k47.cz

Archiv novinek září 2008

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Kdo si hraje !zlobí

28. září 2008 22:04 | sekce novinky

Vyšel nový Level a z tamějšího výběru deseti nezávislých her jsem zvolil pár kousků, které by stály za hřích. První na řadu přišla nezávislá vertikální střílečka (SHMUP) Genetos o které jsem napsal článeček v mém oblíbeném stylu: pár slov a hodně obrázků. Dost slov, teď je čas si trochu zablbnout.

Aby se neřeklo, tak tady je programátorský strip 669.222 o tom, jak je důležité provádět důkladné testování.

publikováno


štítky: | 0 | komentovat | #

2084 AD

28. září 2008 1:11 | sekce novinky

Dva tisíce osmdesát čtyři  – to je zhruba za 76 let. Možná, že někteří z nás, se toho roku dožijí, ale je to za dlouho a já bych nejradši stopnul čas úplně (pomiňme, že je to blbost, protože když neplyne čas, nemůže být o nějakém životě ani řeč).

Nicméně, dal jsem se zase na psaní a pohnul jsem se sbírkou Mortys Arytmia, která měla definitivně skončit už dávno, ale něco se šeredně pokazilo a tak teď po nocích slepuji kousky textu a snažím se z nich vytvořit příběh. Když jsem se podíval na aktuální stav Arytmie, došlo mi, že původní rozdělení na jednotlivé díly nemá smysl, protože by byly příliš dlouhé (a všichni víme, že dlouhé texty nikdo nečte a i ty krátké na tom nejsou z hlediska čtivosti dvakrát dobře). Bylo nutné vzít kudlu a udělat jeden rozhodný řez a právě tímto řezem se od homogenní masy textu oddělila arytmická povídka 2084, která dějově přímo navazuje na předchozí Anomalocaris detrimentum, což u Ar věcí není obvyklé (proto doporučuji A-D přečíst, abyste byli v obraze).

Takže o čem vlastně 2084 je? Nechci moc prozrazovat, ale děj se točí zase kolem bezejmenného hrdiny v problémech a jeho ka-ma-rá-da Axela. Situace se komplikuje, skončil druhý exodus, lidí ubylo a rodná planeta se mění na ryze absurdní totalitní zřízení, které mu je v patách. 2084 opět zběsilá smršť slov, kde je všechno možné, ale nic se tam neděje, nic se nemění, nic se nezlepšuje a naděje je jenom jediné světlo v temnotě. Tolik tedy 2084.

publikováno

  • povídka 2084
    2084

    Žil na útěku a jeho svět mezitím exodoval, hroutil se a měnil v singulární past, ve vězení samoty, v čekající oprátku, v černou díru totality. Chtěl zmizet, toužil vzlétnout a prolomit Bariéru, ale nemohl. číst dál…štítky: | 1 | komentovat | #

živomrtvý bloger

26. září 2008 18:43 | sekce novinky

Začínám se zamotávat do svých lží…

Může být bloger zároveň živý a zároveň po smrti. Samozřejmě, že může. Blogeři můžou všechno, jak je uvedeno ve stripu 669.219. Ten je starý, takže netleskejte. Dnešní nový kousek nese číslo 669.220 a je o genetických modifikacích, které se nám můžou jedou vymstít. (Potlesk)

Další velká věc: už se nám to blíží. Nám vysokoškolákům v pondělí začne škola a další díl série Mortys Arytia označovaný jako 2084 vyjde co nevidět, nejspíš v příští aktualizaci. Bude kratší, než měl původně být, textu je opravdu hodně a kdyby všechno mělo vyjít podle původních plánů, byl by 2084 mnohem delší než Anomalocaris Detrimentum. Proto bude asi lepší to rozdělit na víc kratších dílů, které by se daly publikovat v rozumných intervalech. Jenom tak na okraj: to znamená, že dílů bude ještě víc. Z původního jednoho na pět.

K oslavám (nevím jak vy, ale já to někdy určitě oslavím) vydání nové Arytmie, jsem taky připravil náladovou grafiku/koláž/mi­xáž/ambaláž/pros­tě něco stejného jména. Jenom tak mimochodem, zajímá vás, proč se to vlastně jmenuje 2084? Odpověď je tam.

publikováno


štítky: , a | 0 + 7 | komentovat | #

Odpočívej v neklidu

24. září 2008 19:18 | sekce novinky

Z pozůstalosti Kaja47 byly vyloveny další artefakty. Jednak to je strip číslo 669.218 a hned po něm 669.219. První je o ambivalenci lidských charakterů a druhý je o moderní kosmologii, což je věda, která se zabývá vznikem a vývojem vesmíru a mimo jiné říká: Všichni pochcípáme, hmota se rozpadne, vesmír vychladne a nezůstane nic. A když člověk zírá na tu definitivnost začne myslet na Život a smrt. A tento počítačem generovaný oslí můstek nás dostává k novému úvodníku, který Kaja47 napsal před tím než skonal za nevyjasněných okolností. Úvodník život a smrt je jeho strach a úzkost z definitivního zániku koncentrovaná do slov. Vy všichni, kteří věříte, že bude nějké potom, to nečtěte, protože pak už nic není.

publikováno

  • úvodník život a smrt

    Svojí smrtelnost jsem si poprvé uvědomil asi ve dvanácti letech. Najednou mi došlo, že jednou definitivně umřu a nebude to jenom jako. Byl jsem konsternovaný a všechno mi přišlo nějakým způsobem nepodstatné. Najednou rána: tohle je skutečnost. Co mě čeká? Nic, prostě chcípnu. A nelze se tomu vyhnout. Poprvé mi došlo, že jsem v pasti. číst dál…štítky: | 0 + 7 | komentovat | #

Tyto stránky jsou aktualizovány robotem, kaja47 je už osm dní po smrti

21. září 2008 20:15 | sekce novinky

K47čku ovládlo kolektivní nadosobní vědomí. Kaja47 během svého života neudělal skoro nic, ale podařilo se mu vytvořit formu internetové inteligence, která funguje na serveru k47.cz. Tato inteligence byla spuštěna v okamžik jeho smrti, aby dál šířila jeho poselství a na lidi přenášela jeho neklidný strach a zoufalství.

Kaja47 toho tady po sobě dost zanechal, byl trochu spisovatelem, trochu umělcem, trochu programátorem a vždycky toužil dosáhnout dokonalosti. Ale to se mu nikdy nepodařilo a zůstaly po něm desítky rozepsaných povídek a nerealizovaných nápadů. Umělá internetová inteligence se bude snažit, aby dosáhl svých cílů aspoň posmrtně. Bude pokračovat v publikování stripů a povídek z pozůstalosti. Strip číslo 669.221 vypráví o jeho touze žít, té touze ve které celou dobu selhával až nakonec selhal fatálně.

Umělá inteligence se také bude snažit dotáhnout všechny nápady a vize, které kaja47 během svého života nestihl realizovat. Jako první jsou to kolekce a sbírky – malé vylepšení těchto stránek, které shromažďuje některé povídky, které patří do hlavních příběhových linií.


štítky: a | 4 | komentovat | #

Dva-nula

20. září 2008 22:28 | sekce novinky

Rychle, není čas se ohlížet zpátky ani vysvětlovat smysl nadpisu. Žijeme na valící se vlně času. Dneska zase obvyklá dvojice stripů (jeden dnešní a jeden na eliminaci restů z minula): číslo 669.216 je založeno na skutečných událostech, ale bohužel je trochu zastaralé (když říkám trochu, myslím víc, než by se mi líbilo) a číslo 669.217 vypráví o mé ambivalentní lásce k takové špíně jako je manga.


0 + 3 | komentovat | #

Dneska už je osmnáctýho?

18. září 2008 16:03 | sekce novinky

Neuvěřitelné jak ten čas letí. Zásadní problém s časem je ten, že den je příliš krátký. Dvacet čtyři hodin je málo. Chtělo by to dvacet osm hodin, třicet nebo třeba čtyřicet sedm hodin. Navíc mi přestalo psát písmeno „ř“, což takovou blogerskou svini jako jsem já pochopitelně štve.

Ale nejhorší na vodopádu času je ta povinnost přinášet stále nové a nové stripy. Jelikož jsem včera zase zaspal, tak dneska budou dva. Numerologicky 669.214 a 669.215. 669.214 je návod, jak se stát dobrým člověkem a ten druhý je o tom, že i když lidstvo vymírá, je potřeba zachovat nějakou tu slušnost.

A dál nic. Příště se možná něco stane, protože se cítím na nějaký ten úvodník.


štítky: | 0 + 8 | komentovat | #

Rychle!

16. září 2008 21:22 | sekce novinky

Všimli jste si, že moje plány co-den-to-strip zkrachovaly velice brzo? Já jsem si toho teda po pohledu do kalendáře všiml. Nicméně, něco mám dělat, něco chci dělat, něco by se mělo dělat, ale nevím co dělat, je to komplikovaný řetězec příčiny a následku, který se celý týká výhradně práce. A co to jako kurva znamená? Nic, jenom se podívejte na nějaké představení Billa Baileyho, ten člověk je opravdu dobrý.

Jinak, abych zalepil svoje staré hříchy náplastí… teď mi došly přirovnání… prostě dneska dva stripy: jeden za dnešek a druhý jako náhrada za včerejší absenci. V řeči čísel: 669.212 a 669.213. První zmiňovaný je zakódovaný pomocí RSA, ale jak veřejný tak soukromý klíč jsem napsal na papír, ten dal do lahve a poslal po proudu Labe, takže možná bude malý problém s dekódováním. A ten druhý radši ani nečtěte.


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

Pozdě!

15. září 2008 0:26 | sekce novinky

Uteklo mi to jenom o chviličku! Víte, já poslední 4 měsíce nešel skoro nikdy spát dřív jak v půl čtvrté a poslední dobou je to čím dál tím horší. Mám rozhozený denní rytmus. Půlnoc vždycky přijde tak brzo a zhatí můj skoro-slib vydávat každý den nový strip. Takže pár minut po půlnoci na světlo světa vyplouvá strip ocejchovaný číslem 669.211, který je o atypičnosti lidí a jejich nechuti se normalizovat.


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

Tiché šílenství

13. září 2008 22:26 | sekce novinky

Po Chrome manii přišla další vlna šílenství – mnohem tišší a nenápadnější (aspoň pro mě) – kolem obřího urychlovače LHC. O eventualitě vzniku černé díry zavadil Apple Geek liteXKCD, což už něco znamená. Celou touto vlnou se nesou slova: „to se nestane“, přesto se všichni třesou strachem jenom při pomyšlení na okamžitý zánik celé sluneční soustavy.
Napadá mě, že jiné inteligentní formy života ve vesmíru nejsou, protože třeba udělali stejnou chybu jako my: postavili LHC a rozfofrovali to na plné otáčky.

No nic. Chmury z možného konce světa stranou, teď jsou tady nové chmury z neodvratného konce světa v podání moderní kosmologie: 669.210.
Tomuhle se nedá smát. Moderní kosmologie je nejděsivější horor současnosti vedle kterého peklo vypadá jako zábavní park s mnoha atrakcemi.

Tak to bychom měli pesimismus a strach, teď nějaké technické změny: patička stránek a pár dalších věcí se od nynějška kešuje, což by mělo trochu odlehčit serveru a potažmo i zrychlit načítání stránek. Ještě zbývá dodělat kešování u několika věcí, které se málokdy mění a jsou poměrně databázově náročné (seznamy článků, seznam stripů, atd) ale to příště.


PS: Zase dělám na 2084 a vypadá to, že se počet dílů zvětší o jeden.


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

I'm not fucking artist

12. září 2008 19:46 | sekce novinky

Jak jsem řekl: nejsem žádnej zkurvenej umělec, to si pamatujte. Teda možná trochu jo, ale od té doby, co jsem se zúčastnil SASPI srazu, kde mi došlo, že mezi ně nepatřím, se radši považuju za technika. Mám pro to jednoduché vysvětlení: víte, co znamená písmeno T ve zkratce ČVUT?
A právě technici neodpočítávají čas pomocí kalendáře, hodinek, roků a narozenin, ale jednoduše se podívají jaký mají uptime. A právě když jsem nedávno zkontroloval svůj uptime, došlo mi, že čas běží a nikdo ho nedokáže zastavit…


Trochu jsem změnil design úvodní stránky. Lehce, jenom tak, aby se něco dělo.

Vždycky se mi líbily takové ty neurčité koláže strojů, budov, továren, barev a světel, kde není jasné, co tam vlastně je, ale přesto to působí nějakým dojmem neuvěřitelně propojeného celku. Přesně tyhle mixáže byly tváří k47čky už od dřevních dob. Ale s posledním redesignem počet červeno-oranžovo-černých strojů zmenšil a jejich místo zaplácla šedá hmota – nudná šedivá monotónní plocha. A to je samozřejmě špatně. Proto jsem vysoustružil nějakou tu grafiku – neurčitou, rozpadající se, téměř bez barev a vlepil jí na index. Ještě by to chtělo nějaké grafické logo, ale to musí protentokrát počkat.

Jenom tak na okraj: skoro všechna ta neurčitá grafika pochází z jednoho jediného obrázku.

V rámci změn jsem stáhl úvodník z indexu, ale hned potom dostal echo, že úvodníky na hlavní stránce jsou celkem fajn a proto zase putovaly zpátky. Při tomhle veletoči jsem ucítil potřebu něco neodkladného sdělit mým národům, ale nenapadá mě co.


štítky: , a | 0 | komentovat | #

Den 0.81 s periodou

11. září 2008 21:52 | sekce novinky

Víte co se dneska stalo? Celkem nic, pohoda, klídeček. Celý den jsem seděl na zahradě a meditoval o objektově relačním mapování (něco se chystá).

Včera jsem zapomněl na jednu věc. Když jsem byl ve své soukromé miniaturní posilovně naplněné polystyrenem, volal mi nějaký Lukáš Hejkal a aniž by prozradil, z jaké firmy je, řekl, že na mě má od někoho (kdo mě udal, vy holomkové!) reference a začal mi nabízet nějaký job o kterém nechtěl prozradit žádné informace, slibovat prachy bokem, lehce vydělané. Byl jsem tak nějak v pozitivní náladě a tak jsem mu kejvul, jako že se někde slezeme a uvidí se co a jak, řekl v Dejvicích, já řekl zítra a položil.

Měl jsem z toho divný pocit. Velice divný. Proč jsem mu proboha já blbec řekl ano, když nechtěl říct pro koho a co? Zeptal jsem se tedy mého kamaráda s velkým G na čele a ten mi řekl, že člověk s telefonním číslem 724520983 prodával motorky, za litr nabízel lístky na nějakou house-akci či co a taky si na něj někdo stěžoval, že ho prý kontaktoval za stějně podivných okolností, mlžil jako skotská blata a pak se z toho vyklubal Multi-level marketing.

To víš ty grázle, tohle je ten mega-projekt na kterým bych měl spolupracovat? Ani náhodou.

A poučení? Na tyhle lidi serte už na začátku.

A to je konec dobrou noc.

Jo a ještě bych zapomněl na strip. Minule jsem se zařekl, že každý den bude nový strip a hned se ozval weri, že už mám málo času. Takže tady je číslo 669.209 věnované strachu a způsobům, jak se mu bránit.


štítky: | 4 | komentovat | #

Stalking special

10. září 2008 20:57 | sekce novinky

Dneska si budeme povídat o stalkingu. Wikipedie něco na toto téma také něco tuší, ale zkušenému stalkerovi je jasné, že mele z vody.

Všechno začalo, když brácha našel na konci minulého školního roku jednu žákovskou a pak jsme s Martinem H. hledali, co nejvíc informací o tom člověku a musím říct, že jsme mu důkladně proprali soukromí. Když člověk zná jméno a adresu, pak se cizí soukromí rabuje celkem zvesela. Pak se stačilo dostat na stránky jeho třídy na spolužácích (k prolomení se tamních hesel stačí mozek, internet a někdy i statistické útoky, „zkuste si to taky“!) a tam to bylo všechno pohromadě včetně mnoha fotek. Všichni únosci dětí začínají hledat právě tady.

Pak jsme vedli zase jeden nesmyslný hejt proti lidem, kteří měli tu do-nebe-volající drzost a opovážili se nás na něco zeptat. V rámci manévrů jsem stalkoval jednoho z nich a podařilo se mi ho vyhmátnout takovým způsobem, že si myslel, že se známe. Přitom stačilo, aby zveřejnil svoje ICQ a několik inzerátů. Soukromí na internetu neexistuje hlavně proto, že je nám to jedno.

A nedávno jsem Honzovi H. tvrdil, že bych z jeho přezdívky byl schopen vystopovat úplně všechno, včetně jeho adresy. On říkal, že ne a já to zkusil. Vycházel jsem z toho, že znám jenom jeho nick a ostatní informace jsem pro ten okamžik zapomněl. Zeptal jsem se kamaráda gůgla. Inu nick, mail, icq a pak se to na mě jenom sypalo. Ale adresu se mi nepodařilo zjistit, jenom přibližně určit. Ale nebyl by problém nastražit nějakou léčku.

On měl pravdu, ale jen částečnou a já jsem pochopil, že štourání se klackem v soukromí cizích lidí je neuvěřitelně zábavné a mohl by z toho být solidní sport. Ještě uvidíme.

Ale o stalkingu není žádný ze čtyř stripů, kterými chci zamaskovat skutečnost, že ze mě poslední dobou nevylezla žádná kloudná povídka nebo jiný článek.

Čtyři čísla v tomto pořadí (řazeno vzestupně) vyprávějí následující příběhy: 669.205 je o podivných formách soužití, kdy i parazit může být prospěšný.
669.206 je o tom, že často je lepší být alkoholikem než programátorem. Nápad na 669.207 přišel kdysi dávno a všechno se stalo přesně tak, jak je psáno. Nigga u toho byl, takže se ho můžete zeptat. A nakonec u 669.208 si pamatujte, že každý, kdo je zároveň kreslený a zároveň nosí černý klobouk, je potenciálně velice nebezpečný člověk.

Teď mě tak napadá, co říkáte na heslo: Každý den nový strip? Se současnou zásobou bych vydržel do 9. října. Takže třeba jo, uvidí se zítra.


PS: A jak řekl Howard Beale: We're In A Lot Of Trouble.


štítky: | 5 + 8 | komentovat | #

Dneska zcela bez hejtu

6. září 2008 23:02 | sekce novinky

Žádný hejt na pochromované povrchy. Mám pocit, že hype už vychládá.

Dneska jenom rychlé sdělení: nový strip 669.lkcd, který je pravdivým svědectvím o dění v linuxové komunitě.

Vím, že se mi někde na stole válí nákresy dalších *kcd stripů, ale nemůžu je zaboha objevit… Ale až se tak stane, přijdou další kousky na porážku.

Jinak teď mi v playlistu rotuje Animals od Nickelback o kterém kdysi, psala palmbeacher, že jí to nějak inspirovalo v jedné deviaci. Škoda jen, že palm, které se tolikrát podařilo rozbít můj stav kompletní hibernace, už není aktivní deviantkou.


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Náš velký společný chromovaný sen

5. září 2008 21:27 | sekce novinky

Zase to bolení hlavy! Kauza Chóme pokračuje! Dokoukal jsem An Inconvenient Truth (normální lehce zábavná agitka, která říká: my to dokážeme!), blikla na mě RSS čtečka, že je jako něco nového, tak jsem zalistoval a asi z 40 zpráv se plusmínus čtvrtina týkala Gůglího Chóma. Boha jeho, až google vydá vlastní operační systém nebo nějaké svoje GooglePC, tak blogerům blahem vybouchnou hlavy. Navíc se začaly množit úvahy, že je to začátek Gůglí světové totalitářské dominance nebo něco na ten způsob. Však to znáte, lidi rádi fantazírujou…
Můj vztah k Chrómu se postupně přesouval po této trajektorii zájem → nadšení → kritický pohled → pobavení nesmyslným zájmem o Chróma → únava tím, jak o tom všichni meldujou → nenávist č.1 → nenávist č.2. Teď se tedy nacházím ve fázi nenávisti, ale nikoli k tomu kusu softwaru, ale k tomu nesmyslnému veletoči, co kolem Chróma rotuje.
A někde tam mezi první a druhou nenávistí mě něco napadlo. Něco co by se dalo nazvat třeba I survive Chrome-mania a jednalo by se grafiku, která by tak nějak řekla: „Přestaňte! Je to mor!“ A pak mě napadlo, že by se to dalo tisknout na trička. Takže kdyby se někomu tenhle nápad zamlouval, nechte tady někde zprávu, něco s tím uděláme…

Jo a abych jenom nemeldoval o tom našem chromovaném ráji, tak tady je jeden strip: 669.204, který je svědectvím o tom, jak se pije na FELu.


PS: tento příspěvek Gůglem příliš pohrdá a proto nebude zařazen do výsledků vyhledávání.

publikováno


štítky: a | 0 + 5 | komentovat | #

Hele kámo, dívej na mýho Chróma

4. září 2008 18:25 | sekce novinky

Všichni o tom píšou, jsou toho plná zpravodajství i blogy, všichni o tom mluví a něco z toho vyvozují. Vy to ještě nevíte? Google vydal svůj prohlížeč Chrome a blogosféra začala úplně hučet. Jedni říkají: je to zázrak, je to věc, která ohrozí Firefox, ne, ohrozí IE, ne ohrozí samotný Microsoft, je to začátek WebOS, změní svět, všechno je jinak, je to konec desktopových aplikací, druzí říkají je to zlo, velký bratr Google na nás dohlíží, kouká se nám do mailu do dokumentů, hledáme u něj na internetu a desktopově a teď se možnosti sledování našeho soukromí završí a bude si zaznamenávat i kam na netu chodíme a kam klikáme, všechno bude znát a zničí naše soukromí.

Boha jeho, je to jenom prohlížeč, kus softwaru, který nedělá víc, než prohlíží internet, není to svatý grál prohlížečů, nic takového neexistuje, má svoje pro a proti, v ledasčem je zajímavý v jiném je to odpad. Je takový jaký je, někomu se bude hodit, jinému (třeba nám nadutým Operátorům) ne. Nemá smysl z toho dělat něco víc.

Tohle všechno mi tak strašně leze krkem, že jsem nemohl odolat a musel jsem se do tohoto pitoreskního kolotoče blogovánek přidat aspoň stripem 669.chromekcd, který je zcela překvapivě o Chrome a o tom šílenství, které se kolem téhle betaverze roztočilo.

Sice jsem dneska chtěl bodnout do jiného vosího hnízda, ale Chrome je Chrome a tahle mánie se nebude opakovat.


štítky: | 4 + 3 | komentovat | #

Kniha knih

3. září 2008 21:19 | sekce novinky

Ehm. Tak jsem se taky registroval na Facebook. A musím říct, že je to skvělá věc. Tedy asi takhle: je skvělá, když tam má člověk nějaké kamarády, což já nemám, takže se vytrácí ten sociální aspekt a stává se z toho další stránka, kde jsem zase sám.

Hmmm… hmmm… hmmm…

Dívám se do šuplíku a tohle už vážně není sranda. V polovině května jsem napsal článek a schoval ho do šuplíku na potom, na horší časy. Horší časy pominuly a článek/úvaha Svobodná kultura, komunity, Wikipedia a ti druzí pořád ležel v karanténě a nic se s ním nedělo. Tak ho vydávám aspoň teď, dodatečně.
Psal jsem tam o Wikipedii, výhodách nevýhodách, svobodném softwaru, svobodě, sdílení informací a komunitách. Vzal jsem to tak nějak z jedné vody načisto i když je pravda, že v té době jsem byl v nějaké euforii či co, takže dneska by to bylo mnohem víc střízlivější/pe­simističtější.
Navíc teď mě taky napadá, že do článku se docela dost promítla kniha Lawrence Lessiga Svobodná kultura, která je svobodně překládána na rootu.

Teď, co jsem trochu probral zákoutí nevydaných starých textů je čas na jednu novou funkci. Tou jsou odkazy další/předchozí v náhledu na daný strip, které ukážou další nebo předchozí kousek v dané sérii.
Skutečnost že to tady chybí mi došla potom, co jsem narazil na několik stránek se stripy (The Perry Bible Fellowship, a softer world a další) a všude to bylo a všude se to hodilo. Takže tak…


PS: Práce na povídce 2084 pokračují, takže možná už poměrně brzo…

publikováno


štítky: | 0 | komentovat | #

Pár tahů perem tabletu...

2. září 2008 13:27 | sekce novinky

Ta včerejší uranová etuda mě donutila prohrabat stůl a najít náčrtek se stipem, který jsem několika tahy přeměnil na 669.371kcd
A řeknu vám, že by to bylo mnohem vtipnější, kdyby to nebyla pravda…


štítky: | 0 + 8 | komentovat | #

Uptime 26 dnů 18 hodin a 53 minut

1. září 2008 22:13 | sekce novinky

Přesně tak dlouho už běží bez přestávky můj notebook. Přesně tak dlouho se nic nestalo…

Ale teď k věci. Vrátil jsem se po víkendové akci, která byla zajímavá. Dvě noci jsme spali v bývalé čističce uranu, pod obřím kolem, které jsme okamžitě prohlásili za boha. Pochopitelně tam bylo asi sto sedmdesát lidí, kteří to sebe šili jako blázni střelnými zbraněmi, ale to je v případě takových akcí normální nudná rutina. Zato žít v industriální katedrále, která je jenom minoritně rozřezána autogeny sběračů kovů, kde si člověk vyleze na padesátitunový jeřáb a dívá se na tu reznoucí nádheru, která se už nikdy neuvede do chodu, to je neopakovatelné.

Jo a taky nás jednou na mraky rozstříleli roboti, nebo co to bylo.

Ale teď v věci a teď už jako doopravdy.

Stala se jedna z těch Velkých Věcí ™. Po několika dnech vylamování zubů na nástrahách Nette, troše toho programování, jednom mailu mému hostérovi a kapce vizuálního kouzelnictví v šesti odstínech černohnědých šedí jsem zplodil wyhledawacz. Co to je kurva za khůl leet speak, chlape? můžete se ptát, ale to není leet, ale takový trochu-kompost.
Nicméně wyhledawacz (dostupný také na kratší a ještě o trochu nesmyslnější adrese w.k47.cz) je ve své podstatě jednoduchý meta-vyhledávač, který vykrádá data z specializovaných vyhledávačů uploadovacích služeb a file hostingů jako je třeba veleznámý rapidshare nebo o něco obsáhlejší megaupload a mnoho dalších.
Tak to vidíte, na stará kolena jsem se dal na warez, protože toho na jmenovaných službách najdete opravdu mraky a tím pádem toho vylezou mraky i z wyhledawacze, ale pšt, o tom se nemluví.

Momentálně se wyhledawa na 4megaupload.com, uloz.to, rapidlibrary.com a www.filestube.com. Kdyžtak napište jaké jiné vyhledávače používáte a já je promptně doplním.

Do budoucna bych chtěl zavést možnost dávkového hledání (to bude killer feature a věc, kvůli které jsem to celé podnikal), trochu toho Ajaxu, detailní volby vyhledávání (výběr služby nebo druhu souboru) a zpřístupnění výsledků vyhledávání jako XML nebo JSON, z čehož by se dost pravděpodobně zbláznil můj hostér, ale sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo a fotra věšeli!

Takže si zatím wyhledejte nějaké ty soubory nezatížené nemilosrdnou licencí, já jdu na 2048.


štítky: a | 2 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47