k47.cz

Archiv novinek říjen 2007

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


Střelte mě do hlavy nebo se zblázním!

29. října 2007 10:16 | sekce novinky

Strávil jsem dvě mrazivé noci někde v divočině, na místě kde jsem ani náhodou nechtěl být, ale prostě se to stalo. pak jsem se pásl na /FF (zatraceně silnej materiál) a nechal si uši bombardovat MaSu (téměř na konci Rouge world asylum je jedna fantastická pasáž, která se nikdy neohraje) ⇒ zase trochu žiju v chaotických kruzích.

Víte, že od maturity (mojí) uběhl +- rok a půl? A právě tahle událost měla za následek vytvoření povídky Sedm roků samoty. A právě teď v čase t+47000000 nastal ten správný okamžik na malou korekturu a lehké oprášení stylistických lešení & šikmých věží gramatiky. Je potřeba neustále leštit zdejší rodinné stříbro.

A dál stripex tentokrát s číslem 669.126 je věnován podivuhodné osobnosti internetu, kterou s velkou pravděpodobností většina z většiny nezná a většina z menšiny, která ji zná, ji nemá ráda. Já spadám do absolutní minority a mě přijde celkem fajn a proto je tady (dneska nějak nejsem ve své kůži a připadá mi, že co věta to neodpustitelná sabotáž českého jazyka).

Pak je tu nenápadná inkrementace aB++.

Dál: napadlo mě, že by bylo moc fajn vzkřísit starou slávu tohohle zapomenutého koutu internetu, ale k uskutečnění tohoto plánu by byla zapotřebí existence dávného období, kdy jsme na tom byli mnohem líp než teď. Ale aspoň podle statistik je na tom k47čka teď nejlépe za celé ty dlouhé roky existence (tento měsíc opět překonal ten minulý). Každopádně s J.K. jsme vymysleli něco, co bychom mohli nazývat plánem + objevil se další údajně věrný čtenář jménem Tomáš (ne ten Tomáš, ale úplně jiný) & za to se mu budeme klanět a přinášet mu oběti v Mayském stylu.

Dneska končím – už ze mě nic nevyrazíte – zase příště – uvidíme se na mlžných blatech – zveřejním zase nějakou tu povídku.


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

Zase další hřebíček do rakve

22. října 2007 22:36 | sekce novinky

Ani nevím ze kterého konce bych dneska začal. Tak třeba: napsal jsem povídku, ale na tom není zhola nic divného, protože jsem jich napsal už fůru. Ta dnešní se jmenuje ba|r|eality a je na ní zajímavé, že vznikala jako rychlovka na téma … a přihoď ještě kostičku a také jde pravděpodobně o první polovinu této povídky. Pozná se to tak, že ba|r|elita končí třemi tečkami. Druhá část samozřejmě ještě není napsaná, protože kdyby byla, byla už by tady. Teď už tomu schází snad jen poslední modlitba před cestou Lazara a Calderóna napříč několika bary, kdy neustále u silnic stopují španělští konkvistadoři a Mayové jim jdou po krku s automatickými zbraněmi.

Zajímavé je, že pravidelný strip s cejchem 669.125, který ukazuje nevýhody studia na FELu a podivné náhody, které ho provázejí, se zcela překvapivě docela hodí k tématu. Jde v něm o indiány (respektive jejich pohřebiště) a Mayové přece byli indiáni!

Nakonec jen připojím fragment zdrojového kódu
aB.add(do němoty); //pozn: mohla by to být Java.

publikováno


0 | komentovat | #

Dobojováno!

19. října 2007 9:38 | sekce novinky

Boj skončil! Pravda trochu hůře. O co jde? Překvapivě o povídku! A tahle má docela dlouhou historii. Abych začal poněkud formálněji řeknu, že se jmenuje Neděle třináctého a někomu může připadat lehce kontroverzní (ale někomu se právě pro tuhle vlastnost může líbit a že tací jsou). Původně vznikala jako SASPI rychlovka na téma taková obyčejná neděle, ale tu jsem prošvihl (zcela normální stav věcí), ale nechtěl jsem ten nápad hodit do kanálu. Pak se (zase na SASPI) objevil workshop na téma Mou múzou hudba jest a tak bylo singulární valnou hromadou v mé hlavě rozhodnuto, že se Neděle třináctého přetaví do této podoby. A to je celý absurdně dlouhý a nezvykle zamotaný osud této veskrze krátké povídky.

Ale teď k tomu, proč je vlastně dobojováno. No v podstatě jde o to, že workshop je defakto soutěž, kdy po uzávěrce nastává hodnotící týden, během kterého může každý může jednomu dílu vyjádřit své sympatie. A tentokrát tamtadadáá jsem dostal dvě nominace, což je oproti minulé nule docela dobrý progres (vítez dostal tentokrát 9 nominací, takže ani nic nezaostávám).

Je neuvěřitelné kolik keců nepíšu kolem uvedení jediné povídky. (No nic, asi jsem grafoman.) Ale ještě jsem neřekl o čem vlastně Neděle třináctého je. Tohle bude nejlépe demonstrovat první odstavec textu:
Peo zakašlal. Ležel vedle mě na široké posteli ve svém malém pokoji. Oba dva jsme byli nazí a měli jsme na zádech několik čerstvých tetování. Peo svoje rozbolavělé a rozlámané tělo skryl pod slaboučkou přikrývkou a na mě zbyl jen nepatrný růžek. V hlavě mi pulsovalo trio kvasarů a odíralo se zevnitř o lebku. Ležel jsem na břiše, pomalu otevíral oči, objevoval nepříjemný a rozmlžený svět za víčky a přitom se snažil zastavit zvony, které mi rozdíraly mozkovou tkáň.
To je vyloženě hezká výchozí situace :) – probudit se po očividně dost divoké party s dokonalým oknem. Přeju heké čtení…

dnešní strip (669.124) se zcela výjimečně hodí k tématu.

Tady někde bych asi přerušil dnešní přival slov a ještě jednou se omluvil za předpředvčerejší výpadek k47čky.

PS: ta velká věc minule zmiňovaná byla právě ta povídka…

publikováno

  • Neděle třináctého

    Byly tu důležitější otázky k zodpovězení, ale nikdo je nevyslovil a tak jsem jenom tupě zíral do Peových smutných očí. číst dál…štítky: | 0 + 2 | komentovat | #

Další...

16. října 2007 18:08 | sekce novinky

Víte nad čím jsem dneska přemýšlel? (To je jenom řečnická, protože to stejně nemůžete vědět, jinak by šlo o nějakou nebezpečnou parapsychologii a telepatii a od ní se držte radši dál, děti.) Hlavou mi proběhlo stádo muflonů a hned za nimi myšlenka jak dlouho ještě k47čka vydrží. Toť otázka. Ale vzhledem k tomu, že už je tady s námi (vámi, nimi) už něco kolem 5 let (plus mínus) a já mám rád tradice, které jsem sám zavedl, tak předpokládám, že tak ještě pět deset roků se to s náma potáhne. Pak se zastřelím nebo mě prostě sejmou, ale do té doby se mě nezbavíte.

No nic, mimo jiné jsem vytvořil tradici více-méně nepravidelných stripů a tu neporuším ani kdyby mi koule rvali (dámy prominou). Na řadu přichází číslo 669.123, tedy prví ze stripů o Geometry Wars, hře natolik návykové, že jsem jí musel smazat, abych uchránil svoje duševní zdraví. Ale o několik týdnů později jsem jí zase nainstaloval a průběžně se duševní rovnováhy opět zbavuji.

Ale festival podivností je nezastavitelný a jede pořád dál. Vytahuju ze šuplíku klobouk a z klobouku králíka, ten exploduje a výbuch vyhladí polovinu planety. „Stane se!“ pokrčím rameny a klidím se pryč. Vlastně ani nevím, co bych přihodil dál, tak tam nastrčím obvyklou dávku drog a podivností jménem aB a slíbím, že na příště chystám něco velkého. Zůstaňte na příjmu!


štítky: | 0 | komentovat | #

Machinae Supremacy mají klip!

9. října 2007 10:20 | sekce novinky

Tahle zpráva přebíjí úplně všechno: moji oblíbenci ze severu – SID-metalová skupina Machinae Supremacy do světa vypustila svůj první hudební klip Through the looking glass. Klip si můžete stáhnout z jejich stránek.

Musíme to hrnout dál. Je tady strip 669.122 a ten pojednává o problému lokálního nedostatku kyslíku.

A pak hned Nečinnost. Neděste se, jedná se o povídku. Nečinnost byla napsána jako soutěžní příspěvek do Workshopu serveru SASPI. Téma toho literárního šílenství znělo: nejdelší minuta. Přistoupil jsem k tomu s typickým přístupem kanónu na zajíce a napsal pološílenost prvního stupně, která se dodržovala pravidla workshopu jenom díky veliké výpomoci teorie relativity. Abych pravdu řekl, téměř nesetkala se s úspěchem nebo pochopením, vlastně s vůbec žádným z těchto artiklů. Ale to nevadí, snad příště bude líp!

Nečinnost není vlastně ničím jiným něž dalším článkem v řetězu Arytmie – Příběh Cyklystův – Velkej flám, ze kterých vychází. I když o pokračování se dá mluvit jenom velice těžko (jde spíš o volnou ideovou inspiraci.

Včera jsem si dělal statistiky k47čky a víte, že tohle je 300. aktualizace a všechen text aktualizací má rozsah 178 normostran? Já to taky nevěděl a trochu jsem se toho zhrozil (tolik textu prakticky o ničem).

Nakonec si trochu zakřičím: gááááááááh!

publikováno

  • povídka Nečinnost
    Nečinnost

    Šedesát relativistických vteřin vyplněných osmnácti tisíci písmeny alfabetického exému. Hlavní hrdina příběhu, kde všechno je možné, ale málokoho to zajímá, nemá jméno, je to tradičně jen „on“, ale můžete si za něj dosadit kohokoli; sebe, mě, nebo všechny lidi, kteří promarnili své životy ve strnulé stázi, ale ještě úplně nerezignovali a stále v nich tepe neklidné srdce a chce se jim křičet…

    číst dál…

štítky: | 0 + 2 | komentovat | #

Začala nám škola...

3. října 2007 1:24 | sekce novinky

Tak nám začala škola. Ne nebojte, nejsem na drogách, jsem jenom vysokoškolák (což je prakticky totéž) a téhle sortě flákačů jak známo začíná škola až v říjnu. Povaleči jedni! Pravda, byl to zvláštní start nového semestru. První přednáška začínala v 16:15 a končilo se v 19:30. Ale na FELu jsou i jiné anomálie, třeba celou jednu počítačovou učebnu vystěhovali na chodbu a normálně se tam učí, i když trochu nadivoko. Ale to jenom dotváří kolorit pološílené továrny na tituly. BTW: na páté přednášce předmětu MGA nám bude přednášet někdo od Illusion softworks! (huzzah)

To by stačilo, teď je třeba otevřít další desítku stripů (téměř) nekonečné série 669. Přeloženo do řeči čísel: 669.121.

Ještě něco nového vykrystalizovalo v antiBlogu. Nedoporučuju číst zarytým optimistům a lidem, kteří nemají rádi dost metaforický a nejasný text plný cizích slov, ax-slangu, zkratek a referencí nebo lidem, kteří se nechtějí nic dozvědět o vnitřním životě jednoho člověka.


štítky: | 0 + 1 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47