k47.cz

Archiv novinek prosinec 2005

2017
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
leden
únor
2002
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
září
říjen
listopad


#143

28. prosince 2005 18:35 | sekce novinky

Vánoce jsou už (dalo by se říct díkybohu) za námi. I já tu mám nějakou tu nadílku.

Jednak jsou to dva nové stripy 669. V nich konečně ukončím trapas s životem hlavou dolů a začnu s katastrofou mnohem větších rozměrů.

Už tu dlouho nebyla poezie, že? Naposledy 9. října Štokyho Básně na pokračování II. a předtím 12.září můj Barbed wire. A to je zatraceně dávno. Ale teď jsem napsal báseň novou. Spíš nakreslil než napsal; zkrátka jsem stáhnul Photoshop CS2 (pozor, legálně! Na této stránce si můžete stáhnout třicetidenní trail verze prakticky všech produktů Adobe. I právě zmíněný Photoshop.) No a abych se zas vrátil k tématu: poté jsem se jal ztvárňovat Zlatou nit, tak se ta básnička jmenuje. Celkově jsem se cítil optimisticky, ale zároveň tu byla jistá pochybnost. Vyklubala se z toho taková nějaká optimisantropická vize s názvem Zlatá nit. Paráda, konec, howgh, nemám, co bych dodal. Nashle. Sbohem a šáteček.

publikováno


0 + 2 | komentovat | #

#142

21. prosince 2005 5:54 | sekce novinky

Právě je něco před šestou ranní, čas na bleskovou aktualizaci.

Dnešní hlavní zprávou je aktualizování referátku o knize 451 stupňů fahrenheita. Kvůli nutnosti tento odevzdat, jsem ho trochu rozšířil a opravil.

Pak jsem ještě zaktuálnil seznam co se chystá, hlavně o aktuální stav několika povídek.

Sekci referáty jsem překřtil na literaturu. To proto, že v budoucnu možná přibude i sekce film.


0 | komentovat | #

#141

18. prosince 2005 2:21 | sekce novinky

Poznal jsem smysl K47čky! Chci mluvit. Chci k vám promlouvat všemi možnými prostředky: povídkami, poezií, komiksy, grafikou, úvahami, excesy a recenzemi her, dokonce i samotným grafickým ražením K47čky. Zkrátka chci řvát tak hlasitě, aby mě uslyšel každý, kdo chce naslouchat.

Začíná vrcholné období hyperaktivity. Mám tu zase úvahu/neúvahu tentokrát nazvanou 16.12.05 Věřte, nevěřte. Zabývám se v ní otázkou víry jednak v Boha, ale i obecnější vírou v cokoli případně nic. Já – zapřísáhlý ateista – mluvím o víře, ale místo toho bych chtěl zformulovat svůj názor o monstrech a jiných netradičně odlišných jedincích. To mě teď pálí hluboko v hlavě. Otázky odlišnosti od standardu a podoby normality.

Kvůli budoucímu návalu pseudoúvah jsem sekci úvahy elegantně rozťal vedví a tak se narodila další kolonka nazvaná „deník, myšlenky & portrét“, což myslím docela vystihuje podstatu textů tam vložených. Jsou to tak trochu úvahy, ale dost tam mluvím o sobě.

Dál tu mám zase další (už šestý) kousek skládačky číslo 669.

publikováno


0 | komentovat | #

#140

16. prosince 2005 21:40 | sekce novinky

Dneska se stala smutná věc. Do věčných lovišť se odebral můj oblíbený TSW webCoder5. Čest tomuto výbornému HTML editoru. Autoři se rozhodli tento dříve skoro-freeware produkt zpoplatnit a zatrhnout volné stahování. Ale nicméně jsem přešel na PSpad, který je zadarmo a i když nemá tak dokonalou vizáž, připadá mi ještě dokonalejší, než dokonalý TSW. Tolik k technické stránce věci.

Jako minule jsem sepsal jakousi pseudoúvahu, tentokrát na téma Hyperaktivita & hyperpasivita. Zabývám se v mí skoro až maniodepresivním střídáním nálad – hyperaktivní mánií a hyperpasivní depresí. Jestli se vám zdá pojem hyperpasivita trochu přehnaný, vězte, že to docela přesně vystihuje občasný duševní stav.

A aby toho nebylo málo, je tady další střípek z komiksově-stripové mozaiky 669. Jak se na to tak dívám, musím konstatovat, že mám silně atrofovaný smysl pro humor. No nic, popojedem.

Na závěr snad jenom řeknu, že vyšlo mnoho nových verzí Simutrans. Aktuální má číslo 88–01–1 a je toho nového víc než dost, takže bych chtěl vyprodukovat článek kde bych zrekapituloval novinky.

publikováno


0 + 5 | komentovat | #

#139

12. prosince 2005 21:15 | sekce novinky

Blíží se vánoce a proto je nutné všechny vytrvalé příznivce K47čky nějak obdarovat. A právě ten přísun dárků se ve skutečnosti jmenuje aktualizace.

Dneska bych chtěl mluvit o Ignoranci. Sepsal jsem na toto téma malinký článeček, který jsem zařadil do sekce úvahy i když to tak úplně úvaha není. Dalo by se to nazvat něčím jako deník nebo portrét. Je to spíš konstatování určitých faktů zabalené do dumajícího hávu (neplést s doutnajícím hávem, to je něco jiného :). Prostě Ignorance se vším všudy.

Popojedem! Při poslouchání Hero od Machinae supremacy jsem dospěl k názoru, že je nutné výrazně rozhoupat stojaté vody! A to teď hned. Proto jsem expresně rozdělil spojené sekce grafika/komik­s/úvahy/exces do jednotlivých kolonek. Někde je toho sice málo, ale takhle je to alespoň přehlednější.

Taky jsem z útrob počítače vylovil další šestsetšedesát­devítku (nebo numericky 669). Už je to čtvrtý kousek a přijdou další.

Už tady padla zmínka o švédské metalové kapele Machinae Supremacy. Abych to nějak osvětlil: právě tahle partička svým metalem doprovázeným zvuky C64 nazvučila fantastickou PC hru Jets „n“ guns. Tam jsem se s nimi setkal prvně a i poté co jsem to několikrát dohrál, mi Machinae stále zněly v uších. No a nedavno jsem objevil jejich fantasticky zpracované stránky www.machinaesupremacy.com, kde si můžete stáhnou hooooodně jejich písniček (MP3 nebo OGG – tomu říkám luxus)!!! Povídám, stáhněte to, Machinae jsou skvělí!

Dost už vzrušených citových výlevů (ale něco tak fantastického jsem už dlouho neslyšel) a na konec se zmíním, že hezky udělané stránky mají taky Kraftwerk (www.kraftwerk.com/www.kraftwerk.de). Sice se na nich nedá stáhnou 30 mptrojek, ale zase se na nich člověk celkem zabaví. Nehledně, že si tam můžete poslechnout ukázky z mého oblíbeného alba Tour de France soundtrack.

publikováno


štítky: a | 0 | komentovat | #

#138

5. prosince 2005 15:10 | sekce novinky

Rok se sešel s rokem… ehm… tak nějak by mohla začít pohádka, ale nezačne. Tak začíná naše absurdní road-movie.

Abych pravdu řekl a neplkal, moc jsem toho v poslední době nenadělal, snad jen začal pár povídek (dokonce detektivku, ale ta je ještě moc daleko) a to je všechno. Prostě sucho takové, že by se i poušť styděla, ale sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli a na chleba nebylo. A pak pověsili fotra a nebylo na chleba a bylo po srandě. Hehe, vtipné, že?

A co z toho plyne? To, že so-cool autor bezvýznamných stránek, majitel mlýnku na špenát zabudovaný přímo na spodině lebeční a výstřední vypravěč napsal úvahu na téma Bý/ít a mý/ít. Jestli se ptáte o čem, že to je, není lehké odpovědět. Dalo by se říct, že se ta úvaha týká bytí, ale jen velmi vzdáleně, so-cool krouží kolem dokola tématu, omezen prakticky jen dvojicemi být/bít a mít/mýt. Je to úvaha pojatá poněkud humorněji, než bývá obvyklé, ale to co je obvyklé pro vás, není obvyklé pro mě a už vůbec ne pro so-coola. Tak tedy vzhůru do úvahy o bytí, bití, mytí a mití.

Ještě aby toho nebylo málo, napsal jsem nový úvodník, tentokrát na téma neklid. Vedle tohoto článečku jsem umístil tematickou autofotku (takže se nelekejte, jsem to já).

A na úplný závěr úplnou prkotinu: napsal jsem skript, který po přejetí odkazu archiv úvodníků hned ukáže seznam všech úvodníků, ze kterého vedou odkazy. Po odjetí myší to zmizí. Blabla, prostě plky. Tak zase někdy!

publikováno


0 | komentovat | #

graf novinek

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

Rumové deníky
sdf | 20. května 2017
ASCII blog
Severák | 13. února 2017
Post-rocková věda
Severák | 28. ledna 2017
Sedm let post-rocku
kaja47 | 5. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Roman Štec | 1. listopadu 2016
Sedm let post-rocku
Anonym | 1. listopadu 2016

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47