k47.cz

Archiv novinek srpen 2008

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo

29. srpna 2008 13:57 | sekce novinky

Už vím jak tyhle stránky skončí. Na své 47. narozeniny je prodám, což vychází na 6. září 2034. Nastavte budíky, odpočet běží!

Tak to by byly stručné zprávy z křišťálové koule. Ale poslední dobou jsem kromě věštění, poslouchání hudby (Twitteruji o tom, co právě poslouchám a nějak víc mě to zaujalo), dělání různých věcí o kterých nechci teď mluvit, taky něco hrál. A to něco bylo pár nezávislých her. Letmo jsem se proletěl indie-sférou a do kolen mě nejvíc dostala jednoduchá akční věč Choke on my Groundhog, YOU BASTARD ROBOTS od Petriho Purhy. Byl jsem tak nadšen, že jsem dokonce o tom napsal krátký článek, dalo by se říct takovou skoro-recenzi.

Jinak, kdyby nebylo mezi námi jasno, tu hru vřele doporučuji.

Co dál? Co dál? Jo už vím! Opět jsem (po dlouhé době) změnil vzhled desktopu a zase mám nutkavou potřebu se o to se všemi podělit.

No a nakonec už jenom technické záležitosti: do sekce stripy jsem přidal ukázku posledního stripu každé série. Kdyby se vám to nelíbilo, dají se tyto náhledy skrýt (a díky jQuery je to pěkně animované). A pak jsem taky trochu pošteloval budíky pod IE6 (protože jsem si vzpomněl, že jsem stránky v modrém éčku vůbec netestoval, hanba!).

A teď už jenom nějaké skoro-obligátní péeska a já odjíždím na military-airsoftovou akci, o které ani nevím jak se jmenuje, ale ačkoli se tváří jakože military, tak podle našich příprav, to vypadá spíš, že chystáme velkolepou žranici. Inu, nafůdovat se člověk musí.


PS: Některé uvedené skutečnosti nebo předpovědi budoucnosti mohou obsahovat více fikce než je zdrávo. PS#2: Huray! I'm famous deviant. (http://www.gamespot.com/…how_msgs.php?…)

publikováno

  • Petrimu Purhovi se zase jednou něco povedlo. Po podivuhodné Crayon Physics vytvořil Choke on my Groundhog, YOU BASTARD ROBOTS, která je podobně unikátní (ne, že by toho víc neudělal, ale jediné tyhle dvě jsem hrál). číst dál…štítky: | 2 + 4 | komentovat | #

Mohou být rozum a chtíč natrvalo v opozici?

26. srpna 2008 20:55 | sekce novinky

Poslední dobou vlastně žiju Nettem a napdá mě, že to není framework pro elitní & velice produktivní vývojáře ©, ale věc pro hrstku bláznů, kteří mají pro strach uděláno. Žádná dokumentace, překotný vývoj, kdy se ledacos může rozbít, ale hlavně teda žádná dokumentace.

Dneska se to v celé potáhne v duchu Nette, protože jsem udělal TwitterControl, jednu mrňavou komponentu, která tady u mě běží a stará se o to, aby dole v patičce dýchala piko-sekce živě z twitteru (vy, lidé s malýlmi monitory, skrolujte dolů). „A co jako? Prostě jedna uspolená komponenta?“, řekl bysi kdekdo, ale ono je to zajímavé hlavně tím, že se na netu nenajdou vůbec žádné tutoriály na téma tvorba Nette komponent (Pamatujete? Žádná dokumentace.) A proto se může každá ukázka hodit. Navíc TC kešuje, takže i tady se neznalí mohou něco naučit.

Že by to bylo všechno?

Ro-zhod-ně ne! Taky jsem nasadil lightbox, který se stará o efektivní otevírání obrázků pomocí javascriptu a mikroformáty, které… ehm… no, oni tady prostě jsou, to mi musíte věřit, ale téměř nikoho se nedotknou, protože prohlížeče (kromě jednoho rozšíření do FF) si mikroformátů nijak nevšímají. Ale co? Mám to tady a to se počítá.

Do příště bych už konečně chtěl napsat něco literárního. Aspoň kousek něčeho, co se bude jmenovat 2048. Ale jak se znám, tak všechno odložím neboť teď dělám na php implemetaci HAMLu


PS: A ještě jedna velice out-of-date maličkost na závěr

publikováno

  • programování TwitterControl
    TwitterControl

    TwitterControl je komponenta, která umožní po přidání do Nette zobrazovat několik posledních tweetů pomocí veřejného TwitterAPI. číst dál…štítky: a | 0 + 1 | komentovat | #

Ach, vy malověrní!

21. srpna 2008 0:27 | sekce novinky

Tak jsem tu zase a zase nic…

A zase lžu. Trochu jsem pošteloval budíky a klackem se pošťoural ve střevech těchto stránek, což má za následek decentní změny vzhledu.

Říkáte, že nic nevidíte? V tom případě jste právě pochopili význam slova decentní. Když zrovna nevíte, kam jste položili tu zatracenou lupu, tak vězte, že v Opeře modře září všechny nadpisy a ve Firefoxu je zase ledacos pěkně zaobleno + další prkotiny, které ale ve výsledku působí příjemněji.
No a pak je taky nová patička stránek, kde se ukazuje nějaké info o autorovi (to jako mě), varování, že všichni kopírovači obsahu budou praštěni přes prsty a pak taky poslední články a komentáře. Takže odteď stačí jenom odskrolovat dolů a člověk ví, co se tady děje (tohle jsem okoukal během dlouhého pobytu v blogosféře, kde to má každý druhý blg).
Dál se dají seznamy řadit podle počtu komentářů (zatím to není moc užitečné, když nejsou komentáře -he-) a řazení podle autora je trochu vylepšeno (tohle jsem zase lehce zkopíroval z dA).
Pak tu budou ještě nějaké drobnosti na které jsem zapomněl…

Tum, tum, tum. Chcete ještě něco? Nic nemáme, jděte pryč!
No dobře, že jste to vy, tak přiložím nějaké ty strupy. Třeba (lovím v osudí) čísla 669.201 o aso­cialitě (Pasofec je v tom nevině) a 669.202 o tom, že na zlobivé kluky se snadno zapomíná.


štítky: a | 7 | komentovat | #

Hate only

19. srpna 2008 0:40 | sekce novinky

Pouze hejty, jedině tak lze popsat náladu po návratu z týdenní detence v horách.
Nenávistní mizantropové to mají těžké, pokud jde o nucené soužití s kolektivem a ve chvíli, kdy touží do 70% hlav ve svém okolí zarazit krumpáč, tak ani to blogování nepomáhá (rozluštění tajenky: nějaká nová nenávist v aB, ale pozor, nečíst před dvaadvacátou hodinou).

Takže asi takhle: poslední týden jsem strávil v exilu. Pryč od žil internetu i tepu doby, což mě pochopitelně paralyzovalo a přeťalo kabely myšlenek. Ale i přesto jsem během horské rychlo-chůze ve skupině R6 dumal a něco málo promyslel. Vzpomínáte na povídku N13? Tak tam někde na trajektorii mezi Pradědem, Vozkou, Keprníkem a tou horou, jejíž jméno začíná na Š. a nesmí se vyslovovat, vznikly fragmenty pokračování, které zatím nese označení P14. A potom taky nic jiného než další řádky sedmé arytmie. Ale s tou je to krapet komplikovanější, protože nejsem schopen v hlavě udržet celkový obraz sedmičky, jejíž děj by měl trvat plusmínus dvecet let.

Tohle jsou přísliby do budoucna, ale teď se vrátím obloukem zpátky.

Není to nijak podstatné, ale i tak to řeknu. V RSS čtečce mi během doby uvěznění uvízlo 208 zpráv (všichni sledovaní blogeři se během mé zápočtové arestace asi zbláznili a nasadili trojnásobné tempo & chtěli očividně trhnout olympijský grafomanský rekord) a deviantArt hlásí 73 nových deviací. Což je suma.sumárum slušná lavina informací a ještě se tím vším prokousávám, abych se dozvěděl, co se vlastně stalo.

Jeden z prvních článků říká, že Web 2.0 je dnes již na ústupu a velké firmy se zabývají technologiemi, které se spojují více s dosud ne přesně definovaným Web 3.0. Nějak nevím, co k tomu říct, ale asi to, že určitě vypadá líp, když o sobě nějaká internetová blbost bude říkat, že je to web-tři-nula nebo rovnou čtyři-něco. Marketing s číslama nikdy moc nešetřil.
Do zajímavého světla to staví rozhovor s Davidem Grudlem, který jsem si krátce před tím přečetl a který to pěkně rozlousknul:
VS: A nakonec jedna futurologická. Jak myslíš, že bude vypadat web 3.0?
DG: S věštěním bych počkal, až spustí ostrou verzi dvojky ;)

A tady bych skončil, protože to bychom měli tý srandy tahle večer trochu moc, že? Přece se tady nebudu vykecávat o své expatriaci. Chce to obsah!

A obsahem je myšleno něco obsáhlého. Třeba stripy (na víc nemám mozkovou kapacitu a čas protože další díly House už čekají). A abych mohl množného čísla používat s nejmenším vynaloženým úsilím, tak budou dva a budou o tom nejméně oblíbeném programovacím jazyce (kdo tipoval PHP, dostává bludišťáka).

Prvním kusem a zářezem na pažbě je 669.300kcd, který je o programování u Thermopyl (nutno znát třístovku). Druhý kousek 669.phpkcd se nese v duchu čekání na PHP 5.3, kterážto by mělo vnést trochu rubistického veselí a pohody do jinak pochmurného světa PHP.

Příště se můžete těšit na nějaké nové funkce stránek.
No a to je všechno, dobrou noc.


PS #1: Mám návod jak zaručeně zhubnout víc jak tři kila během sedmi dnů. Stačí málo jíst: lehká snídaně, poloviční porce k večeři, oběd netřeba a u toho nachodit přes 150 kilometrů. Výsledky zaručené! Já jsem šel ze 75 na 72. Kdo říká, že to jde bez námahy, ten lže.

PS #2: Jako blázen jsem se smál u nového AG lite. Když nepochopíte, tudlenc je náznak nápovědy.

PS #3: A nezapomeňte udělat Davídkovi radost!


štítky: , , , a | 0 + 6 | komentovat | #

Zjevení svatého Jana

4. srpna 2008 20:59 | sekce novinky

A teď pokračujeme přímým přenosem z Har Megido

No nic, sranda stranou. Dost dlouho se tu nic nedělo, ale to byla samozřejmě pouhá iluze. Ve skutečnosti jsem dost zásadně předělával stránky. Zvenčí změny nevypadají nijak kardinálně, jenom jiná URL, předělané seznamy v rubrikách, separace stripů do samostatné rubriky, která má zcela nový dyzajn, možnost komentovat úplně všechno včetně novinek a ještě pár drobností. Při pohledu zevnitř je všechno naprosto jiné a nezůstal kámen na kameni, ale o tom všem jsem dost napsal v novém úvodníku Dědictví, takže jako kdybych nic neřekl. Tum, tum, tum…

Ale přece: do sekce stripy radši vůbec nelezte, aby se to celé nějak vygenerovalo provádí se jeden monster SQL dotaz, kde se spojuje fůra tabulek jsou tam nějaké poddotazy a celkově je to takový velký fuj, který (aspoň mě) nahání hrůzu. Anebo se tam koukněte a porovnejte novou podobu stripária s tou starou a napište, které se vám víc líbilo.

Mimochodem, s tou změnou jsem zjistil kolik toho vlastně na k47čce mohlo být, ale z nějakých důvodů jsem to zatajoval. Řeknu to takhle: bylo toho moc. Jako třeba podivné stripy v archivu označené jako 669ep1 nebo Drunkers, což měla být 1. série křížence stripů 669 a projektu Epizody, která očividně skončila na samém začátku a zůstaly z ní jen stripy 669ep1.001, 669ep1.002 a 669ep1.003. Víc ani ťuk. Jenom podivnost, která zapadala prachem. A o čem že jako je? Nevím, ale dost se tam pije.

Dneska to bude asi všechno, takové malé rozehřátí před další úspěšnou pětiletkou.

publikováno


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47