k47.cz

Archiv novinek srpen 2007

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Panika? Ne, děkuji, už jednu mám!

29. srpna 2007 23:20 | sekce novinky

Měl jsem něco přichystaného, ale brácha zmizel a vzal si s sebou můj notebook, takže se všechno odkládá o jeden životní cyklus aktualizací a dneska to bude jenom takový funus: spousta lidí, smutné obličeje a nic z toho.

Ale stripů mám v zásobě dost na několik měsíců dopředu a tady je jeden: 669.116. Tato šestšestdevítka se vrací do doby, kdy nás nenapadlo nic lepšího než uspořádat maraton Futuramy, při kterém shlédneme všechny díly tohoto seriálu během 25 hodin zatímco budeme žrát, pít a vylučovat. Abych pravdu řekl: byla to hrůza, kterou bych nikdy nechtěl opakovat a všem, kteří by se na něco podobného cítili, říkám: nechte toho dokud je čas! Přesto chystáme další maraton pravděpodobně seriálu Black Books.

Taky by se slušelo říct, že povídka Arytmie prošla malou decentní korekcí.

Dneska se budu snažit být stručný takže nashle.


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

#294

29. srpna 2007 23:19 | sekce novinky

Dlouho jsem tu nebyl, ale mám své důvody. Dobře, nemám vůbec žádnou omluvu pro mojí šestidenní absenci.

I když se dá mému stavu v poslední době stěží říkat život, přece jen jsem něco udělal. Tak třeba strip (ale to je už víceméně běžné a nikoho to moc nerozdráždí). Dneska má kódové označení 660.115 a je v podstatě o ničem.

Pak je tu samozřejmě další lekce drünkspeaku. Tentokrát česky (to proto aby se uplatnili a jazykoví antitalenti a taky nemám důvěru ve svojí znalost angličtiny).

Přemýšlel jsem co dál a napadlo mě: napiš povídku! A taky jsem jí napsal. Sice to bylo trochu jinak, ale na podrobnostech nesejde. Každopádně jsem napsal něco jako třetí díl Arytmie, který nese jméno Velkej flám. Nese se v duchu Příběhu cyklistova a už zmíněné Arytmie, tedy naprostá šílenost, kde se dějí neskutečné věci s naprostou samozřejmostí. Velkej flám je příběh bezejmenného zoufalce (jehož popisy dokonale sedí na mě (^_~)), který se potlouká v neurčité meta-realitě, prochází různá místa, dostane se do města, které se stává totalitní Zónou, kde není témě nic dovoleno, zabíjí desítky lidí bez mrknutí oka, stává se psancem, dostane se do Japonska, kde nesmyslné zabíjení pokračuje, ale pak uvidí konec a všechno jde do hajzlu. Tohle je ve Velkým flámu, tohle a tisíce dalších prkotinek a drobností umíchaných do kaleidoskopického guláše. Sice není úplně fajn, takhle se chlubit, ale na SASPI mi to jeden nešťastník ohodnotil slovy: No, četl jsem Tvou povídku na jeden zátah a teď nevím, jak vyjádřit své pocity! Asi budu souhlasit s amazonit, protože jaksi nemám slov, která by popsala mé myšlenkové pochody, které probíhaly v mé hlavě, když jsem Tvé dílo pročítal. Hele, už vím, bylo to úchvatně dekadentní se spoustou krve a popisem všech záporných lidských vlastností! Nejsme také jen zvířata, ačkoliv se nacházíme na samém vrcholku potravinového řetězce (nejedná se o žádné hypermarkety a supermarkety)? :-D. Tomu by se dalo říkat pozitivní hodnocení, že?! K Velkýmu flámu jenom dodám, že ref ref říká, že inspirací byla hlavně manga (LH a SC), řecká mytologie a teorie chaosu. A to je všechno, dobrou noc (pokud je den, tak si dejte šlofíka).

A ještě něco: kdokoli z vás přeložte Death note volume 4 až 12!!! Tohle se nedá vydržet! Uááágh!!

publikováno


štítky: , , a | 0 + 14 | komentovat | #

Instantní morové rány

23. srpna 2007 1:38 | sekce novinky

Řítí se na nás další pohromy a morové rány. Co se stalo? Začal jsem se dívat na anime. Na stará kolena, co jsem se nakazil tolerancí vůči manze, tak teď jsem byl infikován tím samým, ale v pohybu. A závěry? Celkem fajn. Někdo má na tenhle styl animace alergii, ale to je jenom jeho problém.

Slyšte, slyšte! (Téměř) nemyslitelné se stalo (téměř) skutečností, na (téměř) nátlak a (téměř) vyhrožování fyzikou likvidací jsem dopsal čtvrtý díl dvorní prasárny jménem Skupinová samomluva. Prví tři díly vznikaly někdy v květnu a červnu 2005 (vuáá to je let). Fragmenty dílu čtvrtého jsem napsal taky někdy v té době, ale pak všechno padlo k ledu a nebýt Jirky C. (který je také znám jako Chorche), zůstalo by to tam až do konce světa (což bude podle mě v roce 2008 nebo podle Weriho v roce 2012). A pak se stalo několik věcí, slovo dalo slovo a tady je hotový 4. díl.

SS4 je dneska hlavní zpráva, ale nesmí chybět strip 660.114. Taky přibyla nějaká nová špína v aB a nové hlášky v citátech.

publikováno


štítky: a | 0 + 4 | komentovat | #

čistě-grafická-aktualizace

16. srpna 2007 2:53 | sekce novinky

Dneska to bude čistě grafická aktualizace, protože příspěvky psaného textu (dekódování: povídka) plánuji napříště. Dneska se tu vykondenzují jenom nějaké pixely.

Tak zaprvé: rozumíte opilcům? Já taky ne. Oni si (když už mají v krvi nadpoloviční většinu alkoholu a pořád ještě neumřeli) mluví svojí vlastní řečí a málokdo je schopen tuto hatmatilku, tuto neobvyklou šifru rozluštit. Já jsem se o to pokusil. Dvaadvacet dní jsem neustále pil tvrdý alkohol a tady jsou výsledky: Lessons of drünkspeak. Ale dost srandy. Od jisté doby (když mě brácha a Martin H. táhli domů) piju míň než před dřív a nutnost koexistovat na stejném kontinentu s nějakým nalitým buranem je tak na provaz. Pro něj samozřejmě.

Další do sbírky chaoticky barevných pixelů bude strip číslo 660.113 o entro­pii mého pokoje, kde je až s podivem, že tam dokážou přežít určité životní formy.

A na (skoro)konec něco velice speciálního (yum-yum). Občas mívám nutkání sednout k nejmenovanému-a-zcela-legálně-nabytému-grafickému-editor a něco velkého udělat. Většinou mě to přejde, ve velkém počtu případů z toho vyleze kravina, ale někdy se na výsledek dá i koukat. Třeba posledně nastal posledně jmenovaný případ a vylezl z toho Endless war. Do jedné ruky jsem vzal jednu fotku z cvičení 371 a do druhé moje oblíbené štětce a filtry a jal se redukovat barvy, ztmavovat, pálit, drásat a jinak degradovat obraz. Výsledkem je Endless war: tři osamělí vojáci uvěznění v nekonečné válce. Stmívá se a oni se nacházejí v nepřátelské oblasti bez rádiového kontaktu, bez zásob a bez naděje. Jsou to jen další oběti nesmysné války, která nikdy nezačala a nikdy neskončí. Tolik Endless war.

publikováno


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

Zase pozdě!

10. srpna 2007 2:44 | sekce novinky

Nějak se to táhne, což? No nic. Konečně jsem zprovoznil jednu veledůležitou věc: komentáře k článkům. Takže teď můžete reagovat téměř na cokoli a to přímo u zdroje. Svůj názor nemusíte globálně pokládat na knihu nebo na shout, ale na tisíc a jedno místo. Odezva je podle mě docela (dost) důležitá, dává mi indicie, jestli to má ještě smysl nebo jestli bych to neměl už definitivně zabalit. (Ba né, mě se jen tak nezbavíte. Jednou jsem dostal právo svobody slova a tak se ho budu držet jako klíště a rozhlašovat svoje pseudo-intelektuální moudra a taky jsem svým způsobem grafoman, takže K47čka je moje terapie.) Nějaké to hodnocení taky docela dost povzbudí. Na SASPI jsem zveřejnil Arytmii a v Dasově hodnocení se vyskytují slova Je to tak ztřeštěné, že se to vůbec nedá číst a tak nápadité, že se nedá přestat…kruci, je to jako praštit se kombajnem do hlavy. A to potěšilo. Teď ještě vymyslet nějaký systém, který by kontroloval nové komentáře a bylo by…

Dneska se to potáhne ve znamení drobných změn. Provedl jsem drobnou korekci velice staré povídky Mýtus o běžci (pochází pravděpodobně z ledna 2004, to už je let). Byly v ní nějaké blbé chyby, tak to schytala.

Bez stripu si nedovedu představit žádný den a tak jeden přijde třeba teď: 660.112 (miniatura o jedné skupině lidí, ze kterých si obvykle dělám srandu).

Dneska nějak spěchám a nemám čas, tak to necháme bez nějaké perly. Jenom řeknu, že píšu Skupinovou samomluvu 4 (na popud Jirky C., kterému se díly 1 až 3 snad líbily nebo co). Pak taky pracuju na povídce, která se pracovně jmenuje Detective story a třetí díl Arytmie je taktéž vysekáván do klávesnice.

Ale to všechno (nebo aspoň něco z toho) až po neděli, protože teď odjíždím na oujé-akci.


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Re-ge-ne-ra-co?

2. srpna 2007 2:47 | sekce novinky

Zajímavé je, že posledních několik aktualizací jsem udělal kolem 2:45 v noci. Vlastně většina jich vnikla před půlnocí. No nic…

Zase jsem podojil krávu s cejchem k47 verze 9 a z jejího… blbá metafora. Prostě máme novou knihu návštěv a lehce byly vylepšeny seznamy. Ještě zbývá rozchodit veřejnou registraci, osobní zprávy a tak podobně. Ale to zase někdy příště.

Nakonec něco, co se svléká a je tvořeno 3 panely, tedy strip. Dneska třeba příběh z Telefonní budky a ať nežeru tak třeba rovnou dva!


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Ještě jednou a naposledy stopem po galaxii

1. srpna 2007 2:46 | sekce novinky

…aneb Losox pochybnosti

Dneska začneme trochu jinak. Začneme screenshotem mojí plochy. Abych objasnil svůj podivný čin, musím říct, že se mi po dlouhé době podařilo přizpůsobit si svůj desktop, aby se mi líbil a ze současného stavu mám dobrý dojem. Z onoho obrázku se dá vypozorovat několik věcí: že mám rád jednoduché motivy a černobílá úplně stačí, že čtu mangu, že můj uživatelský účet se jmenuje k47, že můj počítač má jméno MightyBook a taky že na notebooku mám Linux. Je to trestné? Ne-po-chyb-ně.

Na tuto dobu jsem plánoval velikou změnu, která zatřese samotnými základy k47čky a uvrhne nás do doby relačně-databázové. Bylo by to sice moc pěkné, ale zase bych ztratil svobodu, jak prezentovat svoje lehce chaotické univerzum. Takže až někdy příště. Projekt k47 verze 9, ale nebyl do země zadupán kompletně, přinesl nám nový shoutboard a knihu návštěv (knihu nahodím později).

Tolik tedy k technologicé optimizantropii. Je to jenom jedna stránka věci. Pak je tu samotný obsah a to mi jistě dáte za pravdu, že ten je daleko důležitější. Samozřejmostí je klasický strip 669.111. Když ho budete číst nezapomeňte, že do konce světa zbývá 669 vteřin a odpočet běží.

Taky jsem psal. Na klaviatuře mého laptopu vzniklo několik stránek textu, několik prozaických produktů, prostě povídky. Není to další Světlo v zádech, je to něco menšího, něco takového jako velice nepřímé pokračování Arytmie, které nese název Příběh cyklistův. A nese se ve velice podobném duchu jako první Arytmie. Příběh cyklistův vypráví o cyklistovi, který utíká a ani přesně neví před čím. Šestnáct let zběsilého úprku před Bestií v sedle kola bez přestávky, ale vlastně proč? To je nástin příběhu. Taky se tu mihne Detektiv (ti kdo četli Ar to zcela jistě ocení) + pasáž o sexualitě hlavního hrdiny, která se lehce vymyká majoritám. Bavte se stejně jako jsem se bavil já, když jsem tu špínu datloval na klávesnici.

publikováno


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47