k47.cz

Archiv novinek červen 2005

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


#117

30. června 2005 23:21 | sekce novinky

A co teď? Renesance už skončila, těch čtrnáct dnů, kdy jsem na webu do noci tvrdě pracoval a pak v půl čtvrté ráno mlátil hlavou do stolu, protože už pomaličku svítalo, ptáci začali zpívat a já se ještě vůbec nevyspal, se nevrátí, je to pryč. Ptám se: A co teď?

Současné zdejší dění bych přirovnal k intermezzu, mezihře, kterou, přestože se v ní skoro nic neděje, natahuji až k hranici únosnosti. Kolikrát už tu bylo příště, někdy v budoucnu, zatím to není, bude to nebo pracuji na tom. V poslední době docela často. A co teď?

Možná by se slušelo říct, co je zač ten obrázek intermezzo. To je jeden z produktů náhlých záchvatů čehosi, čemu jiní říkají inspirace, ale já nemám odvahu to jakkoli pojmenovat. Mám toho na disku hodně (podle určitých odhadů až desítky obrázků). Často podobné kusy vypadají jako reklama nebo banery propagující k47čku (vždy je tam odkaz), často se týkají určitých událostí, které se ve zdejších virtuálních krajích udály. Intermezzo jen jako první vyplavalo na povrch. A co teď?

Znáte so-coola a jeho stránky? Já ano (né že by to byla zas taková výhra, ale o tom snad jindy). A jestli vy ne, tak byste se mohli mrknout na jeho sajtnu. Chlapec své stránky aktualizoval a svořil neuvěřitelný novinkový elaborát (zjrátka neuvěřitelný). Spojil několik článků (odstavců) a humor dohromady a stojí to za to. To jen tak naokraj. A co teď?

Opusťme So-coola a pusťme se do něčeho mnohem zábavnějšího. Psťme se do Simutrans. Zas jsem prohrál pár nocí a zase mě cosi napadlo. Tentokrát se to týká snižování nákladů. Celkem bohulibá činnost, která najde uplatnění. A co teď?

V sekci adios se něco málo urodilo. Aco teď?

Spojme svět, svažme ho řetězem aneb další výměny ikon. Tak například ze serveru VtipkyX se mi ozval člověk, zda nevyměním a to se ví, že vyměním, vždyť ten server má 10× vyšší návštěvnost & je to tudíž hlavně výhodné pro mě. Ale což, stane se i v lepších rodinách! A pak je tu perla internetu, vycházející slunce nadějí atd. zkrátka Dendrin"s web. Ano taky tomu nemůžete uvěřit? Dendrin si postavil stránky. No fajn, je to jen můj bývalý spolužák & začíná, ale myslím, že Dendrin"s web má budoucnost. Co si budem povídat, na počátku vypadala K47čka stejně a kam jsem to dotáh". Asi ze všeho nejvíc ně zaujal smělý projekt Strážce života, chystaná fantasy tetralogie, kterou Dendrin píše v tandemu. I když můj smysl pro fantazii vychladl jako včerejší šálek čaje, Strážce života mě zaujal. Abych zbytečně nenatahoval už beztak neúněrně dlouhé sdělení zakončím prostou formulací: Dendrinův web budu monitorovat a nespustím ze něj oči na věky věků. A co dál?

Už nic! (A jen tak mimochodem: začaly prázdniny!)

publikováno


štítky: , a | 0 | komentovat | #

#116

8. června 2005 20:58 | sekce novinky

V posledních nočních směnách kreativní tvorby pracuju dvakrát tolik a vzešel z toho básnický tandem jménem Cesty života / život na cestách. No abych to trochu objasnil, defakto jde o jeden kousek zpracovaný dvakrát jinak. Jednou je to klasická báseň a pak je to grafická podoba, kde je text umístěn do tématického grafického pozadí. O co jde? Hlavními motivy jsou láska, cestování, pohyb, smutek a trochu i naděje (většinou zoufalá), ale nakonec všechno skončí, zastaví se. Grafika má navodit pocit dálek, cest, rychlosti (most po kterém jede auto, rozestavěný tunel metra, železniční přejezd, opuštěné cesty, startující raketoplán, daleké obzory), ale i to neuchopitelné teskno. Báseň je složena z mnoha útržků, které se mi časem hromadily v archivu a tak zaznamenávají mojí cestu životem v určitém období. Útržky nikdy nebyly tak dlouhé ani jinak schopné vytvořit cokoli sami o sobě, ale tady spojené vytvářejí kontext pouti, která se zcela jistě blíží k absolutnímu konci a to už do úplného začátku (děravý člun a cíl v nedohlednu). Tolik tedy Cesty života / život na cestách.

Ale není to jediný tandem, který vzešel z dílen K47čky. Je to pak ještě moje nová povídka Skupinová samomluva. Do dokončení ji chybí jen malý krůček. A není „dvakrát to samé v jiném balení“ jako v případě Cest života, tady jde o dvě verze jedné povídky. Napsal jsem první, ale přišlo mi, že jsem se pustil málo do hloubky a tak vznikla alternativní verze, která skoro stejný příběh z jiného úhlu. Něco jako film Lola běží o život, znáte? Hlavní hrdinka a její přítel se dostanou do šílené situace a teď se spustí kolotoč událostí na jehož konci ona zemře, pak se děj vrátí na začátek a Lola dostane „další pokus“. Děj se odvíjí trochu jinak a na konci druhého běhu zemře ten přítel (tuším, že na něj spadne piáno) a pak je tu třetí pokus, který dopadne po ohromné náhodě dobře. Lola a přítel jdou po ulici a běží titulky. Je to německý film tuším z roku 87 (abych nekecal) a jeden z těch lepších. No zkrátka stejná zápletka se odvíjí trochu jinak a podobně na tom je i Skupinová samomluva. Ale to až příště.

Ale to ještě není dost. Pak jsou tu ještě Tři tváře euforie. Grafická montáž, spíš upravené fotky, takže jsem musel zavést novou sekci „grafika“, ale na tom teď nesejde. O co jde? Jsou to tři temné stránky euforie. Radost a nadšení z vykonaného činu má svůj rub i líc a pod povrch věcí se pouští právě Tři tváře euforie. Možná je to moc kydů kolem jednoho obrázku, ale o tom se nejlíp přesvědčíte tady

A na úplný závěr by se slušelo říct, že jsem navázal přátelské vztahy s klíštěcím webem a tedy její odkaz přibyl na listinu spřátelených webů.

publikováno


štítky: a | 0 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47