k47.cz

Archiv novinek duben 2007

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


#267

27. dubna 2007 0:43 | sekce novinky

Je chvíle po půlnoci, ideální čas na rekapitulaci a aktualizaci (+ další slova, který končej" na -izaci).

Po icq jsem se bavil (teda spíš jsem byl baven) s jedním člověkem jehož nebudu jmenovat (hlavně proto, že ani pořádně nevím, jak se jmenuje) a ten mě, spolu s Dierem170, označil za největšího znalce Futuramy, kterého zná. Tak nevím… Každopádně si to žádá strip číslo 669.91, který otevírá další desítku a počet šestsetšedesát­devítek se raketově blíží ke stovce, huzzah!

Pak tady je – skoro by se dalo říct pravidelná – povídka ze série Skupinových samomluv. Jedná se o díl nazvaný prozaicky Skupinová samomluva 3 a nese podtitul „zbytky minulé noci (nové auto a nový pes)“. To auto a pes v závorce neznamená nic jiného než, že v té době se u nás naskytl nové auto (Octavia) a nový pes (Kelly aka Kolínská pomsta, šílený středně velký žlutý pes, kterého dokáže uklidnit jenom injekce novokainu řezaného kurare a rána pádlem po čenichu). Abych pravdu řekl, SS3 je natolik hrůzostrašný kus prózy naprosto bez smyslu i nápadu, že by to nikdo neměl číst.

SS3 bych možná jako návnadu nebo jako odpuzovák uvedl kratičkou ukázečku:
„Cože? Co tu dělá Eva?“
„Zavolala policajty.“
„Myslel jsem, že to bylo vzájemné.“
„Kdepak, ona mluvila o znásilnění.“

Ještě než řeknu howgh sdělím světu, že sekce odkazy se zase o kousek rozšířila a taky jsem už nějakou dobu člen deviantartu. How­gh.

publikováno


0 + 14 | komentovat | #

Nedělní odpoledne

22. dubna 2007 17:45 | sekce novinky

Je nedělní odpoledne, poslouchám Eisbrecher a zjišťuju, že se nějak opozdila aktualizace. Původně jsem ji chtěl vypustit o dva dny dříve, ale …

Pro všechny hráče Simutrans a kuřáky opia tu máme novou verzi mého balíčku přídavných vozidel k47.vehicles v6. V aktuální verzi 6 přibyli dva nové vagony (Bmz a Bmto).

Stripy, jako vždycky úplně nové a ne až zas tak úplně k smíchu (spíš k pláči): jednak klasický (poněkud absurdní) 669.90 a pak kreslený (taky absurdní jak poleno) 669/m++g.3/14. (Podle značky vpravo nahoře je starý už asi 5 měsíců.)

Také jsem aktualizoval článek Co se chystá, abyste věděli, na co se na k47čce můžete těšit.

Na úplný konec jednu servisní poznámku. Upravil jsem všechny soubory ze sekcí Simutrans a PChry (blbě se tam zobrazovali rámečky s hodnocením a nějakým info).


štítky: | 0 | komentovat | #

Chyby...

18. dubna 2007 15:48 | sekce novinky

Nějak se mi to tady pomíchalo a nahrál jsem nějakou meziverzi stránek, která byla (pochopitelně) zmršená. Ale to nevadí…

Nový strip hned jako předkrm! Ano je to už číslo 669.89 (mj. vyskytuje se na něm Helbi, huzzah!). Pomalu & jistě se blížíme stovce. Až jí dosáhneme, udělám anketu o to, který strip je nejlepší.

Pokračuji v samomluvě: tady je druhý díl bezduché, vulgární a oplzlé :) povídky Skupinová samomluva, tentokrát s podtitulem alternativní verze. A je to pravda, skutečně se jedná o alternativu minule vypuštěného prvního dílu. O co jde? Jako obvykle o nic.

Taky byl obnoven postranní sloupeček na první stránce (Werimu scházel, říkal, že je to takové to nejlepší na k47čce, na co chci upozornit a Weriho nemůžete neposlechnout :)).

A pár slov úplně nakonec: Zase jsem nabral nějakou tu inspiraci pro třetí díl Světla v zádech, ale bohužel jsou to jenom koncepty a nápady. Bohužel budu muset přepsat, to co momentálně mám. Taky si nová dějová linka ve trojce vyžádá nějaké úpravy a korekce ve druhém díle. Chronologie je naprosto zásadní a novou změnou časové osy by mohly vzniknout nějaké nesrovnalosti, které je třeba zahladit. Pro úplnost připomínám, že na k47čce se je k dispozici zatím první díl Světla v zádech

publikováno


štítky: | 0 | komentovat | #

No víte, já docela nestíhám.

16. dubna 2007 2:24 | sekce novinky

Ano, je to přesně tak, jak říká nadpis. Já fakt nestíhám, ale je to způsobeno spíš tím, že špatně využívám čas. Mám několik projektů under-con: semestrálky do školy z několika předmětů(OMO – Benwayovo město, WMM – rebuild stránek 371, tak aby byly validní a splňovali další akademické standardy, PJV – podle mě docela ambiciózní hra podobná Crimsonlandu napsaná v Javě) a pak pár mizerností(2. až 5. díl Světla v zádech, povídka Jaro je tady, novela Když zhasly lampy (už jsem o ní podrobně vykládal Fliskovi a docela se mu ten nápad líbil) a povídka o mysteriózním úniku Na cestě. Je toho hodně, a nějak se nedostává času.)

Hned na začátek nějaké ty stripy ∧ zase hned dva: 669.87 a 669.88. (doufám, že budu aktualizovat pravidelněji ∧ pak to sem budu házet po jednom, ale hlavně častějc").

Ve světě jménem Simutrans se něco stalo a tak bylo nevyhnutelné, abych toto dění zmapoval v simutrans news.

aB++ – aneb další zářez do podivného pseudo-deníku deníku (jen pro odvážné).

Zatleskejte, je tady povídka. Po minulé Dávné budoucnosti, teď přichází čas naSkupinovou samomluvu 1. Zajímavé je, že jsem ji psal v době, kdy se brácha připravoval na maturitu, což by mohlo být tak v květnu 2005 (!). Neuvěřitelné. Tak dlouho se válela v šuplíku, ale nakonec jsem ji po necelých dvou letech vytáhl a tady ji máte. Abych pravdu řekl, je to taková prasárna o dvou středoškolácích, která by se trochu dala přirovnat k Mládí v hajzlu, ale vážně jenom trochu :). Jak napovídá číslovka v názvu Skupinová samomluva 1, nepůjde o jediný díl. Ve skutečnosti existují 4 díly (budu je zveřejňovat postupně, jen co je přepíšu a trochu zkoriguju), ale nejedná se o pokračování, ale spíš o alternativní příběhy toho samého dne. Dalo by se to trochu přirovnat k filmu Lola běží o život. Ale zápletky jsou pochopitelně úplně jiné. Ve Skupinové samomluvě 1 jde o dva podivné středoškoláky Dana a Jirku a jejich ještě podivnější lásku k Aně Orlovské.

Čtěte, žehnám vám!

publikováno


štítky: | 0 | komentovat | #

Po dlouhé době se zase vidíme...

2. dubna 2007 13:16 | sekce novinky

Neuvěřitelné se stalo skutečností, jsem zpátky a po úporné práci s lehkým omlazením přináším aktualizaci.

Předně bych chtěl všem zvěstovat lehké změny, které otřásly zdejší půdou. Takže, stránky jsem přeonačil do php, ale nejsou nijak dynamické, takže nuda, ale zase na druhou stranu to umožňuje vychytávky typu vlastní shoutboard a vkládání prefabrikovaných bloků. Vizáž zůstala více méně stejná, držel jsem se původního návrhu, ale text je větší, lépe čitelný a vzdušnější. Takže to zkrátka nevypadá tak zatuchle. A taky jsem si vyhrál s CSS vlastností hover, ale to ocení vlastnící jiných prohlížečů než je Intenet Explorer.

Takže to by bylo několik slov ke změně formy, ale teď k tomu důležitějšímu: obsahu. V posledních dnech/týdnech/mě­sících jsem napsal docela krátkou povídku jménem Dávná budoucnost. Název je trochu oxymorón, ale vypovídá o čase, do kterého je zasazen její příběh (jen si tuto hádanku rozluštěte sami). Abych čtenáře trochu navnadil, prozradím, že se jedná o povídku z „jakoby“ blízké budoucnosti, kdy naše matička Evropa (a vlastně i celý svět) je jiná, zažila několik krizí a temných období, ze kterých se snaží vzpamatovat. A v tomto světě se pohybuje i hlavní hrdina Dávné budoucnosti, který sedí ve vlaku a uhání směrem k Praze za svým posledním úkolem.

Dávná budoucnost je hezká věc, ale jenom jedna povídka by byla trochu málo po 21 dnech čekání. A proto tu jsou další stripy ze série 669. A to konkrétně 669.85 a 669.86.

Kdo čte moje opilecké žvásty v antiBlogu tak tam je taky něco přibylo.

A nakonec (pokud jsem na něco nezapomněl) je tu nový úvodník nazvaný Bude-li čas…

Ještě jedna věta: Stránky jsou v novém kabátě teprve krátce a tak se můžou vyskytnout někde nějaké chyby a nedostatky. Když něco takového najdete, hlaste mi to do knihy. A teď vše zakončím maniakalním řevem a útěkem před exekutory.

publikováno


0 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47