k47.cz

Archiv novinek prosinec 2008

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Třicet tisíc dnů novoroční kocoviny

31. prosince 2008 19:44 | sekce novinky

30k dnů je přibližně 82 let. Tak takovouhle kocovinu bych nikomu nepřál.

Nicméně nadpis naznačuje, že jsem na k47čku hodil novou povídku, která se právě jmenuje Třicet tisíc dnů kocoviny.

Co bych vám povídal. Už nějakou dobu jsem chtěl napsat něco malého a rychlého, co by nebylo pokračováním a zároveň, jsem chtěl zhmotnit chaotické záblesky, které mě napadaly hlavně během čtení Questionable Content. Byly to jenom nesouvislé útržky a tak jejich pospojováním do Třiceti tisíc dnů kocoviny vznikla koláž narážek a postřehů z totalitního světa, který dusí sám sebe (kritika současnosti přiložena a jemně zakódována pomocí RSA). Všechno to tak nějak spojují hlavní postavy – bezejmenný hrdina a Ježíš K.N., který pašuje drogy a mluví slangem Mechanického pomeranče. Oba se ztrácí a tápou v tom absurdním světě, který se jednak mění na ledovou pustinu, je okupován spřátelenou armádou, paralyzovaný kriminalitou, nesmyslnou byrokracií a zákony minimalizující svobodu.

Trochu Kafka, trochu Orwell, trochu Burroughs, trochu skutečnost.

Konec slov prostě si Třicet tisíc dnů kocoviny přečtěte.

publikováno

 • Třicet tisíc dnů kocoviny

  Byl to ten bar, kde obsluha nosila neprůstřelné vesty na holých tělech. Nebyly to kompletní neprůstřelné vesty, jen tvrdé balistické pláty přilepené přímo na kůži.

  V celém městě samozřejmě bylo zakázáno podávat jakékoli nápoje, které jsou jednoznačně rozeznatelné jako alkohol a tak nalévali čirou tekutinu z lahví bez etiket. Alkohol se nesměl pít v ulicích, ale ani v bytech nebo domech. Nákup byl přísně kontrolován a lihoviny mohly být směněny jen za speciální lístky. Za stejné lístky se nakupovaly zbraně. Byla to polo-legální vnitřní měna, kterou banky neuznávaly, ale jinak měla neskutečnou cenu. číst dál…štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Questionable Content

30. prosince 2008 3:02 | sekce novinky

Posledních pár dnů jsem četl webkomiks Questionable Content, což je západní (tedy žádná manga), středně zábavný, docela dobře kreslený (je krásně vidět, jak se autor během let učil kreslit a jak se zlepšoval, první díly jsou fakt špína a už po roce se na to dá koukat) komiks ze života, který vychází od roku 2003 a v současnosti má kolem 1300 dílů (přičemž jeden díl je obvykle stránka se čtyřmi panely), takže nějakou dobu vydrží. I když na druhou stranu, začne po nějaké době působit zatraceně stereotypně a spadne do šablony: všichni jsou téměř šťastní, nic se neděje, a když už se něco stane, hned se všichni omlouvají. Na slovo „sorry“ a Maretenovo chytání se vzadu za krk, jsem byl už alergický.

Ale na druhou stranu se mi líbí, že se postavy nějak vyvíjejí a mění a nestává se, že po skončení nějakého dějového celku se všechno resetuje, vrátí do klidového stavu a začne se znova. Čas plyne a charaktery se vyvíjejí. Faye začne pít, pak téměř přestane, ale promění se z děvky s problémy na jenom děvku. Marten chodí s Dorou. Jeho dřív sebejistý kamarád Steve se po jednom rozchodu sesypal a naposledy byl viděn, jak se u sebe doma opíjí.
Avšak nejzajímavější postavou je Hennelore, která trpí obsedantně kompulzivní poruchou, nespavostí (což je pro mě jedna z nejzajímavějších poruch vůbec) a mnoha dalšími úzkostmi a neurózami a celkově je z celého osazenstva nejsympatičtější. Hannelore je zcela zásadní podivná postava, kterou člověk nemůže nemít rád. Teď mě navíc napadá, že téměř vždycky se stane nejpopulárnějším nějaký bizarní vedlejší charakter (vzpomínáte na Matta z DN? Jenom se tam mihl a hned ho zabili, ale zvedl šílenou fan-vlnu).

Questionable Content je jenom další webkomiks. No a co? Ale on je to velice chytlavý komiks. Když jsem dočetl, co Jeff Jacques zatím vydal, byl jsem úplně nesvůj. Najednou nebylo co číst, ve vzduchu visely nevyřešené otázky a musel jsem čekat na další díly (v současnosti jich vychází pět za týden).

QC je zkrátka dobrý.


A jenom tak mimochodem: prostá matematika říká, že každý rok vyšlo neuvěřitelných 216 dílů, což je zatracená kadence a vypadá to, že Jephautor nasazené tempo celkem v pohodě drží.


PS: Příště hodím do placu novou povídku, která je podobná Arytmiím, ale nepatří mezi ně. A pak mám v plánu spustit něco, co nahradí momentálně nevycházející stripy. A to něco je jeden z mých středně velkých snů a shodou náhod to plánuju už nějaký ten měsíc a teprve až teď nadešel ten správný čas. Takže někdy příště nebo přes-příště se uvidí.


štítky: | 3 | komentovat | #

Cenzura internetu

27. prosince 2008 15:33 | sekce novinky

V Austrálii dostali brilantní nápad začít filtrovat veškerý provoz na torrentech. Není tohle náhodou přesně to, o čem jsem nedávno psal?
Nevím, jak vás, ale mě to sere. Chci internet svobodý, ne profiltrovaný přes padesát zájmových organizací, které nám zakážou vidět, to co se jim nelíbí. Filtrování nevhodného obsahu? Chce se mi blejt.

Jak se k tomu stavíte vy? Nechte koment. Napište svůj názor. Začněte flameware. Řekněte to lidem, řekněte nahlas, že nesouhlasíte. Internetový dohled (takové hezčí slovo pro cenzuru) se nám už začíná vymykat z rukou a může to dopadnout tak, že za nás někdo bude rozhodovat, co je pro nás dobré a co ne.

Z diskuze pod zmíněným článkem mě zaujalo toto:

Je hnus, co vše se v dnešním světě děje… Končí doba svobodného internetu, „filtrování nevhodného obsahu“ je jen záminka k zavedení internetové totality…

odpovědí bylo toto:

Ono to není jenom na internetu. V reálném světě je univerzální zdůvodnění pro zákony omezující svobodu terorismus.

Je na čase začít běžně používat šifrování, protože nikdo nemusí sledovat mojí netovou komunikaci. Mimochodem: četli jste Little Brother? Jestli ne, tak si tu knihu stáhněte, protože Coryho slova o tom, jak technologie dokáže změnit svobodný stát v totalitu, kde je každý sledován, je zatraceně přesvědčivá a zároveň děsivá, protože se to může dít už teď, potřebné prostředky už máme a jsme dostatečně vyděšení, abychom přijali všechna ta omezení, která nás mají chránit, ale ve skutečnosti nás jenom táhnout do děsivé pasti.


štítky: a | 3 | komentovat | #

Post-slunovratové techno-novinky

26. prosince 2008 5:23 | sekce novinky

Koukám, že jsem jeden z mála, který nikomu nic nepřeje, žádný bohatý Ježíšky ani šťastný nový rok.
Je to tak.

Přesto: nejlepší dárek mi dal NIGGA (to není jeho pravý jméno, ale tak se tady podepisuje), který splnil všechno co dárek má mít: 1) nečkekal jsem to, 2) potěšilo & překvapilo to, 3) přišlo to mailem. Jde o audiobook Little Brother (zkuste hledat, třeba něco najdete). Za to tisíceré díky.

Ale o tom jsem nechtěl psát. Chtěl jsem psát o změnách na k47čce. Víte, je to složitý. Na jedný straně mám k noze přivázaný závaží šesti let historie těhle stránek, které se vyvíjely docela chaoticky a za druhý chci, aby obsah (kterého tu jsou asi 4 mega v textové podobě + grafika) byl co nejsrozumitelněji rozškatulkován a co nejdostupnější. Je tu spousta různých věcí, které zapadají do tří vzájemně těžko slučitelných kategorií: jednak články, které jsou buď tvorbou nebo něčím jiným, pak stripy a nakonec novinky. A teď, co je z toho nejdůležitější a jak to prezentovat? Otázky, samé otázky.
Možná by bylo nejlepší se toho historického dědictví zbavit a začít znova, protože méně je někdy více. Ale to nechci.
A proto řeším takovéhle problémy, jak to tady předělat, aby to bylo správně (přičemž správně je těžko definovatelný pojem).
Jde hlavně o novinky (které sídlí na hlavní stránce a pak v archivu). Ze začátku sloužily jenom k ohlášení, co se kde (tady) stalo, co jsem napsal, co přibylo a tak. Ale pak jsem tam časem začal přesouvat nějakou tu informační hodnotu a začal jsem se tam vykecávat a z novinek se stalo něco jako blog -tfuj velebnosti-.
A teď jak z toho ven? Co je důležitější? Obsah (články + stripy) nebo blogování (hrůza, stávám se jeden z nich) + příležitostné echo v novinkách? A jak to oddělit, spojit, podat?
Řešení, které by mohlo usnadnit orientaci ve zdejším slovním smetišti by bylo důkladné otagování všech příspěvků, pak by se tak nějak vědělo, co k čemu patří a byly by známé spojitosti a tematická podobnost třeba mezi novinkami a články.
Nejzajímavější je, že tuhle funkcionalitu jsem na k47čku už udělal, ale fungovala nějak podivně, takže je zatím skrytá. Ale ono se to poddá.

Vím, že tohle nikoho nezajímá, ale napsal jsem to, aby bylo mezi námi jasno.

Pak jsem tady taky přidělal další zbytečnosti: do patičky se vrátil výpis mých posledních keců z Twitteru, který mi funguje na localhostu, ale na serveru nefunguje. Sakra proč?!
Dál pak do patičky přibyla kolonka největší kecalové kde jsou zvěčněni ti, kteří nejčastěji komentují zdejší dění (aktuálně se počítá počet komentářů za poslední rok). Za což jim pochopitelně patří dík a pěti neukecanějším i link na jejich stránky. Takže pište!
A pak jsem taky lehounce upravil archiv novinek, kde jsem poprvé využil nejsilnější zbraň dibi: funkci fetchAssoc. Je to fakt šamanství, co tahle maličkost dokáže.

Další věc, která se změní je, že bych odteď chtěl začít psát novinky tak, aby se týkaly vždycky jednoho tématu (doteď to byla taková koláž dojmů a pocitů za několik posledních dnů), což znamená vydávat víc menších novinek, třeba i několik za den, když na to přijde.

Mimochodem: už čtvrtý den v kuse poslouchám God is an astronaut, což je post-rocková skupina, která v listopadu vydala stejnojmenná album a je to síla. Už dlouho se mnou něco nezacloumalo tak jako tahle věc plná neuvěřitelně živé, imaginativní a silné hudby beze slov. Napadlo vás někdy, že slova mohou být na obtíž a mohou omezovat -jak-to-říct- vlastní prožití daného díla? Tak to tady nehrozí.

A ještě abych nezapomněl: konečně mám vlastní neprůstřelnou vestu s keramickými pláty SK4, které zastaví i střelu ráže 7.62. Váží 12 kilo a je to slast být v ní celý den a mít na sobě dalších +- patnáct kilo sraček. Je to orgáč!


štítky: , a | 0 | komentovat | #

Un-fun

19. prosince 2008 16:35 | sekce novinky

Víc nesrandy! Někdy mi připadá, že je všude kolem strašně moc zábavy, že každý se snaží všechno zlehčovat a zabíjí tak neuchopitelnou „opravdovost“. Někdy mi to tak přijde. Někdy chci do něčeho třísknout a řvát. Někdy tady nechci být.

„Chci Drogu,“ to jsem pořád dokola psal ve všech Arytmiích, ale teď to začínám brát vážně a připadá mi, že doopravdy potřebuju nějakou drogu, která něco změní a vyseká mě aspoň na chvíli z té latentní úzkosti.
Teď někomu možná připadám jako stupidní teatrální emo, ale já se tak doopravdy cítím.

Potom jsem jednu noc nespal a žil jsem jenom na kofeinu a to vám byla nádhera, bratři moji. Šestnáct lžiček kafe v jednom hrnku + dalších osm v druhé várce člověka neuvěřitelně nakopne a pak je plný energie a pohybuje se trhaně a všechno chce hned a rychle přemýšlí a rychle čte a pak nervózně stepuje na nádraží a ve škole dává pozor a vnímá, ale všechno je to na dluh. Potom, co jsem došel domů, jsem hned usnul, abych zlikvidoval zbytky kofeinového šoku.

To se stalo během poslední dnů, kdy mi bylo fakt zle a všechno stálo za hovno.


Předtím jsem si potvrdil, že jsem grafoman a že se to jenom zhoršuje.

Udělal jsem si statistiky novinek a zjistil jsem, že v roce 2003 měla průměrná novinka 530 znaků,v roce 2006 to bylo 840 znaků, loni 1400 a letos 1850 znaků. Navíc se celkový objem textu všech novinek oproti loňsku zvednul o 120% na něco přes 180000 znaků (říkal někdo Nanowrimo? To dám za odpoledne!). Ale jsou to jenom novinky, jenom taková krátká oznámení, kde nemá být nic důležitého.

Všechny obsahové texty přidané na k47čku za tento rok mají dohromady 375 tisíc znaků, což nevypadá tak zle, ale na druhou stranu je to jenom dvakrát tolik co všechny novinky. A navíc je to míň než loni.

Jak je vidno, něco je špatně, něco se mění. Možná, že se vyplnily moje nejhorší obavy a stává se tady z toho blog *pokřižoval se a odplivl si na podlahu*.


Někdy mezitím (myšleno mezitím, co mi bylo blbě a na chcípnutí) jsem taky přidal RSS kanály na stripy (+ jednotlivé sekce), na články (obsah, tvorba nebo každá podsekce zvlášť) a globální kanál všech komentářů, takže odteď můžete sledovat zdejší dění velice podrobně z mnoho úhlů.


Další technické zbytečnost, která vypadá docela k světu je gelerie stripů, která ukazuje klikatelné náhledy na všechny stripy na jediné stránce. Klikněte, takhle pohromadě to vypadá, že těch stripů je fakt hodně (což je pravda).


Je pátek před vánočníma prázdninama, což znamená, že začíná období v roce, kdy mám konečně čas, abych dodělal všechny semestrálky a projekty do školy, na které nebyl čas nebo chuť nebo obojí. Jmenovitě jde o tyto semestrálky: Programování v jazyku C (jednoduchá databáze), Programovací jazyky a překladače (interpert PHPčka), Softwarová inženýrství (implementace nějaké chujárny v Nette), Semestrální projekt (ORM) + ještě něco na co si už nevzpomínám. Což je práce přibližně na půl roku.


Dneska to ukončím, že sem hodím dva úplně poslední stripy, které kdy budou. Ano správně číslo 669.249 o atmos­féře nočního FELu a 669.250 o tota­litě ve kterou se naše společnost plíživě proměňuje, jsou úplně poslední stripy a už nikdy žádné další nebudou. Konec. Balíme to. Shobem a šáteček. Dvě stě padesát a dost!


štítky: | 6 | komentovat | #

Nestíhám žít

14. prosince 2008 16:19 | sekce novinky

„Dýchal jenom občas, aby ušetřil čas“ to by se mohlo psát v nové Arytmii, ale bohužel to platí o mě. Připadá mi, jako kdybych žil v nějaké časové anomálii, která krátí den na jedno mizivé problesknutí slunce. A přitom nic nestíhám, na všechno seru a nic neudělám. Špatné.

A teď co se stalo za posledních x dnů:

Tak zaprvé: Můj stalking byl odsouzen jako směšný. Možná, že stalking někoho jiného není zas tak směšný. Možná, že si lidé neváží svého soukromí. Možná, že nevěří, že existuje data-mining a z jejich aktivity, si lze vytvořit docela dobrý profil. Otázky, samé otázky.
Nicméně jeden z důvodů. proč jsem na to tady delší dobu kašlal: chystán nějaké ty levárny, které se nikomu nebudou líbit. Ale to se nestane, protože v ideálním případě se nikdo o ničem nedozví.
Víte o nějakém opravdu velkém exportovatelném katalogu stránek? Jestli jo, tak napište.

Teď k obsahu: z DeviantArtu jsem na k47čku přesunul nedávno zmíněné grafické věci Blood a The Three of Us Are Dying. Na druhé zmíněné jsem taky já. Tak schválně!

Dál do sekce počítačová grafika nově přibyl H4CKED wallpaper, který mi strašil na ploše celý listopad a taky na k47čce jeden čas vyskakoval na nic netušící návštěvníky a propagoval tričkárium (bohužel to byla jedna z těch reklamních kampaní, které by se daly zařadit do kategorie epic fail).

++ strup číslo 669.248, ke terému bych dodal, že není nic krásnějšího než noční procházka tak kolem třetí hodiny ranní. Svět je v ten čas krásnej, protože kolem není vůbec nikdo, jenom tma a samota. Krásný.

Nestačí? Asi ne, co? Takže přitvrdíme.
Trochu jsem si hrál s PHP ( Primitivní a Hrůzostrašný Pajazyk – neříkejte mi, že někdo ve skutečnosti má rád PHP. Dokonce i jeho tvůrci ho nesnáší, protože jinak by nezvolili jako oddělovač jmenných prostorů zpětné lomítko) a knihovnou wiImage a všechny výpisy článků jsem obohatil o jednu novinku. Teď když článek obsahuje obrázek ( s čímž se dá například v sekci grafika počítat ), ukáže se ve výpisu jeho malinkatý náhled.
Když už jsme ve výčtu technických zbytečností, tak jsem taky dodělal řazení článků v sekcích podle podsekcí. WTF? Prostě to zkuste!

A jako poslední lokální nowinkowacz ještě řeknu, že někde na stránkách je skryté překvapení, respektive dvě. Kdo je najde, má bludišťáka.
Mimochodem, říká vám něco AYBABTU?


A teď zprávy z okolního světa:

 • Do wyhledawacze jsem přidělal statitiky, takže teď je vidět kolik se provedlo hledání, co se hledalo nejvíc a co se hledalo naposledy. Celkem zbytečnost, ale co už?
 • Kdo chce hejt musí si ho umět najít, protože přísloví když nemůže Mohamed k hejtu, musí hejt k Mohamedovi tady zkrátka neplatí. Mimochodem za tou stránkou stojí zrůdy z Okouna, což je známka kvality.
 • Kaklík zase zaperlil a jeden jeho nedávný kuře-stip je perla nevšední podivnosti.

publikováno


štítky: , a | 2 + 4 | komentovat | #

Iddqd

6. prosince 2008 2:02 | sekce novinky

Od chvíle, co dostanu nápad do okamžiku realizace to musí trvat maximálně půl hodiny, protože jinak mě to obvykle přestane bavit. Což je možná důvod proč se další pokračování Arytmie tak neskutečně vleče.
Ale každopádně ne-víc-jak-30-minut trvala životní cesta nového trička v tričko shopu. Černté tričko, které má vpředu fialovo-růžový nápis iddqd. Řeknu vám, že není výraznější barevná kombinace, takže nějaké pohledy přitáhnete, ale nejspíš nebudou vědět, co to znamená. A navíc iddqd stojí jenom 299 lováků, což je skoro zadarmo.


Pak (aby se neřeklo) tak jsem do stavu online hodil strip číslo 669.247 s nádechem post rocku (mimochodem vesmírná lod Sigur rós se taky vyskytuje v mikropovídce na 850 slov, kterou jsem napsal pro Saspi rychlovku, je zasazena do univerza Arytmie (časově zapadá do dílů, které jsem ještě nenapsal) a příště jí sem taky možná hodím ).


Když jsem u té literatury, tak bych ještě řekl, že jsem upravil povídku Stalker číslo 47. Aby bylo mezi námi jasno.


štítky: | 2 | komentovat | #

Něco je špatně

3. prosince 2008 23:41 | sekce novinky

Dneska jenom rychle vysypu nějaké ty stripy z rukávu a půjdu spát (spal jsem od jedenácti hodin dopoledne do čtyř odpo a nějak mi to rozhodilo den).

Strip číslo 669.246 má v podtextu dvě poselství: A) jsme sledováni a B) z autorského zákona se stává prostředek nátlaku. Prvního tématu se týkala minulá povídka o stalkingu a o tom druhém jsem taky utrousil pár slov. Kde to skončí? Očipují nás a autor libovolného díla vám bude moct uříznout hlavu jenom proto, že pomyslíte, že byste si udělali nelegální kopii? Možná.

Víte, něco je špatně…

Všechno pochopitelně začalo, když se mi do ruky dostala Lessigova Svobodná kultura (resp. její překlad na rootu). Tehdá mi došlo, co je tou svobodnou kulturou míněno a od toho okamžiku mám rád kazatele podobného ražení, kteří jsou kritičtí k současnému stavu kultury, vlastnictví, omezení a svobody. V posledních dnech jsem si viděl a slyšel pár rozhovorů a přednášek od Richarda Stallmana a Cory Doctorowa a dalších svobodných kazatelů a musel jsem jim dát za pravdu (a to i přesto, že Stallman je v podstatě fanatik). Musel jsem jim dát za pravdu, že kurz, kterým směřuje současná kultura, společnost a technologie není v pořádku.

Najděte si je na youtube nebo jinde, poslechněte si Coryho slova o nekopírovatelných bitech a Stalmanovu vizi světa svobodného softwaru a přemýšlejte o nich. Hlavně tedy Coryho proslovy jsou parádní, protože jednak zatraceně dobře ví, co říká, druhak je to občas sranda a třeťak nosí ty správné brýle a to zatraceně je silný argument.


A teď to hlavní. Uwaga! Wyhledawacz wylepšen! Na Wyhledawacz, ten můj pirátský slídič, jsem přidal možnost napovídání (které se pochopitelně jmenuje napowidacz) a kešování výsledků (což je zatraceně znát, když se to na vás vyvalí prakticky okamžitě místo několika vteřin). Takže je odteď trochu více user-friendly a trochu rychlejší. Ale jenom trochu. Přece jenom věc, která má v názvu tolik w, už z principu nemůže být ideální.

Ale ani tam nekončím a chystám další novinky a užitečnosti. Zůstaňte na příjmu, tady se ještě budou dít věci.


štítky: a | 0 + 1 | komentovat | #

Stalker číslo 47

2. prosince 2008 20:56 | sekce novinky

Tak! Zase po nějaké době uveřejňuji novou povídku.
V poslední době se moje myšlenky točí kolem stalkingu a legálního získávání soukromých informací, které neměly být určeny vám. A je jasné, že nová povídka Stalker číslo 47 není výjimkou a taky se točí kolem sledování. Povídka sama zapadá do post-série Deníky mrtvého muže a hlavními postavami je tedy trojlístek: Adam K., Peo a Ruby.

Stalker číslo 47 je rozsahem jenom minipovídečka, která si název vypůjčila z románu Josefa Kopty. A není to fikce. Všechno, co jsem napsal, jsem buď sám někdy dělal nebo jsem to chtěl udělat a přemýšlel jak na to (ale jelikož by byla realizace příliš složitá, tak jsem toho nechal). Přesně tak jak píšu lze postupovat při sledování i když je to někdy náročné. Přece jenom kompletně sledovat chaty nebo mít falešná sociální síť (i když něco takového tu už bylo) není úplná trivka a většinou stačí google.

Nicméně, moje fascinace stalkingem je nesmírná a kromě Stalkera číslo 47 jsou v plánu ještě dvě věci na podobné téma.

Odškrtneme si povídku a jdeme dál.


S literární činností souvisí ještě jedno moje zjištění, které se vám nemusí zdát, že je pravdivé, ale je to tak: Píšu strašlivě stručně. Napadlo mě to při čtení Little Brother, kde Cory psal o hrubém zásahu policie proti ilegálnímu protestnímu koncertu. Jemu to zabralo několik stránek, ale já bych to popsal slovy „…a pak nastaly protesty, které byly tvrdě potlačovány.“ Tečka. To je všechno. Ale trvalo by mi to několik měsíců (narážka na nové díly Arytmie included)


A pak si odfajfkujeme kolonku (skoro pravidelný) strip. Číslo 669.245" na to jde zostra a přitlačí na pilu, ale i tatérskou jehlu.


Dál: na stránky vtipy.k47.cz jsem přidal možnost vtip odeslat mailem, takže odteďka můžete potěšit (nebo naštvat) své kamarády.


Poznámka pod čarou: kopírování polí pomocí memcmp nebo memmov je mnohem rychlejší než kopírování přes cyklus. Takže kdyby se někdo ptal, tak mu to řekněte.


A pak mě taky napadá, že jsem na deviantArt, vystavil nějaké nové věci/fotomontáže, které zatím nejsou na k47čce. Jmenovitě jde o The three of us are dying a Blood. Kdyby byl čas, nechte koment.

publikováno

 • Každého lze vystopovat.

  Na internetu není soukromí a neexistuje anonymita. Každý krok, každá navštívená stránka, každé klikutí je zaznamenáno a uloženo. Každý, kdo se vyskytne na síti, chtě nechtě zanechává stopy a nepřímá vodítka. A právě tyto indicie mohou být použity pro sledování osob a získávání informací o jejich soukromí, aniž by byl porušen jediný zákon a prolomeno jediné heslo.

  A to je podstata internetového stalkingu – legální získávání informací, které nejsou určeny vám. číst dál…štítky: a | 0 + 2 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47