a mě díky tomu napadla další část povídky. Domů jsem se vrátil a pořád bylo nádherně.

Ale tohle nikoho nezajímá, všichni si brousí zuby na strip 669.260, který, když pochopíte, jste buď programátor v Céčku nebo bůh.


štítky: , a | 0 + 1 | komentovat | #

We are not droogies anymore

2. dubna 2009 2:54 | sekce novinky

Něco se stalo, pár maličkostí, které dokázaly všechno změnit od základů.

Tak předně se mi ve snu zjevil okamžik mojí smrti. Bez mrknutí oka mě zastřelili vlastní kamarádi, když nám rozkázali, abychom se vzájemně pozabíjeli. A tam jsem zažil vřískající moment, kdy jsem byl uvězněn ve vlastním těle & věděl jsem že umírá & chtěl jsem z něj vyskočit ven. Probuzení bylo úlevou, dočasnou.

Byl to jenom zkurvenej sen, ale vystihoval mechaniku přežití: zabij, když bude potřeba, zabij svoje nejdražší, když to bude nutné. Hele a nebyl to nakonec Burroughs kdo napsal: Kdokoliv se vám postaví do cesty, ZABIJTE HO. Tato planeta je trestaneckou kolonií a nikomu není povoleno ji opustit – na cestě ven proto budete muset zabíjet. Zabijte stráže a jděte. Ale on byl sociopat a tohle k tomu patří.


A pak, abych měl zas nějakou tu chvíli co číst, jsem zašel do Luxoru na Hlaváku (jediné místo, které tam za něco stojí), abych si kopil Sto roků samoty o kterém jsem nedávno utrousil pár slov ale nakonec jsem odešel s románem Na cestě od Jacka Kerouaca, což je ten světoznámý beatnický skoro-cestopis a jde o zatraceně dobrý čtení.

I když…

Asi takhle: Knížka se rozjíždí zatraceně rychle a nasazené tempo se skoro nedá stíhat, ale pak zpomalí a začne vypadat jako obyčejné příběhy z cest. Začne být normální, běžná, všední. Zaráží mě to v kontextu skutečnosti, že právě tato kniha má status něčeho jako beatnické bible a přitom to není nic zas tak zvláštního. Čte se dobře, to ano, ale jak říkám: zatím nic zvláštního.

Hlavní hrdina Sal je takovej normální mladík, který se rozhodne cestovat. Nic zvláštního. Když to porovnám s Nahým obědem, u kterého mám zafixovanou rovnici Nahý oběd = Beat generation, působí Na cestě vyloženě slabě. Sal, což je vlastně Kerouacovův alias, působí jako obyčejný mladý studentík, který vypráví, co zažil na cestách, zatímco Burroughs je tisíciletým démonickým šamanem, sociopatem, stále pod vlivem drogy a obratně spřádá nechutné, katastrofické, snové vize.

Nic překvapivého. Navíc na mě Dean Moriarty – ten Beatnický hrdina – působí, jako pozér, který má v hlavě nasráno & Carlo Marx je na něj fixovaný, to bude asi pořádná buzna.


Už jsem něco napsal o Burroughsovi a tak bych měl taky upozornit na výstižný rozbor jeho tvorby.


A taky jsem poslouchal hudbu, která je motorem mého života.

Stalo se vám někdy, že jste u hudby plakali? Ne proto, že to byla nějaká patetická dojímavá sračka, ale prostě proto že byla tak neuvěřitelně silná. Poprvé se mi to stalo u poslechu něčeho od Machinae Supremacy a poté, co jsem objevil zátočiny post-rocku, jsem to zažíval mnohem častěji. Někdy si u poslechu těch podivností říkám, že tohle je ten zvuk, který jsem chtěl slyšet celé roky, ale nevěděl jsem že existuje; říkám si, že se to nemůže skoro nikomu líbit, ale mě to zní tak fantasticky a blíží se vážné hudbě (třeba Karelia (opus 2) nebo Yearning od skupiny Mono).

Teď mi v hlavě pořád zní okamžik, kdy Godspeed You! Black Emperor začnou během String Loop Manufactured During Downpour… proklamovat Where are you going? a všechno se táhne a praská jako na starém vinylu a mě naskakuje husí kůže a mrzne mi krev v žilách, protože tohle je ta pravá hudba.

Když shodou náhod nemáte album/LP F♯A♯∞ a moc ho chcete, možná, že něco najdete tady.


A víte co taky miluju: apríl. Zbožňuju, když redakce všech zpravodajských serverů dostanou nutkání cpát do nás horem dolem rádoby vtipné zprávy (čti: sračky). To se jenom proklikávám RSS čtečkou a každou chvíli si pomyslím: hahaha to bylo vtipné. Kreténi.

Civilní žertíky jsou OK, mezi lidmi, ale tohle mi pije krev.
graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47