k47.cz

Archiv novinek leden 2008

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


... hlavou se mu mihl náhrobek dávno mrtvých nadějí a pak se pustil a padal do ledové hlubiny ...

29. ledna 2008 17:50 | sekce novinky

Další věci na sebe nenechaly dlouho čekat! Neuplynul ani týden a jsou tu další, v tomto roce třetí, novinky.

Dneska budu výjimečně celkem nekulturní, protože hlavním tématem dneška je recenze na neobvyklou, ale zatraceně skvělou hru Portal. Jde o nejnovější počin společnosti Vlave, která stojí za spirálou příběhů točících se kolem Gordona Freemana. Vlave většinou dělá akční hry a Portal do tohoto schématu nezapadá. Jde v podstatě o logikou záležitost, která ovšem přináší jednu výbornou a jinde neviděnou vychytávku: portály. Víc se dočtete v recenzi.

A pak aby se neřeklo je tady taky nějaký ten strip. Číslo 669.136 je o snech a nezvaných hostech, kteří do nich vrhnou bez zaklepání a ani si neočistí boty. Mmch: Víte, že stripy 669 poprvé infiltrovaly naši realitu v srpnu 2005 a je to tedy nějaké dva a půl roku? Průměrně tedy vychází jeden strip za šest celá šest dnu. Pravda, Kakalík je trochu aktivnější (jeho poslední stripy s kuřetem mi tak nějak připomínají Lynchův Angriest dog in the world). Neztrácejme optimismus, může to být jenom horší!

publikováno

  • článek o PC hře Half life 2: Portal
    Half life 2: Portal

    Druhá epizoda Half Life 2 se dodávala v balíku, který obsahoval rovnou pět her: původní Half Life, první a druhou Epizodu, multiplayerový Team Fortress 2 a právě podivuhodný Portal. Nebudu dlouho bloudit v kruzích a řeknu, že posledně zmňovaná součást Orange boxu je jedna z nejlepších her, které jsem za poslední leta hrál a dokonce zastiňuje i samotnou Epizodu 2. číst dál…0 + 2 | komentovat | #

Vytetujte mi šachovnici na předloktí!

24. ledna 2008 23:23 | sekce novinky

Dlouho to vypadalo, že tady nejsem, ale vždycky jsem byl někde poblíž & sledoval jsem dění & dumal, co dál. Stalo se tolik věcí. Tak třeba můj hostér nezaplatil za provoz serverů a posléze se rozhodl, že definitivně zavře krám. Nebylo to tak úplně posléze, trvalo to asi čtrnáct dní, kdy byly víceméně všechny jím hostované stránky a tedy i k47čka, nedostupné. Teď jsem byl převeden pod c4, se kterým doufám, že budu spokojenější.

No takže už mám za sebou všechnu tu byrokracii a teď už budu jenom rozdávat radost a štěstí. Ehm… ne tak docela. Je tu ještě jedna věc, kterou všichni nenávidíme a bojíme se jí, ale přesto je naprosto neodvratná. Ano mluvím o stripech a ať nežeru, tak dneska budou třeba dva: 669.134 a 669.135 – jeden o životu a smrti na FELu a druhý o vesmíru a jeho nezměrné velikosti.

V přechodné době jsem taky psal a to nejen nenávistné poznámky do aB, ale taky regulérní povídky. Tak třeba v deníku zmíněné Svědectví o chorobě. Svědectví je podivná nejistá povídka, kde je chronologie dost vážně narušena a jednotlivé pasáže nejsou nějak konkrétně časově určeny. Svědectví začíná vytažením promrzlého těla mladého muže na břeh a je tu několik otázek: proč? jak? kdy? Jediné, co měl utopenec u sebe, bylo několik rozmočených papírů…

Ale dneškem svět nekončí (aspoň doufám) a my musíme pokračovat dál. Co to znamená? Trochu jsem zrenovoval vzhled několika sekcí a přidal několik parádiček (které se vám neukážou v IE6 a proto doporučuji jiný, lepší a inteligentnější prohlížeč). Taky jsem přepsal knihu návštěv a s pomocí jQuery do ní přidal nějaké ajaxové vylomeniny, ale ještě jsem ji nenahodil, protože teď přecházím na nový hosting, takže ještě nějakou dobu zůstaneme na té staré.

No a to by snad po dlouhé době bylo pro dnešek všechno. Možná jsem na něco zapomněl. I to se mohlo stát. Ale buďte si jisti, že to napravím příště.

publikováno

  • Svědectví o chorobě

    Svědectví o chorobě bylo na břeh vyplaveno i s promrzlým tělem mladého muže. Chorobou je myšlena nevyléčitelná plicní nemoc, která ukončila jeden neobvyklý vztah. Toto je ono svědectví o pádu do nekonečné černé propasti. číst dál…štítky: | 0 + 2 | komentovat | #

Takže my zaplatíme a pudem...

1. ledna 2008 23:59 | sekce novinky

(ve slutečnosti tato novinka vyšla až druhého ledna krátce po půlnoci, ale z estetickýc důvodů jsem uvedl čas před půlnocí minulého dne)

A máme tu zase další rok, ten statrý je nenávratně v hajzlu a nás čeká dalších 52 týdnů mizérie, útrap, daňových přiznání, zkoušek, samoty, návštěv FELu a tak podobně. Oslava konce staré nula-sedmičky a příchodu nula-osmičky byla jak se patří podivná, zase ve čtyřech: já, brácha, Martin H. a Honza H.. Jako vždy jsme odpálili lehce předimenzovanou nálož, která byla tentokrát 4× větší než minulý rok. Jestli to budeme chtít napřesrok trumfnout musíme nasadit ohnivá jezera a letecké pumy. Pak jsme taky -mimo spousty jiných věcí- nafotili módní kolekci Dva muži na stromě, která si vyloženě říká o nastripování a ve tři hodiny v noci jsme si šli zajezdit z kopce v igelitových pytlích (jezdilo to rychle a docela to bolelo).

To byl ve zkratce minulý rok, ale teď se otočme na druhou stranu a hleďme do budoucnosti, protože tady mám šokující zprávu…

Samozřejmě jde o strip! Počínaje číslem 669.133 zastihla sérii 669 veliká a nebál bych se říct až kardinální změna. Zvedejte se ze židlí, vyražte do ulic, vypalujte domy, protestujte proti tomu! Po více jak stotřiceti čísel jsem provedl šokující změnu fontu z patkového na bezpatkový (ale pořád jsem na obrázcích především já, což berte jako takovou životní jistotu). To je ale rána, co? Když nepočítáme depatkyzaci, je vlastně 669.133 docela normální strip o normálních věcech: líných webmasterech a podobné sběři.

Dál bych vám mohl nabídnout snad jenom povídku Sen. Už několikrát jsem se o ní zmínil, to když vycházely jednotlivé kapitoly tohoto chladného a bezútěšného příběhu. Teď jsem doplnil poslední kapitolu Město a celý text prohnal korekcí. Na SASPI se Sen jsem text už publikoval a střídavě to chválili a podle komentářů to vypadá, že Sen zapůsobil přesně tak, jak jsem zamýšlel.

Není to málo, není to moc? Rozhodně by toho mohlo být víc, ale vánoční prázdniny jsou nejpracovnější období v jinak docela lážovém roce a tak musím dodělávat semestrálky jako divokej. Databáze jako předkrm a tworbu webových aplikací jako zákusek. Stalo se nemyslitelné a vzal jsem na milost SQL (hlavně se mi líbí literárnost syntaxe, pro kterou mám docela rád javu a nerad C). Vlastně jsem ho spíš musel vzít na milost.

Ještě mě tak napadá, že bych někdy chtěl napsat povídku, kde by hlavní roli hráli programátoři. Ne nutně zaměstnanci nějakého softwarehousu, ale třeba studenti, kteří programují něco do školy. Podle mě má tohle téma a prostředí docela velkoý potenciál. Hehe

A to vypadá, že to snad je už všechno, tak zase nasgle 1.1.2009!graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47