k47.cz

Archiv novinek únor 2009

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


útočím na draka kopím +3

25. února 2009 3:37 | sekce novinky

Chtěl jsem původně napsat něco jiného, ale došla mi slova, takže místo klasického anxu (klikněte, dole se skrývá překvapení) se to dneska ponese v geek-duchu.

Geekové mají rádi hlavně dvě věci:

  1. dungeon and dragons
  2. Mangu a anime.

Bod číslo jedna je pokryt novým stripem číslo 669.255, který zase není tak úplně nový, protože podle vyraženého cejchu byl vyroben 6. prosince minulého roku. (Help pro duše ztracené v metaforách.)

Bodu číslo dvě se týká skutečnost, že jsem na One Manga objevil dokonalý manga-hledač (ne že by bylo třeba ten obrovský odkaz Search Manga nějak extra hledat, ale…), ve kterém si můžu vybrat libovolnou směs žánrů a témat + několik dalších upřesňujících možností a systém pak najde něco (více méně) vyhovující mému vkusu. Inu naklikal jsem a vybral jsem tři kompletní série, které vypadají zajímavě (ale neřeknu které, protože byste mě považovali za víc podivného než ve skutečnosti jsem, protože kdo čte mangu je potenciální pedofil, víme?).
Je to vážně výborná věc, pohodlná, neustále při ruce, nelegální. Jenom člověku nesmí vadit, že je všechno v angličtině.

Ale nejkrásnější na té dnešní novince je to, jak všechno vyšlo. Strip, který jsem udělal skoro před třemi měsíci a věc, kterou jsem našel včera zapadly do jednoho tematického bloku, jako dva kousky skládačky.

Toť vše, příště to bude stát za to.


štítky: a | 0 + 8 | komentovat | #

Chlast?

23. února 2009 17:10 | sekce novinky

Alkohol je metla lidstva, ale na druhou stranu může otvírat netušené obzory a poskytovat zajímavé náhledy na svět stejně jako v novém stripu číslo 669.254.


štítky: a | 3 + 2 | komentovat | #

Novinky na wyhledawaczi

23. února 2009 0:42 | sekce novinky

Poslední dobou se tady neděje nic kulturně zajímavého (pokud tedy nepočítám znovu-rozjetí stripů a letmý restart fel.logu, jehož popularita je větší než jsem čekal a lidi dokonce v hlasovátku líbí/nelíbí volí především tu pozitivní možnost. Co to má znamenat? Na internetu to odjakživa fungovalo tak, že někdo něco udělal a všichni mu to zjebali, ale tohle?).

Na všechno dojde. Někdy časem. Možná.

Ale právě teď jsem na Wyhledawaczi udělal několik minoritních novinek a změn:

  1. Nové statistiky tentokrát i s grafem generovaným na straně klienta do tagu canvas (na IE emulovaným pomocí knihovny excanvas) pomocí jQuery pluginu flot. Tuhne větu jsem měl skončit u slova grafem a za něj rovnou hodit link.
  2. Počet výsledků hledání, které se ukradnou ze vzdálených serverů je zdvojnásoben.
  3. Když ukážete na logo, vyskočí takové pěkné okýnko, které informuje, co je wyhledawacz vlastně zač. Návykové.

štítky: | 0 | komentovat | #

Strip o smrti, mrtvolný hlas Stevena Wrighta a další nekro-věci

22. února 2009 3:13 | sekce novinky

Zaprvé: Začnu starým stripem 669.253 vyrobeným 6. prosince, který je o tom co tehdy letělo: o smrti a tomu, jak se jí efektivně bránit.

Zadruhé: Steven Wright je geniální stand-up komik, wtz. Apatickým hlasem na jevišti trousí ironické, filosofické, vypointované, ale taky někdy nesmyslné vtipy. Říkám to proto, že jsem nedávno na youtube objevil jeho vystoupení I Still Have A Pony, které je… podivuhodné.

Abyste měli představu o co jde, tady je několik pamětihodných hlášek jako ochutnávka:
I was driving along when I saw a hitchhiker holding a sign that said „heaven“, so I hit him. He probably went there. He seemed like a nice guy.
I stayed up all night playing poker with tarot cards. I got a full house, and four people died.
I went to the bank and asked to borrow a cup of money. They said, „What for?“ I said, „I'm going to buy some sugar.“
„24-hour banking? I haven't got time for that.“
„So I said to the hitchhiker ‚what do you do?‘ He said ‚I‘m a student'. I said ‚a student of what?‘ He said he was studying journalism and photography, so I said ‚that‘s funny, I'm actually writing a short story about a photographer who went completely insane trying to take a close up photo of the horizon.‚“
My uncle once told me when I was five, 'When I was your age, I was six.
When I woke up, everything in my apartment had been stolen…and replaced with exact replicas. I asked my roommate what happened and he said 'Who are you?‘

Zatřetí: Dostali jste se na úplný konec, vypněte počítač a jděte ven.


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

Divná hudba - What The Blood Revealed

20. února 2009 3:00 | sekce novinky

Líbí se mi divná hudba. Ok? S tím se prostě musí(m|te|me) smířit. A tyhle choutky byly uspokojeny nedávným objevením post-rocku a dalších post-věcí, které mají tendence nejdřív uspat a pak ustřelit hlavu.

Říkám to proto, že se mnou už dlouho něco nehnulo tak jako Evolution Is Not A Theory od skupiny What The Blood Revealed na stejnojmenném albu. Skladba velice pomalu graduje až do nesnesitelného kvílení, které mě doslova hypnotizuje a musím vytáhnout hlasitost na max, všeho nechat a jenom užasle poslouchat tu elektrickou bouři. Nádhera, nádhera.

Druhá skladba Blood On The Turing Machine tolik nevyniká, ale když dojde k vyvrcholení ve kterém já cítím optimismus, taky trhá hlavu.

A pak přijde třetí a čtvrtá… Jsou to jenom dozvuky, ale pořád stojí za poslech.

Všechny čtyři si můžete poslechnout na myspace stránkách skupiny, což je mimochodem jediné rozumné použití myspace: ukázky hudby obskurních a neznámých skupin.


Líbí se vám tato hudba? Nelíbí? Napište komentář!


štítky: a | 4 | komentovat | #

Half Life 2 epizoda 3 bude!

17. února 2009 13:56 | sekce novinky

Ano bude, někdy. Ale neví se kdy.

Mezitím si musíme vystačit se stripem 669.252 na toto téma.


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Pirátské novinky

16. února 2009 15:50 | sekce novinky

Dnes začíná soud se zástupci The pirate bay a první výsledky se už dostavily. Bohužel přesně opačné, než jaké žalující strana zamýšlela. Uživatelé hlásili nedostupnost samotného The pirate bay, který byl pravděpodobně přetížen novou vlnou pirátů, které přilákal humbuk kolem případu. Obrovský zájem způsobil, že stránka spectrial věnovaná tomuto případu je dnes také přetížená a téměř nedostupná.

V sociálních sítích to hučí. Stačí se podívat na mikroblogové příspěvky otagované #spectrial.

Dopadlo to stejně jako vždycky: snaha potopit The pirate bay, způsobila další vlnu zájmu (a TPB už teď trackuje 50% torrentůna celém světě).


V Austrálii začíná šest poskytovatelů připojení testovat filtrování internetu, což je zpráva sama o sobě dost hrozná, ale ještě horší je, že jsem si přečetl původní článek na ARN, ale nedočetl jsem se tam, co vlastně chtějí filtrovat.

Navíc v tomto článku se upozorňuje, že nebude možné dohledat, co je a co není cenzurované a neví se, kdo bude dohlížet na cenzory. Z toho důvodu je jakékoli filtrování špatné. Může začít s dobrým úmyslem před něčím ochránit lidi. I když otázka zní: proč je nutné je vlastně chránit například před dětskou pornografií. Copak se o sebe neumějí postarat sami? Na druhou stranu tato snaha soustřeďuje na jedno místo obrovskou moc, která může rozhodovat o tom, jaké informace dostaneme a které nám budou odepřeny.

Naštěstí se tři největší Australští poskytovatelé internetu odmítli účastnit tohoto nebezpečného experimentu. V odkazovaném článku se píše: Telstra, the nation’s largest ISP, refused to participate in the trial, calling mandatory Internet filtering an attempt to boil the ocean. Velice výstižné.


A pak jsem taky začal odebírat RSS kanál serveru/blogu TorrentFreak a hned první novinkou byl seznam deseti nejpirátěnějších filmů za tento týden. Na sedmém místě byla nová Futurama: Into the Wild Green Yonder. Tomu říkám způsob,jak zůstat v obraze!


PS: Odkazy na všechny tyto a další (především české) články k tématu dávám na stalkra nebo se o nich zmiňuji na svém twitteru.Další pětiletka na obzoru

14. února 2009 0:31 | sekce novinky

Původně jsem říkal: dvě stě padesát a dost, ale stejně mi to nedalo a vykročil jsem vstříc dalšímu čtvrt-tisíci s písní na rtech a vymahači dluhů z hazardních her v patách.

„O čem to sakra mluví“, řekne si ten, kdo sem zavítal prvně a mnoho z těch, kteří už zapomněli. Mluvím o stripech, frendíci moji! Kdysi dávno jsem se zbláznil do této minimalistické formy sdělení a vzápětí jsem vyprodukoval a zveřejnil 382 stripů, ale po čísle dvě-stě-padesát, jsem řekl dost, nikdy více, sbohem a šáteček.

Ale lhal jsem. Nikdy jsem se stripy nechtěl skončit. A záhy po té trestuhodné lži jsem udělal první várku a hledal jsem vhodný okamžik, kdy bych mohl znova nastartovat (téměř) nehynoucí (možná) legendární sérii. Chtělo to něco zatraceně významného, nějaké zajímavé výročí, přelomové datum. Ten okamžik nastal přesně dnes 31 minut a 30 vteřin po půlnoci, kdy unixový čas dosáhl kulatého čísla 1234567890.

A přesně 1234567890 vteřin od začátku počítačové éry začíná další pětiletka stripů číslem 669.251, které není vůbec vtipné a už vůbec se nehodí k té dnešní slávě. No nic, co naděláme.


PS#1: fel.log začal vycházet velice nepravidelně. Tedy přestal vycházet vůbec.

PS#2: Unixový čas přeteče v roce 2037 po kterém bude následovat opět rok 1970, takže se připravte vrátíme se do sedmdesátých let!

PS#3: Na rok 2012 je naplánováno několik konců světa: mayský konec kalendáře, srážka s asteroidem, sluneční erupce, zjevení létajícího špagetového monstra a několik dalších, takže se možná ani nedočkáme.


štítky: a | 4 | komentovat | #

Začíná se lámat chleba

13. února 2009 18:19 | sekce novinky

A to jednak proto, že se blíží unixový čas 1234567890. Oslavy mohou vypuknout už za šest hodin!

A pak se taky blíží soud s torrentovým trackerem The pirate bay. Nejde v něm o nic menšího než o sto milionů dolarů na odškodném a jeden velký mezník v nahlížení na p2p sítě. Dobrá zpráva je, že ze soudní síně bude živě přenášen audio záznam (anglicky zde). Na místě budou i tvůrci filmů Steal this film, což teoreticky může znamenat, že možná je trojka už na cestě. O tom, že lidi z pirátské zátoky nehodlají prohrát svědčí fakt, že byly spuštěny stránky o tomto procesu a na švédském mikroblogu bloggy i na Twitteru se to začíná hemžit.

Teď jde o hodně, to snad nemusím říkat. Kdyby se podařilo potopit celou zátoku, mohlo by to znamenat velké změny. Ale nejde jenom o Pirate bay, čert ho vem (i když?). Vlastníci obsahu se snaží zdiskreditovat celý model šíření dat prostřednictvím p2p sítí. Snaží se ho zničit, protože nabízí nástroj k možnému porušování autorského práva. Nesnažili se ukázat na to, co je nelegální a požadovat odstranění těch konkrétních položek. Chtějí prostě vyhodit do vzduchu celý torrent. Ale kdyby se jim to podařilo, doufám, že by někdo dost jasně poukázal na to, že Google a všechny vyhledávače konec konců dělají to samé, co torrentové trackery: umožňují vyhledávat soubory. A o to tady běží: je nelegální pouhá informace, kde se nějaký nelegální obsah nachází? Jestli ano, pak stačí někomu poslat špatný link a jde o napomáhání pirátství. Není to směšné? Pro někoho zřejmě ne.

Nicméně na internetu a sociálních sítích pomalu začíná zuřit bouře…


štítky: , a | 0 | komentovat | #

Wyhledawacz novinky

11. února 2009 1:47 | sekce novinky

Zase jsem trochu vylepšil wyhledawacz. Sice už to není tak úplně novinka (uvedené funkce už fungují nějaký ten pátek), ale ještě jsem o tom nic nenapsal.

Takže: do vyhledávací bestie jsem přidal extraktor odkazů, který dělá přesně to, co naznačuje jméno: vezme stránku a vytahá z ní jenom odkazy, což se někdy může zatraceně hodit. Výstup extraktoru můžete pak rovnou předhodit nějakému dowloaderu (třeba SlimRat), který se postará o zbytek.

Extraktor navíc umí na stránce s odkazy vyhledat hesla k souborům. Je to jenom velice jednoduchá funkce, která nenajde úplně všechny hesla a nezachovává kontext, takže neřekne, že nějaké heslo patří k nějakému souboru. Ale přesto se může hodit.


štítky: | 0 | komentovat | #

Vím, jak se asi musel cítit Kafka...

10. února 2009 3:09 | sekce novinky

…když psal svoje podivné romány.

Kafku nikdo pochopitelně nemá rád. Je příliš nejasný a málo optimistický. Během tří set stránek knihy se nic nestane, nic se nevyřeší, všechno se dokola opakuje v cyklech a hlavní hrdina se v beznadějné byrokracii. Celá kniha pak končí v polovině věty. Může se tohle někomu líbit?

Mě ano. Každý ukončený příběh je prostě ukončený a přečtením poslední stránky příběh zaniká, přestává existovat, ale Kafkův Zámek končí do ztracena a proto hlodá v hlavě a nedá člověku spát (podobně jako Lynchovy filmy). „Co tím myslel? Jak to mělo skončit?“ otázky. Samé otázky.
Navíc to není úplně snadné číst. Je to taková překážková dráha za bezměsíčné noci v bažině, vánici a pod palbou. Na to se těžko zapomíná.

A poslední dobou si taky připadám, jako kdybych spadl do Kafkovského soukolí stereotypu, do nekonečného cyklu, kdy jenom zabíjím čas a nic se neděje. Posledních šest měsíců nebo rok je pořád stejná osamocená dokola se opakující rutina.
Stále častěji si říkám, že bych chtěl zmizet, ztratit se, vypařit se, být jinde.

Tohle všechno zapříčinilo, že jsem začal jsem psát Parazita. No, povídku. Spíš jde o sled slov, které se mi hnaly hlavou, cáry myšlenek, rozsypané a zpřeházené. Není to dobrý. Zatraceně, je to vůbec to nejhorší, co jsem kdy napsal. Ale musel jsem to vyklepat na klávesnici.

Ale přesto nevím, jak správně vyjádřit ten pocit, který mi kvasí v hlavě. Pořád tápu, jak to říct jasně a sugestivně. A ani I was drowned in mixture of sorrow and disgust se to nepovedlo ani zdaleka (Spojení slov IWDIMOSAD mě napadlo, když jsem se díval na jedno video na youtube, které působilo dost ambivalentně a proto tedy sorrow and disgust. Podrobnosti si vezmu s sebou do hrobu).
A když už se mi podaří nějaká slova najít, je pramalá šance, že se je podaří dekódovat někomu dalšímu. Třeba shellshockové křeče přesně vystihují podstatu toho jednoho konkrétního fragmentu, ale co si pod tím kdo představí? Obraz je zakleslý v mojí hlavě a nemůže ven.

Všechny novinky, články a stripy o úzkosti označuju tagem anx (ad anglického slova anxiety) a jak je vidět, tak je to na k47čce nejpoužívanější značka.

publikováno


štítky: | 0 | komentovat | #

Wylepszowacz wyhledawacze

3. února 2009 14:59 | sekce novinky

Nedávno se mi stala taková věc. Slyšel jsem v nějakém klipu na YouTube nějakou hudbu (nechráněnou autorským zákonem, pochopitelně). V komentáři pod ním se psalo, co je ta muzika zač. Do wikipedie jsem napsal jméno kapely a vyběhlo mi, že vydala (svobodně, pochopitelně) čtyři alba. Pak jsem se přesunul na wyhledawacz, zadal jsem tam jména těch alb prefixované jménem kapely. Některé z těch alb byly na rapidu, některé na megaupload a další na ulož to. Nastartoval jsem tedy několik paralelních downloadů z různých služeb a nebylo tudíž potřeba soubory brát jeden po druhém nebo šachovat s nastavením proxy. Uběhlo deset minut a všechny čtyři alba jsem měl na disku. Rychle a pohodlně. Navíc nedošlo k žádnému sdílení.

Teprve v ten okamžik mi došlo, že jsem stvořil monstrum.

Řeč je o wyhledawaczi – metavyhledávači souborů uložených na filehostingových službách. Samotného mě překvapilo, jak moc ho sám používám a jak moc je mi užitečný. A tohle si možná myslí i někdo další, protože podle statistik tam zavítá něco málo přes 5 lidí denně, což není moc, ale zase to není úplně málo a toto číslo se velice zvolna zvyšuje. A to i díky Tondovi, který wyhledawaczi udělal takovou maličkou reklamu.

Ale samozřejmě není všechno zlato, co se třpytí a wyhledawacz není úplně vhodný na stahování velkých souborů rozdělených na několika částí.

A teď k tomu hlavnímu: vylepšení. Trochu jsem zapracoval a wyhledawacz se teď po odeslání dotazu přesměruje pomocí GET na stránku, kde zobrazí výsledky. A to znamená, že každý dotaz má svojí vlastní adresu, kterou lze jednoduše copy-pastenout, někomu poslat a on uvidí stejné výsledky. Ale ta adresa je strašlivě, neuvěřitelně a děsivě dlouhá, takže vkládání třeba do twitteru není možné. Z toho důvodu jsem k výsledkům hledání přidal možnost pomocí jdem.cz zkrátit odkaz na aktuální hledání. Celkem užitečné.

Další drobností je prodloužení keše na týden, což o trochu zvýší rychlost odpovědi na časté dotazy.

Toť vše, teď jděte vyhledávat.


PS: když už jsme u stahování, tak jsem včera objevil výbornou utilitku jménem SlimRat, které stačí zadat sáhodlouhý seznam adres souborů na rapidu, mediafire, depositfiles nebo jiných službách, nechat běžet počítač přes noc a SlimRat to všechno postupně postahuje. Parádní věc, která mi plní disk už několik hodin. SlimRat je napsán v Perlu, určen hlavně pro Linux a konzoli, ale funguje i na Windows. Instalace je trochu trochu spartánská, ale dá se překonat a pak všechno funguje jak má. Více info: zde, zde a zde.


štítky: a | 0 | komentovat | #

A to jsem vám chtěl říct: neodcházejte ještě!

1. února 2009 14:01 | sekce novinky

Protože oznamuji spuštění Stalkra. Sice už nějakou dobu běží, ale až teď je to na hlavičkovém papíře s razítkem.

Stalkr je skladiště odkazů na zajímavé články o cenzuře internetu, soukromí, bezpečnosti, svobodě a pirátství o všem, co se se sítí sítí děje v současnosti. Nápad na stalkra už jsem měl dlouho a přemýšlel jsem, jak to realizovat. Nakonec to dopadlo jako rozcestník po článcích a jelikož jsem muž jedné domény, celé to běží na stalkr.k47.cz

Kdyby někdo z publika napsal, četl nebo viděl článek, který by zapadal do vymezeného tematického okruhu, napište mi na mail (kaja47 (kyselá ryby) k47.cz) nebo jabber (kaja47 (uzenáč) jabbim.cz) nebo třeba sem, odkaz na něj rád umístím na stalkra.

PS: A co říkáte na design? Docela hrůza, co? V mých představách to vypadalo mnohem líp.


štítky: , a | 1 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47