k47.cz

Archiv novinek březen 2008

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Hoďte přes něj deku nebo ho zabiju!

30. března 2008 18:41 | sekce novinky

Dějí se věci. Jednak trochu dělám na shellových skriptech pro aplikaci, která by někdy v budoucnu měla online stříhat video. Je to docela zajímavá věc, ale kazí ji jenom jediná věc: bash, který je celkově hodně divoký (viz 669.140).

A potom jsem si taky našel novou hračku: db4o a teď žiju takovými těmi věcmi jako je QBE, S.O.D.A. nebo Native Query. Že nevíte & vůbec nemáte páru? Jde o objektovou databázi. Ano, naprosto a plně ob-jek-to-vou. Opakujte si to často, to slovo uklidňuje. Zapomeňte na relační databáze (včetně všech prasopsů jako jsou objektově relační databáze), vyhoďte všechny XML databáze, a říkejte si se mnou: ob-jek-to-vá. Ale teď vážně: když jsem se k tomu dostal a pročítal dokumentaci, říkal jsem si: „pane bože, tohle je paráda!“ (při pohledu na Native Query jsem plakal blahem). Objektová DB dokáže zadatabázovat běžné objekty programovacího jazyka (v mém případě Javy), které popisují datovou strukturu programu a ty rovnou uložit do DB, bez toho, aby se muselo vymýšlet a psát nějaké wrapování do tabulek (tfuj! tohle slovo už nikdy neříkejte!) a fůru SQL příkazů. Navíc jsem udělal zkusmo několik testů a vypadá to, že db4o není vůbec žádný slimák.

No nic to byla jenom taková malá odbočka na úvod. Teď se dostanu k hlavnímu gró (ať už to znamená cokoli) dnešní aktualizace a tou jsou výsledky procesu literalizace myšlenek & nápadů

Podle statistik patří povídky mezi nejméně čtenou součást k47čky, což je pochopitelně smutné, ale na druhou stranu jich je docela dost (přes 80), takže když to vynásobíme, sečteme a provedeme několik dalších převážně nevalidních matematických operací v modulární aritmetice, tak na tom povídky nejsou nijak zle.

Proč to říkám, ptáte se. To proto, že dneska je na pořadu dne další nová povídka Spěchej!, která vznikla někdy v polovině března a je o K., člověku, který se mihnul třeba ve Svědectví o chorobě nebo pod jiným jménem i ve Světlu v zádech. K. je trochu neurotik, trochu akrobat, trochu blázen, nespavec, samotář, nenávistný zuřivec a kreativní duše, K. je vším, čím, kdy chtěl být. A Spěchej! je vlastně časově poslední povídka, kde se K. vyskytne, dál už nebude nic. Ale myslím, že to je zřejmé už z prvních slov Spěchej!: K. měl pocit, že z palubního rozhlasu zaslechl hlášení „Nicota, konečná stanice“. V ten okamžik se mu zastavilo srdce.

Já se teď už budu jenom tiše smát a prstem do písku napíšu číslo 669.145 (Dochází vám, že se pomalu ale jistě blížíme k číslu 200?).

publikováno


štítky: , a | 0 | komentovat | #

Tak jsem zpátky a jsem nemocný!

26. března 2008 23:52 | sekce novinky

Jak říkám: po dlouhé zase ve stavu online a po dlouhé době zase s nějakou vlezlou chorobou, která nemá koule na to aby mě kompletně skolila, ale jenom skáče kolem a útočí na kolena. Napadlo mě, proč už proboha někdo nevynalezne Univerzální Lék, který by způsobil kompletní paralýzu těla nejlépe od dutiny nosní až po palce u nohou a to třeba na týden. Situace je hrozná a nejsou vyhlídky na zlepšení.

No a v těchto podmínkách nastal čas na nový úvodník označený kódovým označením Vytloukání klínu klínem, který se řídí heslem: kdo není kontroverzní, jako by nebyl.

Pak jsem trochu probral a omladil sekci odkazů. Od posledně několik perspektivních stránek zaniklo, ale k47čka žije dál a doslova rozkvétá.

Také jsem zařadil odkaz na stránky davebarry.cz, cetrálu českých překladů sloupků humoristy Davea Barryho. Naprosto šíleného blázna, který mě rozesmál až na hranici, kdy hrozil výbuch hlavy a bránice.

Na úplný závěr splním svojí občanskou povinnost a žvejkačkou sem přilepím nové vydání stripu 669.144, který je zcela pochopitelně o mladších sestrách imaginárních kamarádek a ruské mafii.


Dodatek ve vteřině poslední: Teď jsem si všimnul, že už konečně jedou stránky Machinae Supremacy.

publikováno


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Naposled si zablogujem a pudem.

21. března 2008 12:55 | sekce novinky

Jsou tady Velikonoce a to znamená jednu jedinou věc: nadešel čas uskutečnit každoroční cestu přírodou odsud někam jinam & táhnout při tom nesmyslně moc těžké batohy & jít strašně daleko & nocovat v přírodě & zase jít dál desítky kilometrů & smát se u toho. Takhle to nevypadá, ale tento každoroční rituál je jednak veliká zábava & druhak je to skoro až spirituální záležitost.

Takže dneska to zakončím slovy, že za pár minut vyrážíme a vrátím se až někdy v pondělí nebo tak nějak. Aby se nikomu nestýskalo (nepravděpodobné) tak sem ještě nalepím jeden strip 669.143 o kon­frontaci pravdy a nepravdy.Konec světa očekávejte v květnu tohoto roku

16. března 2008 17:47 | sekce novinky

Tak nám ten 4. semestr bakalářského programu STM (česky: pokusní králíci) pěkně začíná. Ale pravda je taková, že ze všeho nejvíc mě nadchnula skripta Diskrátní matematiky, která jsou parádně zpracována a uvozena citátem: Byla to kniha na zabití času pro ty, kteří ho mají paději mrtvý. To člověka naplní optimizantropií, chutí i nechutí se do toho pustit.

Taky jsem prodělal první brainstorming naší pracovní skupiny z předmětu MM1 a stál za to. Byl to ve skutečnosti storming, který nezasahoval jenom mozek, ale všechny vnitřní orgány a všechny údy – něco mezi debatou, hádkou a rvačkou. Ve skutečnosti jsme se za hodinu a patnáct minut dostali k tomu, že cílový produkt je v podstatě nesmyslný, ale to jenom tak na okraj.

Minule jsem tedy sliboval něco od Morfiona – jednoho z hrstky odvážlivců, kteří přispívají na k47čku – a tady to je: Sodomic and Holotrope fascination. Dekadentní, depresivní, snové, strojové, je tam všechno. Sám autor se snažil vystihnout pocit stísněnosti a další neidentifikovatelné pocity. Čtěte, žehnám vám!

&& nakonec strip 669.142! Série 669 se po sto čtyřiceti dvou dílech stala bilancí života a smrti.

publikováno


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Touha křičet

7. března 2008 21:57 | sekce novinky

Minule jsem se tady naparoval a ohlašoval veliké změny, které, když už nepřijdou zítra, tak přijdou nejpozději pozítří. Samozřejmě jsem lhal.

Nejde o to, že bych se o nic nesnažil; programuji určitou aplikaci, která by měla potenciál nahradit současnou K47čku a nabízela by mnohem širší funkce, než ta současná, ale…

Všechno má pochopitelně nějaké to svoje „ale“. Jde o to, že by to za á) dalo spoustu práce a za bé) ztratil bych svobodu a musel bych chaos spoutat do nějakého systému. V podpalubí stránek je šílený amalgán vzájemných odkazů, které bych musel nějak překonvertovat (což by sice šlo nějak zautomatizovat, ale pořád by to byla facha jaxsviň). Taky jde pochopitelně o ten řízený chaos, který nijak neomezuje a umožňuje růst všemi směry; ten řízený chaos, který by snad ani nešel nějak šablonovat a napasovat ho do nějakých mantinelů. Navíc jedno staré programátorské přísloví říká Když to funguje, tak to neměň.

Takže teď jsem uvedl věci na pravou míru & teď je čas na nějaké pořádné změny & novinky & další nové & zaručeně krásné věci.

Popravdě řečeno se mi tu nakumulovalo docela dost novinek, které je třeba nadávkovat a vypustit do chaotických a nebezpečných vod internetu. Tak například jsem mírně aktualizoval článek o skupině Machinae supremacy, aby obsahoval zmínku o novém členovi a novém albu Overworld, které ačkoli oficiálně vyšlo 13.února, na torrenty uniklo o několik dnů dříve. Je to dobré album, ale Machinae se od vydání REDEEMERa odchýlili od svého kurzu a album nezní ani tak moc SID-metalově, ale tak nějak SID-rockově. Je tam několik výborných skladeb, ale kdybych tohle slyšel před lety, asi bych si Machinae supremacy tolik nezamiloval. Možná bych o tom albu mohl napsat víc řádků. Ještě uvidíme…

Další věc na pořadu dne je skutečnost, že jsem napsal alternativní titulky ke všem stripům počínaje číslem 669.001 až po nejnovější 669.141, které by se dalo nejlépe popsat jako middle-night crisis. Nechci se příliš chválit, ale tyhle komentáře dodají některým už existujícím stripům úplně nový náboj a trochu cracku do žil. Například strip 669.67 dostal úplně novou dimenzi.

A pak mě také samozřejmě překvapil Morfion, člověk, který mi z dálného Slovenska posílal svoje texty a já je milerád publikoval. Naposledy se tady projevil jako autor 8. srpna 2006 (To už je 1 rok a 7 měsíců! Všichni stárneme. Už máte napsanou závěť? Je dobré být připraven.) a od té doby zavládlo téměř dokonalé radiové ticho. Ale právě teď mi poslal věc, která se jmenuje Sodomic and Holotrope fascination, ale na tu bude čas až příště. Těšte se.

A na úplný konec budu ještě chvíli nejasně mlžit. Něco totiž plánuji, něco většího. Zatím ani přesně nevím, jak se to bude jmenovat, ale každopádně to někdy bude a bude to stát za to. Že to myslím vážně snad dokazuje skutečnost, že jsem začal dlouze přemýšlet o názvu, reklamě, cílové skupině, obsahu & formě. Mlhu na toto téma jsem také nafoukal do blogu, ale ani tam se nedozvíte zhola nic konkrétního, snad jenom, že je to materializace mojí touhy křičet.

PS: až někde (s největší pravděpodobností na FELu) uvidíte bílé desky s velkým nápisem K47, tak vězte, že uvnitř to je!

publikováno


štítky: , a | 0 + 3 | komentovat | #

K smrti ublogován...

3. března 2008 0:31 | sekce novinky

Nikdy se mě moc nedotkl fenomén blogů. I když někdo může namítat, že sám si blog vedu, ale to není klasický weblog, ale je to spíš veřejný emoční regulátor. Ale právě v těchto dnech jsem začal číst DGXův La Trine, blog nejen o webdesignu, který je psaný někdy až s nezdravou dávkou humoru. Shodou náhod byla La trine nedávno prodána za 66.666 korun, takže se uvidí, co se z toho vyklube, ale všichni samozřejmě očekávají to nejhorší.

Asi vás zajímá, proč se na k47čce vyskytuji jenom sporadicky a perioda mezi aktualizacemi se stává neúnosně dlouhou a když něco vypustím, tak jsou to hlavně stripy. Stejně jako třeba právě teď, kdy je do stavu živo-mrtvého uveden strip číslo 669.140, který je o krásách programování.

A teď se mi povedl dvojitý oslí můstek tam a zpátky. Důvod mé absence je způsoben právě programováním. Po dlouhých letech a měsících jsem se rozhodl, že přetvořím zdější stránky do jejich páté inkarnace, která bude plně dynamická a bude nabízet dříve netušené možnosti & tak teď po večerech píšu v php nějaké šílené třídy & metody & proto není čas ani chuť na nic jiného.

Mimochodem, před nedávnem, jsem zase nahodil knihu návštěv, takže se můžete tam vyjadřovat (pravda, dřív se dalo vyjadřovat úplně ke všemu – tuto vymoženost nahodím někdy v budoucnosti).

Teď mě tak napadá další novinka, novinečka, která se tu udála a taky se týká stripů. Nechal jsme se inspirovat legendárním xkcd.com a použil tamější nápad s alternativním popiskem komiksu, který podává dodatečné informace a nečekaná vysvětlení.

Ještě telegraficky nakonec: 1) Mindless Self-Indulgence & Killswitch engage jsou docela dobré kapely stojící za návštěvu nějakého Centra mrk mrk Legální Distibuce Hudby a 2) nikdy a za žádných okolností se nedívejte na film Ken Park.


0 + 2 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47