k47.cz

Operation Payback - dodatek

autor: kaja47 - CC by-sa - publikováno: - sekce obsah » dojmy & názory #2279
předchozí: Dvě nejdůležitější fotografie v historii lidstva (14. prosince 2010) - následující: Svobodná republika Freeland (17. ledna 2011)

O Wikileaks se toho napsalo hodně. Jedni chtějí Assange mrtvého, druzí ho oslavují. Můj postoj k celé věci je následující: pravda nemůže být zatajována. A zvlášť pravda o tom, co v utajení dělají vlády států, které by měly jednat jménem svých občanů. Systém, kde občané nevěří svým zastupitelům nikdy nemůže fungovat.

Určitě jste uhodli, že patřím k druhé jmenované skupině. Dokonce by se dalo říct, že se stavím do ještě krajnější pozice jako kyber-anarchista. Na internetu nemá být vůbec nic cenzurováno nebo regulováno. Nikdo nemá právo říkat, co je na síti správné a co ne, to záleží jenom na koncovém uživateli. Infrastruktura internetu se nesmí stát nástrojem něčí vůle, ta musí dělat jenom jediné: neomezeně přenášet informace.

Pokud se stane, že internet je prostředníkem v něčem nelegálním, zničte zdroj, nesnažte se zatěžovat infrastrukturu filtry, které sice způsobí, že nelegálno nebude tolik vidět, ale nezastaví ho.

Ale zpátky k Wikileaks a následným operacím.

Za celou věcí pochopitelně stojí Anonymous. Nejde o hnutí s nějakými konkrétními cíli, je to jenom masa lidí na internetu, kde nikdo nemá jméno ani tvář, jsou to anonymové, kteří chtějí svobodu, nebojí se a ještě dokážou racionálně myslet. Nemají žádnou vnitřní strukturu, ale přesto dokážou zorganizovat masivní DDoS útoky.

Yet, over time, this could really become something resembling Flight Club where the group creates better attack software, better processes, has heightened security, membership vetting, and eventually their own governmental structure.

Zábavné je, jak médii označují akce v rámci Operace Payback za hackerské útoky a přitom na nich není nic, co by se aspoň nějak podobalo hackování. Jde o jednoduché zaplavování serverů požadavky – Distributed Denial of Service.

Další zajímavostí je, že se celé operace účastní pouhých několik tisíc lidí. Pro úspěšný útok na PostFinance stačilo pár stovek lidí. A teď si představte, jakou by mohli rozpoutat bouři, kdyby se do akcí zapojily statisíce anonů.

Reakce některých vládnoucích špiček byly a stále jsou nesmyslně vyhrocené až hysterické. Viz tady. Skoro to vypadá, že se na obzoru rýsuje nová vlna Mccarthismu v USA. Viz:

John Kerry … požaduje, aby byl zákon změněn tak, aby podle něho mohl být Assange stíhán. Na mysl mu nepřichází, že nelze zákon změnit a zpětně podle něho někoho stíhat.

Všichni mluví, že lidé z Wikileaks těžce porušili zákony, aniž by zmínili jaké. Někteří lidé z Americké vlády nehledí na zákony a chtějí Wikileks zrušit jednoduše proto, že se jim nelíbí co dělá, což jenom potvrzuje Assangova slova, že vlády jako ta americká se staly autokratickými konspiracemi (mmch. tento článek skutečně doporučuji přečíst, objasňuje Assangovu hlubší motivaci). Pokud by byla Wikileaks oficiálně označena za teroristickou organizaci, znamená to, že takhle může být označeno úplně všechno, co se vládnoucí elitě zrovna nelíbí.

Následující citace pochází z článku Wikileaks and the Long Haul:

The key, though, is that democracies have a process for creating such restrictions, and as a citizen it sickens me to see the US trying to take shortcuts. The leaders of Myanmar and Belarus, or Thailand and Russia, can now rightly say to us “You went after Wikileaks’ domain name, their hosting provider, and even denied your citizens the ability to register protest through donations, all without a warrant and all targeting overseas entities, simply because you decided you don’t like the site. If that’s the way governments get to behave, we can live with that.”

++ další věci, které stojí za přečtení
- We are Digital Natives
- Král je mrtev, ať žije král!


komentáře RSS

Zatím žádné komentáře. Buďte první.

Napište komentář!

 

o autorovi:

další projekty

wyhledawacz fel.log stalkr vtipy.k47.cz k47.shop Zkracovač adres stripbot

tadá

poslední články

Shooting stars
článek | 26. dubna 2017
KAMSSKSR
| 25. března 2017
I should have danced on that Astronautalis concert
hudební článek | 28. února 2017
ASCII blog
| 6. února 2017
Západní země
hudební článek | 2. ledna 2017
Russian Circles stahují kruhy
hudební článek | 7. prosince 2016

poslední komentáře

669e15
meadc | 21. dubna 2017
669.246
meadc | 21. dubna 2017
MySQL group by trik
meadc | 21. dubna 2017
669.335
meadc | 21. dubna 2017
669.264
meadc | 21. dubna 2017
669.102
meadc | 21. dubna 2017
Naivní holka
meadc | 21. dubna 2017

K47i © 2002 - 2017 K. aka Kaja47