k47.cz

Archiv novinek červen 2007

2017
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


#282

30. června 2007 22:23 | sekce novinky

Prví zkouška víry, je někde tady ->(*). Malá blesková aktualizace, právě včas, ještě horká. Ale bude velice malá ⇒ strip 669.104 (ze života) by mohl stačit.

Mohl by, ale musím se vykecat: tak předně pár slov o kdysi započaté povídkové pentalogii Světlo v zádech, ze které jsem zatím zveřejnil první díl Deset minut spánku. Druhý díl (Kuřáci opia) přijde záhy, na třetím díle (Do nejdelší smrti) pracuji a sbírám nápady, co by mohlo být v díle čtvrtém (Špína jedný noci). Inu, mám to hezky rozpracováno…

Zadruhé jsem oprášil plány na nějaký dalekosáhlejší rebuild stránek, který v mnohém předčí původní fázi 2, kterou jsem hodil k ledu kvůli mojí náhlé absolutní hibernaci. Rád bych K47čku poháněl databází a učinil ji naprosto otevřenou interakci s čtenářem (tímhle obratem myslím hlavně mžnost reagovat na jednotlivé články a tak). Plány jsou velké a nějaký čas to potrvá. Prvním krokem bude vlastní kniha návštěv, kterou právě teď začínám tvořit a zjištuju, že php a sql jsou pěkně dřevní nástroje… Taková objektová databáze na způsob Smalltalku by bylo jiný kafe…


0 + 1 | komentovat | #

Zcela nová ideologie

29. června 2007 19:30 | sekce novinky

Přistoupil jsem na zcela novou ideologii (ne, nepřidal jsem se k jehovistům nebo jiné pochybné organizaci nabízející Spasení-rychle-a-bez-námahy®). Tato i-logie říká: aktualizovat hodně a aktualizovat často. Takže bych v ideálním případě měl sypat spousty malých novinek s minimálními odstupy (defakto souvisle). No uvidíme… Možná by pomohl RSS kanál…

Někdy v neurčité minulosti (-11 dní) jsem napsal haluz jménem Arytmie. Docela jsem se při něm bavil, ale přece jenom je to jedna velká nejasnost, která se při bližším pohledu skládá z tisíců menších & tak jsem se rozhodl napsat, klíč k dekódování, ale dostal jsem se jenom k tomu, že nový text nic neřeší jen to všechno jinak kóduje & tak jsem to nazval prostě rekódování. No, bavte se a neumírejte na zákeřné choroby & exploze mozkoven.

Někdy v neurčité minulosti (???) jsem z bláta uplácal strip, o něco později dostal číslo 669.103 a právě teď je tady k mání.

V poslední době jsem „legálně získal“ spoustu hudby (několik giga), ale je zajímavý, že se i přesto neustále vracím k Machinae supremacy – relativně málo známé švédské SID-metalové kapele a pořád doufám, že jednoho dne přijedou i k nám (a dá-li meta-bůh, tak napíšu i nějaký článek o jejich dvou deskách, který chystám už hodně let).


štítky: | 0 | komentovat | #

Arytmičtí kazatelé

26. června 2007 14:36 | sekce novinky

Začal jsem kázat! Co? Dělejte jakoby nic. Hlavně zachovat klid!

Předchozí odstavec nemusíte brát nijak vážně, ale pro klid duše ho neberte vůbec vážně, i když jeho smysl bude včas odhalen… Možná vás napadá, že místo nic-neříkajícího slovního smetí jsem mohl napsat nový úvodník. Taky jsem ho napsal. Jmenuje se Komunikační blok a jeho název je dokonale výstižný. Je o komunikaci a o jejím nedostatek nebo neschopnosti jí navázat, ale nedává žádné řešení ani návod jak z něj ven. Co s tím? Prostě shnijeme v pekle! Bude to tak lepší. Ať žije entropie!

Vzpomínáte si na začátek června, na kus poezzie Ztichlej svět? Jestli ano a jestli jste ho četli, tak tady mám několik slov o Ztichlém světě. Je tam uvedemo, jak to vznikalo a všechny inspirační zdroje a tak podobně. Každé dílo má spletitou cestu vzniku a některé kusy mi v hlavě hnízdily měsíce než se dočkaly napsání prvních řádků a další měsíce trvala realizace a další čas jsem dostával odvahu vůbec zveřejnit to konkrétní dílo (někdy se to nepovedlo vůbec). Tvorba je boj & když vám nepřináší požitek, spalte ji nebo sami sebe.

A co třeba ztichlej strip? To je sice hezká věc, ale lepší je, když se v něm mluví. Číslo 669.102 z (doufejme) nekonečné série stripů 669 (bude žít se mnou) dává návod jak naložit s brněnským Hlavním nádražím a vůbec není pozitivní (jak jinak).

Taky jsem napsal nový zápis do antiblogu (chvíli jsem pochyboval jestli to někdo čte, ale podle statistik je to osmá nejčtenější stránka na k47čce, takže asi někoho taková špína zajímá). Mohl bych se za to stydět, ale jsem entropista, takže na tom nesejde…

A abych nezapomněl, udělal jsem (sorry za to fádní sleso) jeden speciální 669 strip. Jedná se o Linuxový speciál (s podtitulem dvě pí). Jde o to, že linuxovou komunitou hýbe několik afér a dalo by se říci i konspirací a o tomhle je dvě pí.


0 + 5 | komentovat | #

Arytmický chaos

18. června 2007 20:15 | sekce novinky

Neubdu to dlouho protahovat a přejdu rovnou k věci. Už dlouho jsem nenapsal a nezveřejnil žádnou povídku. Naposledy to byla v dubnu Dávná budoucnost a měsíc před tím první díl Světla v zádech. Nějak jsem z toho dostával tik. Samozřejmě píšu další díly světla v zádech, ale to jde jen velice pomalu a ztěžka (+ je tam spousta logických mezer a chybějících pasáží, které chci vyřešit a doplnit později). A tenhle tik a prostý absťák po psaní zapříčinil vznik Arytmie. Jedná se o čistě automatický text, kdy jsem prostě zapnul OO Writer (ano správně já používám svobodný software a likviduji monopoly) a jenom jsem psal. Napsal jsem první odstavec a pak druhý, třetí, čtvrtý a tak dál. Nešlo to zastavit. Z klaviatury se mi linuly haluzorní obrazy, zdánlivě nesmyslné, ale přesto pravdivé. Jako všechno surrealistického i Arytmie připomíná jenom smetí a slova bez významu, ale to není tak úplně pravda. V textu je zakódován celý můj život včetně snových rovin a představ (tomu se nešlo vyhnout). Takže pokud mě chcete doopravdy dobře poznat, přečte si to. Ano, dalo by e říct, že Arytmie je zpověď, ale pak by to bylo až příliš drsné. Proč? Přesvěčte se sami

Nejenom Arytmií je člověk živ. Další ingradience, které umožňují život, jsou stripy. Jak jsem minule naznačil dneska tu máme první kousek dalš stovky šest-šest-devítek tedy 669.101. Tentokrát s Honzou H. a jednou z jeho nesmrtelných hlášek, které by se měly tesat do kamene. A pak je tu další strip, úplně jiný, dosud téměř neviděný: strip Telefonní budka. Kdysi dávno jsem udělal jeden osamecený kousek (zveřejněn 22.8.2006, ale sám je mnohem starší), ale teď se ukázalo, že prostředí kolem telefonní budky, dvou lidí a hlasu z telefonu jsou ideální k vyprávění zpola zaslechnutých mystérií. A tak je tady Telefonní budka, která se nejvíc ze všeho inspiruje Lynchovým The angriest dog in the World, hlavně co se týče z kontextu vytržených hlášek a neexistence jakýchkoli point. Ale přesně takové to je, když zaslechnete kus něčího hovoru…

#2 Poslední dobou se Simutrans začíná vyvíjet ohromnou rychlostí. Impulz k tomu dalo otevření zdrojáků široké veřejnosti a doufám, že podobné nasazení vydrží všem zůčastněným ještě dlouhou dobu. Poslední novinky z vývoje jsou zrekapitulovány jako obvykle v Simutrans news.

Jo a ještě na konec připojím zvolání: Mám notebook!

publikováno

  • povídka Arytmie
    Arytmie

    Arytmie jsou zápisky Šíleného, intimní zpověď, slovní alergická reakce, surreálný guláš, šokující zpráva o neschopnosti komunikace, jedna nedokončená věta, deníky světa bez lásky a anticírkevní satira. Prostě špína.

    číst dál…
  • úvodník Komunikační blok
  • nezařazený článek Notebook
  • reference Ztichlej svět

štítky: a | 0 + 4 | komentovat | #

Klid před bouří

15. června 2007 2:37 | sekce novinky

Dneska si dáme od stripů voraz (ale jenom dneska, příště zase bude a možná, že nejenom jeden). Dneska to bude jenom taková pozdně noční oddechová aktualizace. Vlastně jenom přinesu další verzi K47.vehicles.pak, mého addonu pro Simutrans. Addon dosáhl verze 7 a přibyly v něm dvě nové lokomotivy (263 a 363), které jsou docela povedené + jeden vagon. Seznam obsažených vozidel je už docela obsáhlý. Snad to někoho potěší.


štítky: | 0 | komentovat | #

A je to tady!

12. června 2007 2:53 | sekce novinky

Přesně jak se dalo čekat, je tady stý strip série 669, neboli v řeči čísel 669.100. Nyní s velice speciálním hostem, kterým není nikdo jiný než tichý, ale o to více nebezpečný vědec Gordon Freeman (poklekněte před jeho páčidlem).

Jak jsem sliboval, tak rozjíždím velikou super-mega anketu, kde si můžete zvolit vašeho favorita z první stovky šest-šest-devítek.

Jak jste si možná všimli, podtitul stého dílu Poslední zpráva z pekla a okolí může vyznít poněkud smutně, ale netruchlete. Už teď se pracuje na další stovce. A ať to bude pořádná stovka, na to se napijeme! (A radši ještě jednou!)

A teď z jiného soudku: minule jsem napsal článek Bijte poláky! o aktuální divočině v Polsku a Klíště (nemáš tam lepší přezdívku, přece jenom klíště je takovej ten malej hmyzák, který moc radosti nepřináší) zaregovala. Na jejích stránkách je článek/průzkum na lehce podobné téma. Takže by byla škoda neupozornit.

Podobného tématu se týká taky dnešní zářez v antiBlogu. Docela dlouhá haluzorní meditace a výplach mozku bez jakýchkoli autocenzurních zábran, napsaný jako jedna jediná dlouhá věta, která obnažuje moje nitro a jde mnohem hloub. Ale pokud to někdo čte, tak už asi ví, jakou špínu má čekat.


0 + 1 | komentovat | #

Mlaťte je do hlavy

9. června 2007 20:08 | sekce novinky

Minule to byla bída pro všechny, kteří se nezajímají o Simutrans (nebo o aktivní konzumaci opia). Jenom jeden strip je málo, což? Dneska je tady článek o Polácích. Jmenuje se Bijte poláky! Jak milé. No každopádně v Polsku se teď dějí dost podivné věci a tak mi to nedalo, abych se nezačal do našich severovýchodních sousedů trochu navážet. No nic, prostě bijte poláky (po hlavách).

A zase jako skoro vždycky strip. Dnešní číslo 669.99 se nese v duchu omezených duševních schopností a trochu se hodí k dnešnímu článku. Navíc je to předposlední před dosažením stovky a rozpoutáním ankety.


0 | komentovat | #

Rychlá infuze...

6. června 2007 2:51 | sekce novinky

To byl zase den. Do 4:00 jsem se učil na zkoušku z Y16PAP, pil nadsmrtelý dávky kafe (čtvrtinu hrníčku naplníte kafem, další čtvrtku cukrem a pak to zalijete vodou; intoxikace kofeinem nastává prakticky okamžitě) a pak jsem v 7:00 vstával, abych ji složil. Ale stálo to za to… Dostal jsem za jedna, takže plány vycházejí skvěle.

Ani teď neporuším tradici a pro všechny závisláky je tu strip 669.98. V hlavní roli jsem opět já a zcela nečekaně i můj brácha.

Mám několik věcí rozpracováno, ale jelikož teď není čas, musíte se spokojit pouze s novým vydáním Simutrans news. Rekapituji v něm novinky, které přinesla zatím poslední verze této hry (0.99.12) a taky píšu něco o veliké změně: příklon k otevřenému zdrojovému kódu. Tento přístup už nese své ovoce a na fóru se objevují první patche od uživatelů.

publikováno


štítky: a | 0 + 1 | komentovat | #

Poe

4. června 2007 1:31 | sekce novinky

Byla to dlouhá doba, což? Ale měl jsem důvod: byl jsem out, byl jsem zaneprázdněn, byl jsem v rauši, měl jsem práci, neměl jsem čas, byl jsem nemocnej, vyvíjel jsem hru… Ale už dost vět v nichž je podmět v prvním pádě čísla jednotného.

I když se to dneska jmenuje Poe, přesto jako předkrm bude podáván strip 669.97 s příchutí čisté absurdity.

A teď Trocha poezie. Bývaly časy, kdy jsem psal každý měsíc několik poetických mizernosí (někdo tomu říká básně, ale já si tohoto žánru vážím natolik, že radši svoje výrobky řadím někam stranou), ale ty časy jednou pro vždy skončily. Tempo „několik měsíčně“ jsem držel od začátku roku 2004 do poloviny 2005 a pak začal proud pomalu ustávat. Ale to ani moc nevadí, protože doteď se na k47čce sešlo 94 básní od 6 autorů (z nichž jsem byl nejaktivnější ).

To víte, teď to chce silnej materiál a pořádnou flákotu, aby stálo za to se pustit do procesu psaní slov & tvorby veršů. A pravda je, že v hybernačním kómatu se moc silných témat nevyskytuje. Poezie je vhodná k tomu, aby člověk něco rychle a intenzivně vykřičel do světa, když se mu chce a má téma. Nemusí se zabývat nějakou zápletkou nebo dějem. Prostě zakřičí a přemění vnitřní tenzi na slova (více či méně úspěšně). Přesně takhle vznikly třeba: Potkal jsem déšť, My heart start beating, Poloviční život, Zlatá nit, Kusy ledu, PN přechod a spousta dalších.

Ale teď je tady další kus poezie, který vznikal podobně horlivým procesem. Jmenuje se Ztichlej svět a velký podíl na jeho vzniku má deviantka Palmbeacher, jejíž art mě inspiroval a poháněl motor šílenství (poprvé jsem o ní psal 12.3.2007 v an­tiBlogu). Poetika Ztichlýho světa pochází právě od Palm a několika cest z Prahy domů, kdy jsem kolem druhé hodiny ranní šel čtyři kilometry nočním deštěm.

Ztichlej svět vypráví příbeh lásky, tedy spíš jeho konec. Je to příběh podivný, tichý, smutný, bolestný, který končí neurčitě a do ztracena… Dvě hlavní postavy Ztichlýho světa: on a ona – jejich jména jsou jen zlehka naznačena – se právě nacházejí v kavárně Nové Naděje. On je unaven, má za sebou dlouhé putování, během něhož se neúspěšně snažil vymanit z okovů a doufá, že se teď něco změní. Ale svět je šedivý a nasáklý Bezčasím… Tak by se dal shrnout děj Ztichlýho světa, jehož nálada je strnulá a nehybná.

Tolik k básni Ztichlej svět. Pak tu mám ještě několik dalších maličkostí. V antiBlogu (který bych klidně označil za takové pískoviště nápadů) přibyl zase další zářez. A nakonec jsem na stránce projektů uveřejnil zmínku o Hře.

publikováno


štítky: | 0 + 3 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Halwa/Tengri/Terraformer
hudební článek | 31. května 2017
669.352
| 28. května 2017
Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017

poslední komentáře

Prezidenti nejsou tím, čím se zdají být
BEST SERVIC | 22. června 2017
It's over 9000!
BEST SERVIC | 22. června 2017
Takhle nějak to vždycky skončí
BEST SERVIC | 22. června 2017
Obey
BEST SERVIC | 22. června 2017
Kaplicky versus chobotnice
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.chromekcd
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.350
BEST SERVIC | 22. června 2017
669.335
BEST SERVIC | 22. června 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47